همراه ما باشید

پنجره باز شد و یک نفس راحت می‌کشیم

ربیع‌خواه: پا پس نمی‌کشیم تا قهرمانی‌مان را تکرار کنیم

ربیع‌خواه: پا پس نمی‌کشیم تا قهرمانی‌مان را تکرار کنیم

پیروزی نیوز - ربیع‌خواه: پا پس نمی‌کشیم تا قهرمانی‌مان را تکرار کنیم

محسن ربیع‌خواه شروع لیگ را به دلیل مصدومیت طولانی مدت از دست داد اما در بازی‌های آخر برای تیم برانکو در چند پست بازی کرد و کم کم به شرایط آرمانی‌اش نزدیک می‌شود.

به گزارش پیروزی، محسن ربیع‌خواه شروع لیگ را به دلیل مصدومیت طولانی مدت از دست داد اما در بازی‌های آخر برای تیم برانکو در چند پست بازی کرد و کم کم به شرایط آرمانی‌اش نزدیک می‌شود تا بتواند نیم‌فصل دوم بیشتر به پرسپولیس کمک کند. او می‌گوید که امسال برای کسب عنوان قهرمانی کار سختی پیش رو دارند چون سپاهان، پدیده، استقلال و تراکتور هم شرایط خوبی دارند و دنبال جام هستند 

 

در آخرین بازی نیم‌فصل اول پارس‌جنوبی جم را در تهران شکست دادید. این بازی چطور بود؟

فکر می‌کنم بازی کاملا یک طرفه بود و در تمام دقایق، بازی تحت کنترل بازیکنان ما بود و بچه‌های ما خیلی خوب ظاهر شدند. به نظر این بازی و بردی که به دست آوردیم برای اختتامیه نیم‌فصل خیلی خوب بود و با توجه به پنجره بسته و محرومیت از جذب بازیکنان و محرومان و مصدومانی که داشتیم، این بازی پایان کار خیلی خوبی برای ما در نیم‌فصل اول بود.

 

در مورد رقابت سختی که در صدر جدول بین شما، سپاهان و پدیده وجود دارد صحبت می‌کنی؟

رقابت فشرده و کار سخت است. قهرمان شدن کار آسانی نیست و امسال پدیده و سپاهان خیلی خوب هستند و حتی استقلال و تراکتورسازی هم شرایط خوبی دارند و رقابت خیلی سخت است اما باید تلاش کنیم تا به هدف‌مان برسیم.

 

این فرضیه که می‌گویند امسال یک عده نمی‌خواهند پرسپولیس دوباره قهرمان شود را قبول داری؟

به هرحال وقتی یک تیم 2 سال پیاپی قهرمان می‌شود یک مقدار سنگ‌اندازی می‌کنند که این اتفاق دوباره نیفتد اما امسال بیشتر تلاش می‌کنیم تا دوباره قهرمان شویم. ما عقب نمی‌کشیم و با قدرت بیشتری ادامه می دهیم و پا پس نمی‌کشیم و تا لحظه آخر برای عنوان قهرمانی می‌جنگیم تا در قهرمانی هت‌تریک کنیم.

 

شروع لیگ را به دلیل مصدومیت از دست دادی اما بعد از چند هفته به تیم اضافه شدی. در مورد شرایط خودت صحبت می‌کنی؟

من به دلیل مصدومیت تا هفته هشتم و نهم نمی‌توانستم بازی کنم و بعد از آن کم‌کم به تیم اضافه شدم و 5، 6 بازی هم انجام دادم. در روزهایی که مصدوم بودم خیلی تلاش کردم تا خودم را برسانم چون مصدوم و محروم زیاد داشتیم و دوست داشتم زودتر برسم و به تیم کمک کنم. به هرحال ما یک سری کمبودها داشتیم و بچه‌ها مصدوم و محروم می‌شدند و تیم تحت فشار بود و خیلی کار کردم و فکر می‌کنم زمان خوبی هم رسیدم و به تیم اضافه شدم. از شرایط خودم راضی هستم اما باز هم کار دارم تا به آمادگی لازم برسم. باید بیشتر کار کنم و بیشتر فشار بیاورم تا مصدومیتم کامل برطرف شود.

 

پنجره نقل و انتقالات باز شد و یک نفس راحت می‌کشید. این‌طور نیست؟

به هرحال تیم ما نیاز به جذب بازیکن دارد چون ما در 3 جبهه باید بجنگیم و نیاز به جذب بازیکن داریم تا دست مربی یک مقدار باز شود. کار سخت است و ان‌شا‌ءا... بازیکنان جدید کمک کنند تا بتوانیم روند بهتری داشته باشیم.

 

چه تصوری از نیم‌فصل دوم داری؟

کار سخت می‌شود چون تیم‌هایی مثل سپاهان، پدیده، استقلال و تراکتورسازی شرایط خوبی دارند و امسال رقابت سخت‌تر می‌شود اما ما برای قهرمانی می‌جنگیم و باید امتیازات را جمع کنیم و قهرمانی‌مان را تکرار کنیم.

 

جدی‌ترین رقیب‌تان برای تکرار قهرمانی کدام تیم است؟

فکر می‌کنم هر 4 تیمی که گفتم رقیبان جدی ما هستند چون هر 4 تیم خوب هستند و نمی‌شود یکی را گفت.

 

در آستانه جام ملت‌های آسیا اوضاع تیم ملی را چطور می‌بینی؟

امیدوارم و دعا می‌کنیم که تیم ملی بتواند نتیجه جنوبی در جام ملت‌های آسیا بگیرد و بعد از سال‌ها قهرمانی را به دست آورد و فقط دعا می‌کنیم که تیم ملی در این تورنمنت موفق شود.

 

از تیم شما بازیکنی هست که از تیم ملی جا مانده باشد؟

بله، بچه‌های زیادی از تیم ما لیاقت حضور در تیم ملی را دارند. آقاسید که از فوتبال ملی خداحافظی کرد اما شجاع خلیل‌زاده خیلی مستحق حضور در تیم ملی بود و کمال کامیابی‌نیا هم همین‌طور چون می‌توانستند به تیم ملی کمک کنند. بچه‌های ما همه خوب و در حد ملی هستند اما این چند نفر استحقاق این را داشتند که به تیم ملی اضافه شوند و بازی کنند.

 

در چند بازی اخیر در پست دفاع وسط و دفاع چپ و راست کنار سیدجلال بازی کردی، چه چیزهایی از او یاد گرفتی؟

از آقاسید خیلی چیزها می‌شود یاد گرفت. آقاسید هم باهوش است و هم تجربه دارد و صبر و حوصله بالایی هم دارد و مهم‌ترین مساله اخلاقش است که به لحاظ اخلاقی واقعا نمونه است. آقاسید مثل یک کوه پشت تیم است و وقتی آقاسید است آدم خیالش راحت است.

درباره نویسنده

شیوا  دورانگر

شیوا دورانگر مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه