همراه ما باشید

ناگفته‌های طاهری از انتقال طارمی تا حرف‌های خصوصی اعضای استیناف درباره طلب دایی

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس از اتفاقات دوران مدیریت خود در این باشگاه سخن گفت.

ناگفته‌های طاهری از انتقال طارمی تا حرف‌های خصوصی اعضای استیناف درباره طلب دایی

پیروزی نیوز - ناگفته‌های طاهری از انتقال طارمی تا حرف‌های خصوصی اعضای استیناف درباره طلب دایی

به گزارش پیروزی ، علی‌اکبر طاهری در گفت‌وگویی ویژه با تسنیم ناگفته‌هایی از دوران مدیریتش در پرسپولیس به‌زبان آورد. مدیریت موفق او در پرسپولیس با چند ابهام روبه‌رو شد که در این گفت‌وگو خیلی‌ از آنها برای اهالی فوتبال روشن خواهد شد، از ماجرای جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس و انتقال پرسروصدایش به ریزه اسپور گرفته تا ماجرای جذب بازیکنان اوکراینی، گولچ، گزارش مالی سالیانه باشگاه پرسپولیس و... .

گزیده‌ای از گفت‌وگوی طاهری را می‌خوانید:

* با نتایج خوبی که پرسپولیس در چهار فصل اخیر کسب کرده است این باشگاه در صورت واگذاری قطعاً مشتریان بیشتری نسبت به گذشته پیدا خواهد کرد.

* وقتی باشگاه را تحویل گرفتم به اولین مسئله‌ای که رسیدیم این بود که ارزش باشگاه را با نزدیک کردن هواداران به تیم بالاتر ببریم که در انجام این امر موفق بودیم.

* قبل از آمدن برانکو به ایران، افشین قطبی و مصطفی دنیزلی جزو گزینه‌های ما بودند.

* وزیر وقت ورزش اصرار زیادی به آمدن برانکو به پرسپولیس داشت.

* وزیر پیشین ورزش هرگز نگفت دایی را بردارید، بلکه یکی از مسئولان نزدیک به او خواهان برکناری همزمان دایی و رحیمی شد.

* برای اولین بار در زمان مدیریت من بود که حساب‌های باشگاه توسط سازمان حسابرسی تأیید شد.

* با باشگاه استقلال توافق کردیم 400 میلیون تومان پول رضایت‌نامه کنعانی‌زادگان را از آنها بگیریم، اما مشخص نشد بین آنها و مسئولان کمیته تعیین وضعیت چه گذشت که اعلام کردند باقیمانده قرارداد کنعانی‌زادگان با پرسپولیس ارزش ندارد، در حالی که شجاع خلیل‌زاده را بعد از گذراندن دوران سربازی به پرسپولیس ندادند و گفتند با سپاهان قرارداد دارد.

*  با احمد نوراللهی در شهریور ماه توافق کردیم و چند ماه بعد قرارداد وی امضا شد، دقیقاً مانند مهدی طارمی که این نشان می‌دهد در مورد طارمی باشگاه خلاف قانون عمل نکرد.

* در حکم فیفا دقیقاً اشاره شده که باشگاه پرسپولیس به‌دلیل اغوا کردن مهدی طارمی محروم شده است و این کار توسط اسپانسر باشگاه که استیل آذین بود، انجام شد.

* همه مدارک و شواهد نشان می‌دهد که ما در مورد طارمی خطایی مرتکب نشدیم، در غیر این‌صورت خودم از هواداران عذرخواهی می‌کردم.

* هدایتی برای برگرداندن مهدی طارمی برای اطرافیان خود جایزه گذاشت و بعد‌ها این جایزه را خود طارمی گرفت!

* قرارداد طارمی را بعد از بازگشت به ایران کم کردم تا دیگر به آن شکل جدا نشود و این ثابت می‌کند ما او را اغوا نکردیم.

* در فلان برنامه تلویزیونی اصلاً حکم محرومیت را نخوانده بودند و قصد داشتند باشگاه را مقصر اصلی محرومیت از سوی فیفا معرفی کنند.

* محسن مسلمان و امید عالیشاه از شرایط‌شان در تیم ناراضی بودند و رضایت‌نامه می‌خواستند.

* در یک برنامه تلویزیونی در کمال تعجب گفته شد زمان بازگشت مهدی طارمی همه رسانه‌ها مخالفت خود را با این قضیه اعلام کردند در حالی که یک رسانه هم مخالف نبود و همه از این موضوع استقبال کردند.

* مهدی طارمی وقتی از ترکیه برگشت گفت، "چرا مهاجم اوکراینی جذب کردید؟"، و به‌نوعی از رقابت با او واهمه داشت، این نشان می‌دهد پریمیوف بازیکن خوبی بود.

* در جذب بازیکنان اوکراینی همان فرایندی طی شد که در مورد بقیه نفرات خارجی طی می‌شد. هنوز هم می‌گویم آنها بازیکنان خوبی بودند.

* از برانکو خواستیم اوکراینی‌ها را بازی دهد، اما او گفت "وقتی بقیه خوب کار می‌کنند دلیلی نمی‌بینم به ارنج تیمم دست بزنم".

* گولچ را برانکو اصرار داشت جذب کنیم و خودش هم او را در لیست 18نفره نمی‌گذاشت.

* اگر یک مورد خطا در قرارداد بازیکنان داخلی و خارجی در زمان مدیریت من وجود داشت،‌ مطمئن باشید آن را رسانه‌ای می‌کردند.

* حتی یک بار هم در کار برانکو دخالت نکردم.

* هیچ جای دنیا اتفاق نمی‌افتد بازیکن تیم شب به منزل فردی رفته و سکه پاداش بگیرد. اگر جلوی این کار در باشگاه گرفته نشود دوباره تکرار خواهد شد.

* وقتی علی دایی از سرمربیگری پرسپولیس برکنار شد، حمیدرضا سیاسی پول او را کامل تا پایان آن فصل داد. همان موقع به دایی گفتم "شرایط باشگاه حساس است و کمی تخفیف بده"، اما گفت "تا قِران آخرش را می‌خواهم". او حتی طلب سال‌ قبلش را هم از سیاسی گرفت تا همه چیز تمام شود، اما اسفند ماه سال بعد از باشگاه شکایت کرد و پول یک سال دیگر از قراردادش را خواست.

* ما به کمیته استیناف و کمیته انضباطی گفتیم "طبق قانون مربی که در تیم دیگری مشغول به کار می‌شود چطور ممکن است پول قرارداد‌ش از باشگاه دیگر را طلب کند و این خلاف قانون فیفاست. به آنها اعتراض داشتیم شما چطور به‌نفع دایی رأی دادید؟"، که همان اعضای کمیته استیناف در صحبت‌های خصوصی به ما می‌گفتند "حق با شماست"، اما حکم را به‌نفع دایی دادند. برای این ادعای خود شاهد دارم.

* تمدیدنکردن قرارداد بازیکنان جداشده خیلی به پرسپولیس ضربه زد. تمدید قرارداد آنها خیلی واجب بود و اگر این اتفاق می‌افتاد همان تیم سال قبل را در این فصل لیگ قهرمانان داشتیم.

* اگر در پرسپولیس می‌ماندم قرارداد بازیکنانی را که ابتدای فصل جدا شدند، تمدید می‌کردم، کاری که پیش از این در پرسپولیس کردم و قرارداد هر بازیکنی را که رو به پایان بود تمدید می‌کردیم و اجازه نمی‌دادیم کار به روز آخر بکشد. شرایط حکم می‌کرد که شرایط و آینده باشگاه را در نظر گرفته و قرارداد‌ها را تمدید می‌کردند.

* رفتن پنج بازیکن از پرسپولیس در زمان بسته بودن پنجره نقل‌وانتقالات مسئله‌ای مهم‌تر از محرومیت از باشگاه بود، حتی باید مهدی طارمی را حفظ می‌کردند که در نهایت با آن مشکلات روبه‌رو نمی‌شدند.

*  ریخت‌وپاش‌کردن، مدیریت نیست بلکه مدیر خوب هزینه‌‌های باشگاه را کم کرده و درآ‌مد‌ها را بیشتر می‌کند.

* در پرسپولیس اشتباهی نکردم بلکه سعیم این بود هرچه به جلوتر می‌رویم مدیریت بهتری داشته باشیم و هیچ وقت هم از کار خود راضی نبودم. همه هدفم توانمندی و اقتدار باشگاه در همه زمینه‌ها بود که موفق عمل کردیم.

* هدفم در پرسپولیس این بود که باشگاه را صاحب ورزشگاه اختصاصی کرده و درآمد سالیانه را به صد میلیارد برسانیم.

* خانواده‌ام گفتند "وقتی از شما در پرسپولیس حمایت نمی‌شود و زحمات‌تان نادیده گرفته می‌شود، بهتر است جدا شوم".

* آنهایی که در تیم از من انتقاد می‌کنند بدانند پول‌هایی که الآن می‌گیرند به‌خاطر قرارداد‌های اسپانسری است که امضای من پای آنهاست.

* وقتی امکانات ورزشگاه شهید کاظمی را تکمیل کردیم، برانکو را به آنجا بردیم و او گفت؛ "دیگر داریم رئال مادرید می‌شویم"! هدف‌مان بود اطراف این ورزشگاه هایپر بزنیم تا از این راه هم درآمدزایی داشته باشیم.

* هر بار که وارد ورزشگاه آزادی می‌شدم حسرت می‌خوردم و شرمنده هواداران می‌شدم که چرا خودمان ورزشگاه نداریم.

* همان سال اولی که جام گرفتیم در مراسم بهترین‌ها گفتم؛ هواداران بدانند سلسله جشن‌‌های قهرمانی پرسپولیس آغاز شد که خوشبختانه این اتفاق هم رخ داد و همچنان هم ادامه خواهد داشت. ما فونداسیون را طوری در باشگاه طراحی و پایه‌ریزی کردیم که این اتفاق ادامه داشته باشد، اما امیدوارم اگر می‌خواهند فونداسیون را جابه‌جا کنند خیلی مراقب باشند که فونداسیون قبلی را بهبود ببخشند.

* از همان بچگی پرسپولیسی بودم.

* همیشه به بازیکنان تذکر می‌دادم که "هرچه دارید از هواداران است".

* برخورد هواداران در خیابان با من خیلی خوب است و برخی سؤالاتی را دارند که امیدوارم با دیدن و خواندن این مصاحبه جواب سؤالات‌شان را بگیرند.

* بازیکنان بدانند که هرچه در پرسپولیس تلاش کنند و به موفقیت برسند کم است.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

شیوا  دورانگر

شیوا دورانگر مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه