همراه ما باشید

دايي در شهرك دايي

تنديسي كه به آقاي گل جهان رسيد

تنديسي كه به آقاي گل جهان رسيد

پیروزی نیوز - تنديسي كه به آقاي گل جهان رسيد

دايي در شهرك دايي تنديسي كه به آقاي گل جهان رسيد دايي در شهرك دايي تنديسي كه به آقاي گل جهان رسيد دايي در شهرك دايي تنديسي كه به آقاي گل جهان رسيد علي دايي سرمربي سايپا راهي كرمانشاه شد تا ماموريت خود را براي كمك به مردم زلزله زده اين استان كه يك سال و اندي پيش دچار اين اتفاق تلخ شدند، ادامه دهند.  علي دايي ديروز فارغ از تمام جنجال هايي كه در خصوص كمك هايش به زلزله زدگان به او شده بود، روزدوشنبه  برنامه هاي ويژه اي را در شهرها و روستاهاي كرمانشاه برگزار كرد كه ماحصل‌آن را مي توانيد در زير بخوانيد:

پرواز به سوي كرمانشاه

علي دايي  از ساعت 6 صبح در كرمانشاه بود. دايي پس از استراحت كوتاهي راهي سرپل ذهاب شد تا در ساعات اول روز گذشته كار خود را در اين روستا آغاز كند. آقاي گل جهان، ابتدا در روستاي مله روآن حضور پيدا كرد تا 72 خانه اي را كه در اين روستا ساخته شده بود را به خانوارهاي اين روستا تحويل دهد.

جانباز جنگ خطاب به دايي: خدا آبرويت را حفظ مي كند

در اين روستا علي دايي ملاقات ويژه اي با مردم داشت. در اين ميان، سردار حسين يكتا، يكي از جانبازان جنگ تحميلي كه يكي از چشمانش را در دفاع مقدس از دست داده بود ضمن خوش و بش با دايي او رادر آغوش كشيد و خطاب به او گفت: شما زيباترين گل جهان را اينجا به ثمر رساندي. شما آبرويت را بر سر اين كار گذاشتي از خدا مي خواهم كه آبروست را حفظ كند.

اولين خانه تحويل داده شد

اولين خانه در روستاي مله روآن به خانواده اي تحويل داده شد كه پدر خانواده در زلزله فوت كرده بود و دخترش نيز در اين سانحه دچار ضايعه مغزي شده بود. در ادامه نيز بازديد در خصوص نحو ساخت و پيشرفت تجهييز خانه ها در دستور كار علي دايي و هيات همراهش قرار گرفته بود.

دايي در شهرك دايي

علي دايي در ادامه اين سفر راهي روستاي تپاني شد. روستايي كه در فاصله حدود 50 كيلومتري از سرپل ذهاب بود. در اي روستا قرار است 45 خانوار سكونت پيدا كنند كه روز گذشته مراسم كلنگ زني آن توسط علي دايي و همراهانش، برگزار شد. جالب است بدانيد زماني كه قرار شد در اين روستا با همت علي دايي اين شهرك مسكوني ساخته شود، با اصرار و پافشاري اهالي روستا مقرر شد كه اين شهرك به نام علي دايي نامگذاري شود تا حركت خداپسدانه دايي با اين حسن انتخاب اهالي روستا پاسخ داده شود.

مراسم بعدي

درادامه سفر يك روزه علي دايي به مناطق زلزله زده كرمانشاه، چندين خانه در روستاي تپاني جديد به اهالي اين روستا تحويل داده شد تا بتوانند در كنار خانواده هايشان زندگي بهتري را در پيش بگيرند. دايي و هيات همراه پس ازحضور در اين منطقه، راهي سالن بهمن دانشگاه آزاد كرمانشاه شدند.

تنديسي كه به آقاي گل جهان رسيد

در مراسمي كه روزدوشنبه در سالن بهمن دانشگاه آزاد كرمانشاه ترتيب داده شده بود، در همايش مهر حقوق بشر، نماينده حقوق بشر در ايران، تنديسي را به خاطر اقدامات بشر دوستانه علي دايي به آقاي گل جهان اهدا كرد. در اين مراسم ضمن صحبت هاي علي دايي براي حاضران، صحنه گل هاي ملي شهريار براي حاضران در مراسم به نمايش گذاشته شد.

دايي و همراهانش كه روز دوشنبه سفر يك روزه اي را به مناطق زلزله زده كرمانشاه داشتند، با پايان اين مراسم راهي كرمانشاه شدند تا با پروازي كرمانشاه را به مقصد تهران ترك نمايند.

صالح محمد رحيمي

درباره نویسنده

سميه  قديري

سميه قديري مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه