همراه ما باشید

احسان خرسندي: تیم برانکو به یک شرط هت تریک می کند

گوچي به درد پرسپوليس مي خورد

گوچي به درد پرسپوليس مي خورد

پیروزی نیوز - گوچي به درد پرسپوليس مي خورد

شايد استفاده از كلمه پيشكسوت براي او كمي دور از ذهن باشد، اگر برخي اتفاقات مانع از ادامه فوتبال حرفه اي اش نمي شد، حالا شايد در پرسپوليس بازي مي كرد و حتي مي توانست بازوبند پرافتخارترين تيم ايران را هم بر بازو ببندد ولي...!! دور شدن از فوتبال حرفه اي باعث نشده او دور فوتبال و پرسپوليس را خط بكشد، حالا او به جاي حضور در تيم بزرگسالان پرسپوليس، در جمع پيشكسوتان سرخ پوشان حاضر است. بازيكني كه حضور درتمامي رده هاي سني پرسپوليس از نونهالان گرفته تا حالا پيشكسوتان را در كارنامه ورزشي اش دارد و در تمامي اين رده ها نيز موفق به گلزني شده است! صحبت از احسان خرسندي است، مرد شماره 14 سال هاي نه چندان دور سرخ ها كه شايد به آنچه كه در فوتبال استحقاقش را داشت، نرسيد! گپ ويژه اي با احسان داشتيم كه ماحصل آن را مي توانيد در زير بخوانيد:

- جايزه اي كه علي پروين قولش را داده بود، پريد! با پيشكسوتان نتوانستيد تيم برانكو را شكست دهيد!

( با خنده) درست است! پرسپوليس مقابل ما خيلي خوب بود. هيچ كس فكرش را نمي كرد كه پرسپوليس در غياب ملي پوشانش با تمام قوا مقابل تيم پيشكسوتان بازي كند اما در طول بازي همه بچه ها با تمام قوا بازي كردند و صحنه هاي جالبي را در اين ديدار رقم زدند.

- كدام نفرات نظرت را جلب كردند؟

همه خوب بودند. به نظر من همه اعضاي تيم در حال حاضر اين قدر انگيزه دارند كه حتي در بازي هاي تداركاتي نيز با قدرت باشند. در مقابل ما نفراتي مثل مهدي شريفي، اميد عاليشاه و... خوب بودند. سيد جلال و شجاع هم كه هميشه خوب هستند. جوان ها هم فوق العاده بودند.

- شرايط پرسپوليس را چطور ديدي؟

احساس مي كنم فضاي خيلي خوبي در تيم حاكم است. به نظر من الان شرايط پرسپوليس به گونه اي شده كه روحيه بسيار خوبي در تيم وجود دارد كه فقط براي برد و پيروزي تلاش مي كنند. اين مسئله حتي در بازي هاي دسوتانه هم وجود دارد. موضوعي كه شايد در سال هاي قبل وجود نداشت اما الان اين تيم آن قدر روحيه دارد و به بلوغ فكري رسيده كه حتي اگر برانكو هم در كنار اين تيم نباشد، اين روحيه حفظ مي شود.

- نقش برانكو را درايجاد اين روحيه چقدر مي داني؟

صد در صد حضور مربي مثل برانكو باعث اين موضوع شده است. به نظر من برانكو با شيوه خوب مديريتي و مربيگري اش اين روحيه را در پرسپوليس ايجاد كرده است.

- هت‌تريك در قهرماني ليگ برتر را براي پرسپوليس چقدر در دسترس و شدني مي داني؟

من نه تنها دوست دارم اين اتفاق رخ بدهد، بلكه خيلي هم اميدوارم. البته پرسپوليس در اين مسير،‌كار سختي را در پيش دارد . تيم هايي مثل پديده، سپاهان و شايد تراكتورسازي در اين مسير كار را براي پرسپوليس سخت مي كنند اما پرسپوليس شانس زيادي براي اين دارد كه بتواند براي سومين سال متوالي قهرمان شود. البته به يك شرط خيلي مهم!

- چه شرطي؟

پرسپوليس در نيم فصل دوم از اين مزيت برخوردار است كه تا قبل از دربي كه هفته هشتم است بازي هاي نسبتا آساني را در برنامه دارد.  تيم برانكو اگر بتواند در شروع نيم فصل حداكثر امتيازات را از حريفانش بگيرد، كارش براي قهرماني آسان تر مي شود و شرايطي پيش مي آيد كه تيم هاي ديگر چاره اي ندارد جز اين كه براي دومي بجنگند.

- ولي معمولا تيم ها در نيم فصل دوم سخت تر امتياز مي دهند، مخصوصا تيم هاي نيمه پايين جدول كه در خطر سقوط هم هستد!

درست است اما تيم هاي نيمه دوم هم تلاش مي كنند كه سقوط نكنند!

اين اتفاق معمولا در هفته هاي پاياني ليگ مي افتد. در ابتداي نيم فصل اول اين دغدغه براي كمتر تيمي وجود دارد كه نگران سقوط باشد. به هر حال اين شرايط مي تواند كمك زيادي براي موفقيت پرسپوليس براي تكرار قهرماني اش باشد.

- فصل نقل و انتقالات شروع شده و پنجره كذايي كه در 2 نوبت براي پرسپوليس بسته بود، حالا باز است. در اين شرايط چه پيشنهادي براي خريدهاي تيم برانكو داري؟

به نظرم در حال حاضر پرسپوليس نياز مبرمي به يك هافبك طراح و مهاجمي تمام كننده دارد. البته جذب دفاع چپ   و راست نيز احساس نياز است. با توجه به مصدوميت ماهيني و همين طور محمد انصاري، پرسپوليس در چپ و راست مدافعاني نياز دارد كه بتواند بازيكن پيش رويش را دور بزند و توپ ارسال كند.

- اين روزها بحث حضور رضا قوچان نژاد در پرسپوليس مطرح است. اين خريد را به نفع تيم مي داني؟

همان طور كه گفتم پرسپوليس يك مهاجم تمام كننده مي خواهد. مهاجمي نه با خصوصيات منشا و عليپور، پرسپوليس مهاجمي مي خواهد در باكس حضور داشته باشد و تك ضربه هاي آخر را به توپ بزند و در اصطلاح تمام كننده باشد. با تمام اين اوصاف گوچي اين خصوصيات را دارد و اعتقاد دارم كه به درد پرسپوليس مي خورد.

- چند ماه ديگر پرسپوليس فصل جديدي را در آسيا آغاز مي كند. در فصل قبل اين تيم تا فينال رفت ، براي امسال چه شرايطي را پيش بيني مي كني؟

قاطعانه مي گويم اگر تيمي در ايران شايستگي قهرماني در آسيا را دارد، بدون شك آن تيم پرسپوليس است. پرسپوليسي كه فصل قبل با آن بضاعت و پنجره هاي بسته نقل و انتقالات و محروميت ها و مصدوميت هايي كه داشت، تا فينال رسيد، با اتحاد و روحيه تيمي خوبي كه دارد مي تواند دوباره تا فينال برسد و قهرماني در آسيا برايش اصلا دور از دسترس نيست.

سمیه قدیری

درباره نویسنده

سميه  قديري

سميه قديري مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه