همراه ما باشید

بانوان کاراته‌کا شانس حضور در بازی‌های ساحلی جهان را دارند

نخستین دوره بازی‌های ساحلی جهانی به میزبانی سن‌دیگو برگزار می‌شود

بانوان کاراته‌کا شانس حضور در بازی‌های ساحلی جهان را دارند

پیروزی نیوز - بانوان کاراته‌کا شانس حضور در بازی‌های ساحلی جهان را دارند

بانوان کاراته‌کا در صورتی که سهمیه بازی‌های ساحلی جهان را کسب کنند، شانس حضور در این مسابقات را پیدا خواهند کرد.

به گزارش پیروزی به نقل از فارس، نخستین دوره بازی‌های ساحلی جهانی در سال 2019 به میزبانی سن‌دیگو برگزار می‌شود. در برخی از رشته‌های حاضر در این بازی‌ها از جمله رشته‌های انفرادی سهمیه حضور در مسابقات توزیع می‌شود.

در رشته‌های تیمی نیز با توجه به رنکینگی که کشورها دارند، جواز حضور در بازی‌ها را پیدا می‌کنند.

نشست ستاد عالی بازی‌های المپیک امروز در حالی برگزار شد که آشوری سرپرست فدراسیون کاراته به همراه سرمربیان مردان و زنان برنامه‌های این رشته را برای بازی‌های المپیک 2020 تشریح کرد. یکی از مواردی که در نشست امروز مورد بحث قرار گرفت، حضور بانوان در بازی‌های ساحلی بود.

اعضای ستاد عالی بازی‌های المپیک به این نتیجه رسیدند بانوان کاراته‌کا در صورتی که سهمیه بگیرند می‌توانند در این بازی‌ها حضور داشته باشند.

اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی  در این باره گفت: چون در رشته کاراته لباس بانوان مورد تصویب فدراسیون جهانی قرار گرفته در صورتی که آنها سهمیه بگیرند، می‌توانند در بازی‌های ساحلی سن‌دیگو شرکت کنند. در رشته‌های دیگر نه شرایط فراهم است و نه شانس مدال داریم که بخواهیم آنها را اعزام کنیم.

وی افزود: در بخش مردان در هر رشته‌ای که سهمیه بگیریم مردان را اعزام می‌کنیم.

یکی دیگر از موضوعاتی که در نشست امروز مطرح شد درباره بودجه بود. مسئولان ورزش کشورمان با تاکید بر اینکه ورزش از نظر بودجه در تنگنا قرار دارد اعلام کردند حمایت خود را از رشته‌های مدال‌آور در المپیک خواهند کرد.

در نشست هفته گذشته ستاد، روسای فدراسیون‌های وزنه‌برداری و تکواندو به تشریح برنامه‌های خود پرداختند و این احتمال وجود دارد هفته آینده بنی‌تمیم سرپرست فدراسیون کشتی در نشست ستاد حاضر شود.

درباره نویسنده

نادر  نينوايي

نادر نينوايي مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار و کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی با گرایش روزنامه نگاری

ثبت دیدگاه