همراه ما باشید

کیروش: رویای ایران حضور در نیمه نهایی جام ملت هاست

فیل موش زایید

فیل موش زایید

پیروزی نیوز - فیل موش زایید

در حالی که کمتر از 15 روز به شروع رقابت های ایران در جام ملت های آسیا باقی مانده است، همچنان شاهد برخی مصاحبه های حاشیه ساز از داخل و خارج اردوی تیم ملی ایران هستیم. روزهایی که می شد تمام ارکان ملی در جهت آشتی و همدلی برخی از فوتبالدوستان قدم های موثری بردارند همچنان شاهد صحبت های منفی و جبهه گیری های تند علیه این و آن هستیم. بعد از بیانه تاریخی و عجیب و غریب و خارج از اختیار محمد ساکت دبیر کل پیشین فدراسیون تصور می شد حداقل افرادی که اکنون در کنار سرپرست بازنشسته0 تیم ملی حضور دارند مراقب جوسازی ها و ایجاد حاشیه برای تیم ملی فوتبال کشورمان باشند ولی دقیقا فعلا تمام مصاحبه ها و تفرقه انگیزی ها در جایی خارج از ایران منتشر و به وجود می آید.

ابتدا برخی بازیکنان در هنگام سفر ایران به قطر برای برپایی اردوی آماده سازی مصاحبه هایی را انجام دادند که نه تنها باعث تعجب بلکه موجب تاسف جامعه فوتبال گردید. وقتی مهاجم ناآماده این روزهای کشورمان به مربیان و پیشکسوتان سابق ملی حمله می کند و به نوعی برای آنها خط و نشان می کشد متوجه می شویم اوضاع چقدر نابسامان است.

مهاجمی که در دوربین نگاه می کند و می گوید هیچ کس از ما انتقاد نکند چرا که خودشان قهرمان نشدند! فقط می‌توان یک جمله به اینگونه بازیکنان گفت که در هیچ دوره ای برای پیروزی در دیدار دوستانه با رنکینگ نزدیک به صد، حدود 50 میلیون پاداش نمی دهند. تیم ملی به جام جهانی 98 فرانسه صعود کرد جوایز چندانی نگرفتند. بعنوان مثال یکی از جوایزش مصرف یکسال رایگان محصولات شرکت آرایشی، بهداشتی و شوینده بود. حالا اگر قرار بود شما هم کار خارق العاده ای انجام ندهید چه نیازی به اردوهای اینچنینی و پاداش های کلان بود.

حمله به هم تیمی سابق در پرده دوم

رامین رضاییان به عنوان بازیکن تیم ملی با ادبیاتی تند علیه هم تیمی های سابقش صحبت کرده است. سروش رفیعی و کمال کامیابی نیا 2 بازیکنی بودند که در روزهای اخیر از لیست تیم ملی انتقاد کرده اند. رضاییان هم برای حمایت از تیم ملی و شاید مسایل دیگر با ادبیاتی تند به آنها جواب داده است. مدافع تیم ملی در پاسخ به این مصاحبه ها می گوید: این درست نیست بگوییم موفقیت تیم ملی برای مان مهم است و بعد زمانی که نامت در لیست نبود، برویم و از آن حرف ها بزنیم. اگر مردی زمانی که در تیم ملی هستی حرف بزن و وقتی نیستی دهانت را ببند! اگر زمانی فردی که به شما خوبی کرده، بد کند باید به خاطر خوبی هایش فراموشش کنی شاید به خاطر آن فرد شما الان به این مرحله رسیده ای. نیازی به توضیح نیست که مقصود رضاییان از این مصاحبه چه کسانی هستند.

رویای کیروش

به مهم ترین قسمت داستان و مصاحبه روز گذشته کیروش می رسیم. جمله ای تاریخی از جناب کیروش: ابتدا فراموش نکنید که آرزوی ایران رسیدن به نیمه نهایی است و امیدوارم این اتفاق رخ دهد. جمله ای بسیار عجیب از سرمربی تیم ملی در آستانه رقابت های جام ملت های آسیا.

شاید مشاوران کیروش اطلاعات و آمار دقیقی در اختیار او قرار نمی دهند و او از روی ناآگاهی چنین رویا و آرزویی را به ایرانیان نسبت می دهد. جناب کیروش شاید رویای شما حضور در جمع 4 تیم برتر آسیا در جام ملت ها و حتی کسب عنوان سومی باشد ولی مردم ایران تقریبا در اکثر دوره ها به جز دوره جنابعالی و قطبی حضور در مرحله نیمه نهایی را تجربه کرده اند. در همین کشور امارات، تیم ایران بدون امکانات و تدارکات مناسب با جوانانی گمنام، دستمزد معمولی و بدون وعده های بزرگ در پنالتی مغلوب شد و در نهایت به عنوان سومی دستی یافت. نمی خواهیم از تیم ملی ناصر ابراهیمی، حسن حبیبی و حتی تیم گمنام پرویز دهداری که حتی یک ریال حق و حقوق نداشتند و با فروش کوپن های گوشت تدارک حضور در مسابقات را دیدند صحبت کنیم. مربیانی که فرصت چندانی نداشتند ولی تیم را آماده کردند. آنها فرصت 8 ساله و میلیاردها تومان پشتوانه آماده سازی نداشتند. آقای کیروش قبل از شما، ایران 8 بار تجربه حضور در مرحله نیمه نهایی را داشته است چیزی که در دوره قبل و همراه جنابعالی از رسیدن به آن محروم شدیم.

خداداد: شما در مورد ما چه فکر می کنید؟

خداداد عزیزی نابغه ایران در جام ملت ها 96 امارات در واکنش به اظهارات ناامید کننده کیروش می گوید: آقای کیروش ما مردمی با تمدن 5 هزار ساله هستیم. ما خنگ نیستیم. شما درباره ما چه فکر می کنید. رویای مردم ما صعود در مرحله نیمه نهایی نیست. خیلی توقع مان بیشتر از این است. مردم ما با رویا زندگی نکردند و نمی کنند اما شما کاری کردی که مردم ما رویایی شوند و الان از جانب خود و زبان مردم ایران صحبت از رویای نیمه نهایی می کنی.

سرپرست بازنشسته به فکر آرام کردن اطرافیانش باشد

در پایان به جناب ساکت که بیانیه و تهدید تاریخی اش در دوران پس از بازنشستگی تبدیل به سوژه رسانه ها شد مقداری از مدیریت 30 ساله خود را خرج آرام کردن تیم ملی و بازیکنان و مربیان کند. جام ملت ها نزدیک است لطفا به فکر همدلی باشید تا همراهی با برخی مصاحبه هایی که هیچ انرژی مثبتی در ایران به وجود نمی آورد.

 مهدی وفامنش 

درباره نویسنده

سميه  قديري

سميه قديري مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه