همراه ما باشید

وفاداری رسن در عصر بی معرفت ها

به بهانه زادروز ستاره عراقی پرسپولیس

به بهانه زادروز ستاره عراقی پرسپولیس

پیروزی نیوز - به بهانه زادروز ستاره عراقی پرسپولیس

بشار رسن،ستاره عراقی تیم فوتبال پرسپولیس متولد دوم دیماه 1375 و اهل شهر بغداد است. رسن فوتبال را به صورت آکادمیک از سنین نونهالی در تیم فنرباعچه آغاز کرد و سپس به تیم نیروی هوایی پیوست و به همراه این تیم صاحب چند عنوان قهرمانی در لیگ عراق شد. این بازیکن خوش تکنیک که سابقه بازی در همه رده های سنی ملی کشورش را در کارنامه دارد بعد از درخششی که در مسابقات انتخابی جام جهانی روسیه داشت مورد توجه سرمربی پرسپولیس قرار گرفت و در حالیکه از چند تیم خارجی پیشنهاد بازی داشت در تیرماه 1396 با قراردادی دو ساله سرخپوش شد.

 رسن اولین بازی خود را در لیگ قهرمانان آسیا  انجام داد و در حالیکه به عنوان یار تعویضی به میدان آمده بود با تاثیرگذاری در جریان بازی سرخ ها را از یک شکست حتمی برابر الاهلی عربستان نجات داد. در بازی سرنوشت ساز دور برگشت هم او ستاره میدان بود و لحظاتی بعد از ورودش به زمین بک پنالتی برای پرسپولیس گرفت و ارزش های خود را به رخ کشید. او در سال 2017طی 4 بازی به مدت 104 دقیقه در لیگ قهرمانان آسیا تیم پرسپولیس را همراهی کرد.

رسن 16 بازی از لیگ هفدهم را در ترکیب سرخ ها حاضر بود و طی583 دقیقه  ای که در بازیها به میدان رفت یک پاس گل داد که در جریان برتری دو بر صفر برابر نفت آبادان در هفته هشتم ثبت شد.  بهترین نمایش فصل او هم بدون شک در دربی رفت بود که این ستاره عراقی با حرکات پا به توپ و فرارهای تند و تیز خود بارها بازیکنان استقلال را وادار به خطا کرد و در جریان همین دوئل ها او آسیب دید و جای خود را به مسلمان داد.

بعد از محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات و جدایی هافبک های این تیم، حضور بشار رسن بود که به نوعی باعث شد که برانکو قید محسن مسلمان را بزند و به راحتی از بهترین بازیساز لیگ هفدهم بگذرد. ستاره عراقی پرسپولیس هم گرچه  در نیم فصل اول تنها یک پاس گل به همبازیانش داده اما یکی از موثرترین و بهترین های تیم در دوران محرومیت بود. او در فصل جاری در پست های مختلف از جمله هافبک بازیساز و وینگر راست برای پرسپولیس بازی کرده است و یک بازیکن کلیدی در تیم برانکو به شمار می رود که توانسته نظر وی را جلب کند و سرمربی پرسپولیس به طور جدی خواهان تمدید قرارداد وی است. گفتنی است بشار رسن در نیم فصلی که گذشت از جمله نفرات ثابت سرخ ها بود و 12 بار در ترکیب پرسپولیس بازی کرد و طی 1065 دقیقه ای که در لیگ برتر به میدان رفت یک پاس گل در بازی با فولاد از خود به جای گذاشت. او 12 بازی هم در لیگ قهرمانان آسیا 2018 برای پرسپولیس به میدان رفت که به یادماندنی ترین  آن در بازی برگشت با السد بود که این بازیکن عراقی علیرغم از دست دادن مادرش و با وجودی که از نظر روحی روی در شرایط خوبی به سر نمی برد اما حاضر نشد تیمش را در این دیدار حساس تنها بگذارد که این در نوع خودش از جانب یک بازیکن جوان و خارجی قابل توجه است.

در دوره ای که برخی بازیکنان به هوای پیشرفت پرسپولیس را ترک گفتند و این تیم را در روزهای سخت محرومیت ترک کردند، این اقدام ستاره عراقی چنان در نزد هواداران ارزشمند شد که به محبوبیت بیشتر او انجامید و این بازیکن جوان که او را باید بخاطر تعهد و مسوولیت پذیری اش تحسین کرد از جمله با تعصب ترین های پرسپولیس دانست. رسن هم یکی از بازیکنانی بود که در طول نیم فصل آسیب دید اما حتی مصدومیت هم این ستاره عراقی را از تلاش برای پیراهنی که بر تن داشت منصرف کرد. رسن 22 سالگی اش را در اردوی تیم ملی عراق جشن خواهد گرفت و از جمله ستاره هایی است که پیش بینی درخشش او در جام ملتها می رود.گفتنی است بشار تاکنون ۱۳ بازی برای تیم ملی بزرگسالان عراق انجام داده. او در سال ۲۰۱۱ در بازی تیم‌های ملی زیر ۱۶ سال ایران و عراق در مسابقات قهرمانی آسیا زنندهٔ تک گل عراق بود و در سال ۲۰۱۴ با تیم امید عراق قهرمان آسیا شد  .

درباره نویسنده

سميه  قديري

سميه قديري مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه