همراه ما باشید

حالا می خواهند گوش پرسپولیس را ببرند

سر را با پنبه بریدند

پیروزی نیوز - سر را با پنبه بریدند

در روزهایی که پرسپولیس در انفجار قیمت ارز، برای پرداخت مطالبات خارجی های خود مشکل داشت و این پرداخت ها معوق می ماند خبر رسیده بود که استقلال توانسته است از ارز دولتی بهره مند شودکه قیمت بسیار مناسب تری داشت.

پرسپولیس مدت ها قبل از آن درخواست داده بود، اما هر چه دویدند، کمتر به نتیجه رسیدند. این تبعیض ها مطلب تازه‌ای نیست. به آن خو گرفته ایم. کار پرسپولیس، آنقدر به طول انجامید که بخش نامه آمد. بخشنامه ای که می گفت: ارز دولتی برای پرسپولیس حرام است.

اینکه دیگران در جوسازی ها و دروغ پراکنی های خود چه می گویند تا توجه نسبت به حمایت هایی که از آنها می شود منحرف شود، نکته ای نیست که مبهم باشد. به قول قدیمی ها، این کارها کهنه شده است.

حرف هایی که فقط به کارکری های فوتبالی می آید. البته آنها می گویند تا روی افرادی تاثیر بگذارند که هر چند فوتبال را در حد همین کری ها هم نمی شناسند، اما تصمیم گیر هستند. این حکایت پرسپولیسی است که وقتی به فینال آسیا رفت، به خاطر پست های شبکه های اجتماعی مسوولان در گوش همگان خواندند که همه پشت سر پرسپولیس هستند، نادانی عظیمی بود اگر خود ذره ای به این حرف ها اعتقاد داشتند. آنها بی تردید خوب می دانستند این پشت سر پرسپولیس ایستادن ها نه از سر حمایت، بلکه برای قرار گرفتن در زمینه عکس ها بود. برای سهیم شدن در موفقیت و محبوبیتی که برای آن نه تلاشی کرده بودند و نه قدمی برداشته بودند.

پرسپولیس متهم به حمایت شدن بود ولی در حالی بازیکنان در بازی رفت برابر کاشیما و بر اثر عدم تطابق ساعت و دیر رسیدن توان لازم را نداشتند که مجبور شده بودند بازی با سایپا را انجام بدهند و بعد عازم این سفر شوند.

پرسپولیس رفت بدون آنکه کسی فکر کند نماینده ایران می رود و باید پرواز اختصاصی داشته باشد، اما بسیاری در آتش حسد و نادانی خود می سوختند و همزمان فریاد می زدند که چرا همه می گویند پرسپولیس نماینده ایران است. حرف‌هایی که نه از سر عقیده که از سر عادت و فریبکارانه بود. برای این بود که با پنبه سر ببرند.

این داستان ها، امروز به شکل دیگری ادامه دارد. ایرج عرب در مصاحبه ای که روز یکشنبه انجام داد به نکته ای اشاره کرد که نباید ساده از کنار آن گذشت.

پرسپولیس برای انتقال پاداش حضور خود در فینال لیگ قهرمانان آسیا به دنبال راه حلی امن است که هزینه زیادی نداشته باشد. پشت این حرف داستان تاسف برانگیزی قرار دارد. تحریم ها مشکل ساز است ولی در این شرایط بسیاری دنبال کیسه دوختن برای خود هستند. تحریم ها برای بعضی نعمت است نه از آن منظر که می گویند، باعث خودکفایی می شود، بلکه از جهت پر کردن جیب و سوءاستفاده از موقعیت هایی که خلق می شود. تا دیروز از گوشه قبای موفقیت پرسپولیس برای خود می بریدند تا شاید صاحب خلعتی شوند و حالا می خواهند گوش خود پرسپولیس را ببرند.

دست پرسپولیس در پوست گردو است و زمان را مناسب دیده اند تا سهم خودشان از غنیمتی که برای آن تلاش نکرده‌اند را بگیرند. هیچ کس دلش برای پرسپولیس نسوخته است. مملکت به این عظمت نمی تواند این پولی که حق یک تیم پرطرفدار این کشور است را به سلامت و بدون بهای سنگین از آنجا به این جا بیاورد. پرسپولیس باید خودش، یک راهی پیدا کند که هم امن باشد و هم کم هزینه و خدا می داند برای همان امنیت چقدر باید هزینه کند.

بله، واقعیت تلخ این است که باز هم می خواهند گوش پرسپولیس را ببرند. همانطور که تا امروز بریده اند. پرسپولیس برای تلویزیون این کشور مخاطب می آورد، برای فوتبال این کشور تماشاگر می آورد، جذابیت می آورد، پس اسپانسر هم می آورد. ولی وقتی نوبت تقسیم غنایم می شود یک نان خشک هم سهم ندارد.

ابراهيم فتاحي 

درباره نویسنده

سميه  قديري

سميه قديري مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه