همراه ما باشید

بررسی فنی خرید جدید پرسپولیس و دلایل انتخاب برانکو

چپ پا، دقیق، تکنیکی، خشن، کم‌سن و توانایی بازی در دو پست از مهم‌ترین دلایلی است که برانکو، محمد نادری را انتخاب کرد.

بررسی فنی خرید جدید پرسپولیس و دلایل انتخاب برانکو

پیروزی نیوز - بررسی فنی خرید جدید پرسپولیس و دلایل انتخاب برانکو

به گزارش پیروزی و به نقل از نود، بالاخره پرسپولیس با محمد نادری قرارداد امضا کرد تا خاطر برانکو از بابت حضور دفاعی درجه یک، جمع شود. نادری شبیه‌ترین بازیکن به محمد انصاری است. بازیکنی که توانایی بازی در دو منطقه از دفاع را دارد. او زمانی که با نساجی در لیگ یک بود، به عنوان دفاع چپ این تیم نمایش شگفت‌انگیزی داشت. نمایش او به قدری متفاوت بود که فصل بعد از آن، مدافع فیکس تراکتورسازی در لیگ برتر شد. البته با این تفاوت که دست یحیی گل‌محمدی برای انتخاب مدافع میانی خالی بود و نادری را از سمت چپ به قلب دفاع انتقال داد. فصل گذشته نادری 4 بازی برای تراکتور در پست دفاع چپ بازی کرد و 21 حضور دیگرش به عنوان مدافع میانی بود. 

نادری که ذاتا بازیکنی پا به توپ و نسبتا تکنیکی بود، برای حضور در قلب دفاع، وسوسه دریبل زدن را در خودش کشت. طبق آمار متریکا، این بازیکن فصل گذشته، میانگین 0.4 دریبل در هر بازی را ثبت کرد که بیشتر دریبل‌هایش هم در 4 مسابقه‌ای بود که به عنوان دفاع کناری بازی کرد. این بازیکن 22 ساله که در فهرست بازیکنان زیر 23 سال پرسپولیس قرار می‌گیرد و سهمیه‌ای از لیست بزرگسالان این تیم را پر نمی‌کند، در بازی هم عنصر جوانی‌اش را به خوبی نشان می‌دهد. محمد نادری از فعال‌ترین بازیکنان حاضر در مسابقات است و در هر بازی تراکتور به طور میانگین 7 عملکرد دفاعی ثبت می‌کرد. معدلِ موفقیت در 1.3 نبردهوایی، 1.4 توپ‌گیری و نیم‌شوت در هر مسابقه از دیگر آمارهایی است که نادری در تراکتورسازی ثبت کرد.  نادری نسبتا خشن‌ هم هست و فصل گذشته 4 بار با کارت زرد و 1 مرتبه هم با کارت قرمز داور جریمه شد. جالب است که همه این کارت‌ها در بازه 7 هفته‌ای توسط او دریافت شد. 

محمد نادری یک پتانسیل مهم برای برانکو را هم در فوتبالش دارد. نادری فصلی که در تراکتوسازی بود، 80 درصد از پاس‌هایش به مقصد رسید و دقت بالای پاس، از مهم‌ترین دلایلی است که پروفسورِ پرسپولیس روی او دست گذاشت.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

شیوا  دورانگر

شیوا دورانگر مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه