همراه ما باشید

گزارش روز

اوجاقی: بیرانوند نقشی تعیین‌کننده در جام ملت‌ها خواهد داشت

لژیونرها هم مصدوم باشند، بازیکنان سختکوش داخلی به تیم ملی کمک می‌کنند

اوجاقی: بیرانوند نقشی تعیین‌کننده در جام ملت‌ها خواهد داشت

پیروزی نیوز - اوجاقی: بیرانوند نقشی تعیین‌کننده در جام ملت‌ها خواهد داشت

کیروش در سال‌های حضورش در ایران اقدامات و تصمیمات عجیب کم نداشته، او سال گذشته درست در زمانی که با باشگاه‌ها در مورد بازیکنان ملی‌پوش در تعارض و درگیری بود سرمربی تیم ملی ووشو را به کادرفنی‌اش اضافه کرد، بدون هیچ توضیح اضافه‌ای.

به گزارش پیروزی، درحالیکه این موضوع برای خیلی‌ها عجیب به نظر می‌رسید و عده زیادی از کارشناسان دوست داشتند توضیحات مرد پرتغالی را در مورد دلیل این تصمیم بشوند، اما او هرگز توضیحی در این رابطه نداد و حسین اوجاقی چند ماهی با شاگردان کیروش در پِک تمرین کرد.

خیلی‌ها جنگندگی و شجاعت مثال‌زدنی تیم کیروش در جام‌جهانی را به تمریناتی که اوجاقی به آنها داده بود، ربط می‌دادند، اما در این خصوص هیچ‌گاه شاهد اظهار نظری از سوی کارلوس کیروش نبودیم.

در آستانه جام ملت‌ها، سراغ سرمربی تیم ملی ووشو رفتیم، او به واسطه چند ماه حضور در کادرفنی تیم ملی فوتبال، حالا شناخت خوبی از نفرات این تیم دارد و با وجودی که یکی از بزرگان ورزش‌های رزمی محسوب می‌شود اما به واسطه کیروش و تصمیمات عجیبش، حالا می‌شود با اوجاقی هم در مورد تیم ملی فوتبال صحبت کرد.

گفت‌وگوی روزنامه پیروزی با یکی از پرافتخارترین ووشوکاران ایران را در زیر می‌خوانید:

- ظاهرا فعلا تیم ملی ووشو اردویی ندارد؟

نه، فعلا درگیر لیگ و قهرمان کشوری هستیم. امسال دیگر برنامه‌ای برای تیم ملی نداریم و کارهای‌مان از اوایل سال آینده آغاز می‌شود. 2 مسابقه مهم داریم که یکی قهرمانی جوانان آسیا است که تیر ماه در برونئی برگزار می‌شود، بعد هم آبان ماه مسابقات جهانی بزرگسالان را در شانگهای چین خواهیم داشت.

- با توجه به اقتدارتان در سال گذشته، تیم‌تان در لیگ شکست غیرمنتظره‌ای مقابل پاس ناجا داشت.

بله دوم جدول هستیم، البته ما بازی پایاپایی با تیم پاس داشتیم اما چون چند تن از مهره‌های اصلی‌مان را در اختیار نداشتیم شکست خوردیم. محسن محمدسیفی که فیکس تیم‌مان بود جراحی کرد و حالا پیگیر روند درمانی‌اش هست.

- جهانی بعدی را از دست می‌دهد؟

نه، به جهانی می‌رسد اما نتوانست تیم پارس جنوبی را همراهی کند و تا آخر سال هم نمی‌تواند مبارزه کند. معین تقوی آسیب دیده و فرود ظفری هم سرباز شده و نمی‌تواند برای ما به میدان برود. تیم پاس خوب کار کرد و نتیجه هم گرفت.

- حمیدرضا قلی‌پور را هم در اختیار ندارید؟

نه، او به تیم دانشگاه آزاد رفته، درحقیقت ما 4 مهره اصلی‌مان را به این صورت در اختیار نداشتیم.

- تیم ملی تا چند روز دیگر کارش را در جام ملت‌های آسیا آغاز می‌کند، هنوز با این تیم در ارتباط هستید؟

نه، ارتباط که نه، اما با توجه به شناختی که ازآنها و همچنین کادرفنی تیم ملی فوتبال پیدا کرده‌ام، احساس می‌کنم آنها آدم‌هایی نیستند که در میدان‌های سخت کم بیاورند. آنها بازیکنان قوی و جنگنده‌ای هستند، کیروش هم مربی‌ای با استراتژی است و کارش را بلد است. او در موقعیت‌های سخت تصمیمات درستی می‌گیرد و روحیه بالای بازیکنانش هم به همین دلیل است.

- اما این روزها تیم ملی مصدومان زیادی دارد و لژیونرها هم در شرایط خوبی به سر نمی‌برند.

مصدومیت که چیز جدیدی نیست، به همین خاطر است که همیشه تعداد بیشتری از بازیکنان در فهرست تیم‌ها قرار می‌گیرند. من که فکر می‌کنم مشکلی وجود نداشته باشد. در مورد لژیونرها هم باوجودی که گفته می‌شود آماده نیستند، اما این را می‌توانم بگویم که بازیکنان داخلی خیلی سختکوش هستند و می‌توانند به تیم ملی کمک کنند. من اعتقاد دارم که روزهای آخر خیلی از بُعد روانی مهم هستند و همراهی همه کسانی که فوتبال را دوست دارند،‌ خیلی اهمیت دارد. صحبت‌های مثبت آنها می‌تواند خیلی به تیم ملی کمک کند.

- اما این روزها انتقاد از کیروش به بالاترین حد خود رسیده است.

اگر کسی به تیم ملی کشورش عِرق داشته باشد حالا دیگر انتقاد نمی‌کند. چطور می‌توانیم به خاطر حب و بغض‌های شخصی، یا به خاطر نام کسی که در رأس تیم ملی قرار گرفته، بخواهیم تیم ملی نتیجه نگیرد؟ من که دوست دارم تیم ملی فوتبال کشورم تحت هر شرایطی نتیجه بگیرد، حالا هر کسی که می‌خواهد مسئولیت فنی این تیم را برعهده داشته باشد. خوب است که موج مثبتی را در تیم ملی ایجاد کنیم.

- یعنی می‌خواهید بگوید موج مثبتی که پیش از جام‌جهانی در مورد تیم ملی وجود داشت منجر به بازی‌های خوب از سوی تیم کیروش شد؟

نمی‌توانم این را بگویم، هر زمان شرایط خودش را اقتضا می‌کند. اما می‌توانم بگویم که درست است تعداد مصدومان‌مان زیاد شده و حالا این زمزمه وجود دارد که این آخرین حضور کیروش در فوتبال ایران است اما این جو روانی در کار تیم تاثیر می‌گذارد و به تیم منتقل می‌شود. منفی‌نگری و سیاه‌نمایی روی تیم تاثیر نامطلوبی خواهد داشت.

- آن جنگندگی و شجاعت بازیکنان تیم ملی در روسیه خیلی‌ها را غافلگیر کرد. به نظر شما تیم ملی باز هم در جام ملت‌ها می‌تواند برای هوادارانش سورپرایز داشته باشد؟

من از نزدیک نبودم و از وضعیت تیم بی‌خبرم. اگر یادتان باشد پیش از اعزام تیم ملی به روسیه گفته بودم که این تیم حتما در جام‌جهانی خوب کار می‌کند چون از وضعیت روحی بازیکنان مطلع بودم و می‌دانستم آنها نمایش خوبی در زمین خواهند داشت اما می‌توانم امیدوار باشیم که تیم ملی باز هم مردم را با بازی‌های خوبش غافلگیر کند، خصوصا از نظر شجاعت و جنگندگی.

- در این بین بیشتر از همه فکر می‌کنید کدام بازیکن می‌تواند در ثبت نتیجه‌ای راضی کننده نقش داشته باشد؟

بیرانوند که خیلی آماده است، از نظر روانی در بهترین شرایط ممکن به سر می‌برد و در این یک سال عملکرد بسیار خوبی داشته، به نظر من او می‌تواند نقشی تعیین‌کننده در جام ملت‌ها داشته باشد.

 

مرضیه دارابی

انتهای پیام/

 

درباره نویسنده

مرضيه  دارابي

مرضيه دارابي مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه