همراه ما باشید

انتقاد شدید دایی از ناداوری‌ها:

متاسفم که این‌قدر با اشتباه سوت می‌زنند

متاسفم که این‌قدر با اشتباه سوت می‌زنند

پیروزی نیوز - متاسفم که این‌قدر با اشتباه سوت می‌زنند

سرمربی تیم فوتبال سایپا با انتقاد شدید از آنچه که ناداری‌های نیم فصل اول لیگ ایران خواند، تاکید کرد که این همه اشتباه تعجب آور است.

به گزارش پیروزی نیوز، علی دایی درباره شرایط تیمش در 15 هفته ابتدایی لیگ برتر عنوان کرد: در نیم فصل اول به آن چیزی که مدنظرمان بود نرسیدیم. برخی مسائل در نتیجه نگرفتن ما دخیل بود اما خودمان هم نتوانستیم آن چیزی که می‌خواهیم را انجام بدهیم و نتیجه بگیریم. ما می‌توانستیم خیلی بهتر از این‌ها عمل کنیم و در سه چهار هفته آخر هم با بازیکنان مصدوم و محروم زیادی روبه‌رو بودیم که دست و بال ما را خالی کرده بود. ما می‌توانستیم شرایط بهتری را در جدول داشته باشیم اما متاسفانه با وجود همه مشکلاتی که داشتیم اشتباهات داوری هم کار ما را بسیار سخت کرده بود. در دو بازی ما مقابل صنعت نفت آبادان در لیگ و جام حذفی به اذعان خودشان دو و یا سه پنالتی ما را نگرفتند و بازیکن آن‌ها را هم اخراج نکردند. متاسفانه ما دیگر در این مساله عاجز هستیم. چرا که درباره اشتباهات داوری نه بازیکن، نه مربی و نه هیچ کس دیگر نمی‌تواند کاری انجام دهد. چون سوت دست یک نفر دیگر است که هر جوری که دلش می‌خواهد در زمین داوری می‌کند. متاسفانه در نیم فصل اول سوت‌های اشتباه زیادی زدند و بدترین نیم فصل را از نظر داوری شاهد بودیم و همین موضوع باعث شد نتایج زیادی جابه‌جا شود.

دایی درباره اشتباهات داوری عنوان کرد:  کمیته داوران و دپارتمان داوری نقش زیادی در این اشتباهات دارند. فدراسیون فوتبال هم باید به این مساله ورود کند تا مشکلات داوری حل شود. ما داوران خیلی خوبی داریم که کار می‌کنند و در دنیا هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارند اما متاسفم که در لیگ خودمان این‌قدر با اشتباه سوت می‌زنند. برای خود من این همه اشتباه داوری جای تعجب دارد؛ مگر می‌شود یک داور اینقدر اشتباهات واضحی را مرتکب شود؟ گاهی داور در صحنه‌های ۵۰-۵۰ اشتباه می‌کند که می‌گوییم شاید در صحنه بد قرار داشته و خوب ندیده است اما گاهی پنالتی ۱۰۰ درصد را نمی‌گیرند. شما ببینید در تیم ما برابر صنعت نفت بازیکن حریف با آرنج به صورت بازیکن ما می‌کوبد و باعث مصدومیت بازیکن ما می‌شود و داور حتی کارت زرد نشان نمی‌دهد. بعد از آن هم می‌بینیم داور یک پنالتی واضح را که مقابل چشمانش رخ داده نمی‌گیرد. واقعا نمی‌دانم این مسائل را به چه حسابی بگذارم؟ این اشتباهات فقط در بازی‌های ما نیست بلکه در بازی‌های دیگری هم رخ می‌دهد. در بازی‌ها می‌بینیم داوران پنالتی که در اصل پنالتی نیست را پنالتی اعلام می‌کند و در صحنه‌ای که به وضوح خطا رخ داده اعلام پنالتی نمی‌شود. گاهی داوران صحنه‌ای که ۱۰۰۰ درصد پنالتی است را نمی‌بینند و پنالتی نمی‌گیرند. واقعا من از این اتفاقات تعجب می‌کنم چون داوران ما آن توانایی را دارند که بهترین عملکرد را داشته باشند. ما داوران خیلی خوبی داریم اما چگونه این داوران خوب این‌طور اشتباه می‌کنند من دلیلش را نمی‌دانم.

 

درباره نویسنده

مريم  سرخوش

مريم سرخوش مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار

ثبت دیدگاه