همراه ما باشید

از سوی اتحادیه جهانی کشتی اعلام شد

129 داور بین المللی کشتی ایران در سال 2019

13 داور کشورمان ارتقاء درجه گرفتند

129 داور بین المللی کشتی ایران در سال 2019

پیروزی نیوز - 129 داور بین المللی کشتی ایران در سال 2019

 

به گزارش پیروزی  و به نقل از محمد ابراهیم امامی رئیس کمیسیون داوران کشتی کشور، اتحادیه جهانی کشتی تغییرات درجه ی داوران بین المللی کشتی را برای سال 2019 میلادی اعلام کرد.

بنابر اعلام اتحادیه جهانی کشتی، ایران در سال 2019 میلادی مجموعا 129داور بین المللی شامل 4 داور S1 (المپیکی) 27 داور درجه یک، 49 داور درجه دو و 49 داور درجه سه بین المللی در کشتی جهان دارد.

در این میان نیما صادقی و سعید عباسی داوران درجه یک بین المللی کشورمان به درجه S1 (المپیکی) ارتقاء یافتند. محمد ابراهیم امامی و محمد مصلایی پور نیز همچنان در لیست داوران المپیکی هستند.

همچنین رضا علی اصغری و محسن جلیلیان داوران درجه 2 بین المللی به درجه یک بین المللی و حمیدرضا فرسیابی و محمد باقری داوران درجه 3 بین المللی به درجه 2 بین المللی ارتقاء یافتند و 7 داور مرد و 4 داور زن ممتاز ملی نیز با موفقیت در کلاس های استاژ بین المللی توانستند درجه 3 بین المللی داوری کشتی دنیا را بدست آورند که اسامی آن ها به شرح زیر است:

آقایان: فرشاد امیری (کرمانشاه) سید میثم ساداتی (مازندران) امین تادین (خوزستان) میثم قوتی (تهران) جواد واحدی (تهران) جلال حبیبی (خوزستان) مجید رضایی (گلستان)

بانوان: لیلا امانی بنی (اصفهان) مریم ارم آبادی (مازندران) فاطمه کدخدازاده (یزد) سمیه خانی بختیاری (گلستان)

و اما سخن ما :

این نتایج بسیار خوشحال کننده است. اما این داوران عزیز باید قدر خودشان را بدانند . خصوصاً این دو داور جوان که به درجه المپیکی رسیدند. مبادا عمر داوری المپیکی شما همچون دوستانتان یک ساله باشد؟ نه تنها شما بلکه کلیه داوران در تمام درجات و حتی سرپرستان تیم های ملی و کشتی گیران و تمام کسانی که در اعزام ها حضور دارند. باید زبان اتحادیه جهانی کشتی که همان زبان انگلیسی و فرانسه است را آشنا باشند. پیشنهاد می کنیم فدراسیون کشتی که در همه زمینه ها فعال است کلاس زبان انگلیسی را برپا کند و از حضور دکتر سالار توکلی که جدیداً به ریاست کمیته روابط بین الملل فدراسیون منصوب شده اند و دکتری زبان انگلیسی دارد، بهره کافی را ببرند و دذوستان با زبان انگلیسی آشنا شوند. انشاءا...

انتهای پیام/

 

 

درباره نویسنده

صادق  رضايي

صادق رضايي مشاهده تمام مطالب

كشتي نويس

ثبت دیدگاه