همراه ما باشید

چه کسی مهندس حملات پرسپولیس می شود

مهاجمان مسوول تغذیه می خواهند

پرسپولیس برای نقل و انتقالات زمستانی، 5 بازیکن را از قبل جذب کرده است و به دنبال جذب حداقل سه نفر دیگر نیز خواهد بود ، از پرسش های اساسی در این مقطع ان است که مهندس پرسپولیس کدامیک از این نفرات هستند؟

مهاجمان مسوول تغذیه می خواهند

پیروزی نیوز - مهاجمان مسوول تغذیه می خواهند

 

 

 

 

 

به گزارش پیروزی، از معدود دفعاتی بود که علی پروین مجموعه ای از خبرنگارن را دعوت کرده بود. برای آن روزگاران احتمالا معجزه شده بود که نگارنده به عنوان خبرنگاری کم تجربه ، در آن جمع بزرگترها حضور یافته بود. بزرگترهایی که خوب می دانستند قاعده گفتمان با علی پروین چگونه است.

سرمربی آن روزهای پرسپولیس لب به سخن در باره بازی تیمش گشود. گفت:" دیدید که هر چی بازیکن بود در آوردیم و جاش مهاجم گذاشتیم  توی زمین. ولی وقتی نمی زنن توی گل دیگه چی کار باید بکنیم؟ نمی زنن دیگه! اسم و ادعاشون رو یه تریلی نمی کشه بعد یه توپ رو نمیتونن بکنن تو دروازه به اون بزرگی"

نا خود آگاه پرسیدم: وقتی همه مهاجم بودن ، چه کسی باید به آن ها پاس می داد؟ راستش اصلا یادم نیست یکی  دو تا کلمه آخر این جمله را گفتم یا نه ؟! چون تا شروع به سوال کردم با نگاه ها فهمیدم آداب چیز دیگری است.

حالا از این ماجرا یک پرسش برای این روز های پرسپولیس شکل می گیرد. این که مهندس بعدی حملات پرسپولیس چه کسی خواهد بود؟ صحبت از بازیکنی است که بتوان فراتر از طراحی حملات را از او خواست. صحبت از یک نفر است که توانایی ذهنی ، روحی و فنی مهندسی بازی را داشته باشد. بازی بخواند و بداند چه باید کرد. بشار رسن خیلی خوب است ولی بازیکنی برای این منظور نبوده است. آیا سروش قرار است این مهندس جدید باشد؟ ما نمی دانیم ، برانکو باید بگوید.

پرسپولیس قبل از شروع فصل برای این زمان ، 4+1 بازیکن گرفت و می گویند حداقل 3 نفر دیگر را هم جذب می کنند. دو نفرشان بر اساس سوابق ویژگی های دفاعی دارند و یکی هم به نظر مهاجم است. شاید همان قوچان نژاد باشد و شاید هم نه. منشا هم خودش را راحت کرد و نمی خواهد برود. سوال این است که این مهاجمان را چه کسی باید راه بیندازد؟

پرسپولیس هنوز تیمی هجومی است ولی کمتر از قبل موقعیت خلق می کند و کمتر هم به گل می رسد. فلسفه و استراتژی برانکو هم تغییر نکرده است. او پرسپولیس را هجومی می خواهد و برای این منظور تمام مشکل به مهاجمان مربوط نمی شود. یک چیزی هست که بخش اعظم تمرینات تاکتیکی پرسپولیس برای گلزنی روی ضربات شروع مجدد و ارسال ها معطوف شده است. قبل از این ها ، اینطور نبود.

درباره نویسنده

ابراهيم  فتاحي

ابراهيم فتاحي مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه