همراه ما باشید

دروازه‌بان ماشین‌سازی، بهترین دروازه‌بان نیم فصل اول

فرناندو دخسوس از سوی سایت متریکا به عنوان بهترین دروازه‌بان نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال کشور انتخاب شد.

دروازه‌بان ماشین‌سازی، بهترین دروازه‌بان نیم فصل اول

پیروزی نیوز - دروازه‌بان ماشین‌سازی، بهترین دروازه‌بان نیم فصل اول

به گزارش پیروزی، با وجود این که دروازه‌بانان 5 تیم اول کمتر از دخسوس گل دریافت کرده بود، اما این دروازه‌بان برزیلی به عنوان بهترین بازیکن این پست در نیم فصل اول انتخاب شد.
بر اساس داده‌های متریکا، خسوس در هر بازی به طور میانگین (۳,۱) مهار موفق داشته و (۷۶ %) شوت‌هایی که به سمت دروازه‌اش شلیک شده را توانسته مهار کند. آمار درخشانی که باعث شده او به تنها دروازه‌‎بان لیگ تبدیل شود که در ۳ بازی عنوان برترین بازیکن زمین را بدست آورده است. 

علاوه بر درخشش دخسوس تعداد حملات بیشتر روی دروازه ماشین‌سازی و واکنش این دروازه‌بان در این انتخاب نقش بسزایی داشته است.ماشین سازی نیم فصل اول را تنها با یک برد مقابل پارس جنوبی پشت سر گذاشت که دخسوس نقش پررنگی در ثبت این موفقیت داشت. او علاوه بر ۲‌ مهار و 6 خروج موفق، پاس گل 3 امتیازی تیمش را برای رضا خالقی‌فر ارسال کرده تا با نمره عالی (۸,۰۸) برترین بازیکن زمین شود.

همچنین در بازی مقابل پیکان با 6 مهار، 8 خروج موفق و 7 بازیابی توپ در مجموع 21 اکت تاثیرگذار به ثبت رسانده که آماری خارق‌العاده برای یک دروازه‌بان محسوب می‌شود. علاوه بر این او در بازی‌های بزرگ مانند دیدار با پدیده با واکنش‌های شگفت‌انگیز بارها دروازه تیمش را نجات داد.

به همین مناسبت در آخرین جلسه تمرینی تیم ماشین‌سازی، از سوی این باشگاه لوح تقدیری به همراه تندیس آماده و «مهدی ثابتی» به نمایندگی از طرف مربیان و بازیکنان ماشین‌سازی، آن را به دخسوس اهدا کرد.

 

 دروازه‌بان ماشین‌سازی، بهترین دروازه‌بان نیم فصل اول فرناندو دخسوس به عنوان بهترین دروازه‌بان نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال کشور انتخاب شد.

 

انتهای پیام/

درباره نویسنده

مريم  سرخوش

مريم سرخوش مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار

ثبت دیدگاه