همراه ما باشید

به روز رسانی می شودقهرمانی به نام ایران ثبت می شود نه کیروش

کریمی:هر جا کم می آوریم پای مردم را وسط می کشیم / برای تماشای بازی های تیم ملی نیاز به دعوت کسی نداریم

سرمربی تیم سپیدرود رشت گفت: کارلوس کی روش قهرمان نمی شود، تیم ملی ایران قهرمان می شود و در تاریخ قهرمانی ایران را در جام ملت های ۲۰۱۹ را ثبت می کنند.

کریمی:هر جا کم می آوریم پای مردم را وسط می کشیم / برای تماشای بازی های تیم ملی نیاز به دعوت کسی نداریم

پیروزی نیوز - کریمی:هر جا کم می آوریم پای مردم را وسط می کشیم / برای تماشای بازی های تیم ملی نیاز به دعوت کسی نداریم

به گزارش پیروزی، علی کریمی درباره شرکت در کلاس های مربیگری تاکید کرد: این کلاس ها تازه آغاز شده و در این شرایط من چه صحبتی دارم که انجام دهم.

وی در واکنش به دعوت کی روش برای تماشای مسابقات ایران در جام ملت ها خاطرنشان کرد: ما نیازی به دعوت کسی نداریم.

سرمربی سپیدرود در پاسخ به این پرسش که آیا تیم ملی می تواند موفق شود ؟ گفت: مگر غیر از این است. تیم اول آسیا هستیم و آیا مگر نباید شانس اول قهرمانی باشیم؟ مگر غیر از این است؟

کریمی در واکنش به صحبت های خبرنگاری مبنی بر اینکه تیم ملی ایران سال هاست در رنکینگ فیفا تیم اول آسیاست و کی روش هم ۸  سال روی نیمکت تیم ملی حضور  داشته تصریح کرد: من کاری به کسی که آنجا حضور دارد، ندارم، اما آیا تیمی که ۷،۸ سال است که در رده اول آسیا قرار دارد، اکنون نباید شانس قهرمانی باشد؟! عملکردمان هم که در جام جهانی خوب بود و اکنون باید شانس اول قهرمانی باشیم. دیگر بحثی ندارد و غیر از این نیست که مردم فقط به قهرمانی راضی می شوند. هرکسی بهانه می آورد، دنبال بهانه خودش است. با شرایطی که داریم، در رنکینگ فیفا تیم اول آسیا هستیم، باید شانس اول قهرمانی باشیم. تمام شد و رفت.

وی در باره اینکه همچنان بحث امکانات هم مطرح می شود، گفت: این امکاناتی که در اختیار تیم ملی بوده است، در هیچ کدام از ادوار تیم ملی وجود نداشته. چه قبل از ما و چه خود ما، چنین امکاناتی نداشتیم.

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود درباره صحبت های کی روش مبنی بر اینکه همه باید حالا از تیم ملی حمایت کنند تایکد کرد: مگر ما دشمن تیم ملی هستیم؟! ما هم مثل ۸۰ میلیون ایرانی آرزوی موفقیت تیم ملی کشورمان را داریم. کارلوس کی روش، X یا Y، بالاخره امروز هستند و شاید فردا نباشند. امسال هستند و شاید سال آینده نباشند. همه این مربیان خارجی می آیند و می روند، مهم این تیم ملی است که برای ما و تمام ایرانی ها می ماند. مگر قرار است چه سودی از نتیجه نگرفتن تیم ملی عاید من و امثال من شود که از نتیجه گرفتن آن می شود؟ این سؤال را از آنهایی بپرسید که دستی در آتش دارند. برای همه ایرانی ها افتخار است که تیم شان پس از سال ها قهرمان جام ملت ها شود. با این شرایطی هم که ما داریم، اصلاً شانس اول قهرمانی هستیم. تمام شد و رفت، ولاغیر.

کریمی در واکنش به صحبت خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی می گویند ما ۲  تیم ملی داریم، گفت: کدام تیم؟ آن یکی جدید است؟!

خبرنگار در پاسخ به او گفت این صحبت ها به دلیل بازیکنان خوب و پرتعدادی که داریم مطرح می شود، کریمی در پاسخ به او یادآور شد: حالا ما به همین تیم اکتفا می کنیم. همین تیمی که اکنون در جام ملت هاست، قهرمان شود و موفق باشد، زمان به همه می رسد که برای تیم ملی بازی کنند.

کاپیتان پیشین  تیم ملی درباره اینکه می گویند تیم های سال های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ ایران پرستاره تر از تیم فعلی بوده است، اظهار داشت: نه، من اصلا چنین بحثی را قبول ندارم. هر دوره ای بازیکنان خاص خودش را داشته است. همه تیم های ملی ما قابل احترام هستند و این چیزی است که شما رسانه ها درست می کنید. هر دوره تیم ملی وجود داشته و به نظر خود من تیمی که قبل از ما در پکن بود تیم بهتری بود، اما چرا همان تیم دو سال بعد در هیروشیما نتوانست نتیجه بگیرد؟ آن هم تیم ملی بود و برای همه ما عزیز و نسل ما عکس تمام آن بازیکنان را جمع می کرد. در هر نسلی شرایطی وجود دارد که بازیکنان به خصوصی در آن تیم باشند. تمام شد و رفت و همه قابل احترام هستند.

وی در باره  اینکه برخی اعتقاد دارند مردم نسبت به این تیم ملی سرد شده اند، گفت: این را دیگر از مردم باید بپرسید. من یک نفرم و نظر خودم را در مورد تیم ملی کشورم گفتم. بقیه را از مردم بپرسید و شما هم از قول مردم صحبت نکنید. اگر می خواهید از قول مردم صحبت کنید، زحمت بکشید و به همین میدان آزادی بروید که مردم مان در حال رفت و آمد هستند، از آنها این سؤال را بپرسید. از مردم مایه نگذارید.

کریمی در پاسخ به این پرسش  که سروش رفیعی این صحبت ها را مطرح کرده بود و آیا به نظر او کارلوس کی روش همان کارلوس کی روشِ هشت سال پیش است؟ افزود: من صحبت هایم را کرده ام. شما می توانید به عقب برگردید. صحبت های من وجود دارد. حالا من سؤال دارم، سؤالات شما درباره کلاس های مربیگری بود؟! درباره کلاس ها سؤال کردید؟! آن موقع که شما هنوز مدرسه می رفتید، ما با خبرنگاران بزرگ تری سر و کار داشتیم که یکسری از آنها را خدا بیامرزد، چون در جمع ما نیستند و یکسری دیگر هم به نوعی از کار کنار رفتند. من با همه آنها سر و کار داشتم.

وی ادامه داد: وظیفه شما اکنون رسیدگی به این بچه ها (بازیکنان تیم امید) است. این ریزه کاری ها و بازی ها را هم برای همین بازیکنان می توانید در بیاورید، نه برای من.

علی کریمی  که از نحوه پرسش خبرنگاران عصبانی شده بود در پاسخ به این موضوع  که نظرات او برای بسیاری از هواداران فوتبال اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: نه، نظر ما برای چه کسی مهم است؟! چه کسی این را گفته است؟!

وی  در واکنش به صحبت های خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه شاید صحبت های او برای مسئولان اهمیت نداشته اما برای مردم اهمیت دارد تاکید کرد: مردمی که باید بدانند، می دانند. از مردم مایه نگذارید. هر کجا گیر می کنیم، مردم را وسط می کشیم. جایی که لازم است حرفی از مردم نمی زنیم، اما وقتی کارمان گیر می کنید، پای مردم را وسط می کشیم. کاش همیشه مردم مدنظر باشند. شمایی که سایت دارید و سایت پربیننده هم دارید، خبرهای دروغ را کار نکنید. شما می خواهید خبر به دست مردم بدهید و مردم مردم می کنید، حداقل خبر دروغ به مردم ندهید، از صحت خبرهای خود مطمئن شوید و بعد آن را انتشار بدهید، نه اینکه خبرهای خود را به این شکل بزنید. نه اینکه خبر دروغ بزنید و آن را یک ربع بعد، بردارید. مردمی که آن خبر را می بینند، شاید در همان یک ربع اتفاقات بدی را رقم بزنید. شما برای خبر زدن اول صحت و سقم آن را بگیرید و بعد منتشر کنید. کار شما همین است که خبر درست به مردم بدهید.

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود که از نحوه سؤال پرسیدن خبرنگاران عصبانی شده بود در پاسخ به طرح این موضوع که نظرات او برای بسیاری از هواداران فوتبال اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: نه، نظر ما برای چه کسی مهم است؟! چه کسی این را گفته است؟!

وی در پاسخ به این پرسش که اگر لازم باشد برای حمایت از تیم ملی به امارات می رود؟ گفت: اکنون که کلاس مربیگری دارم و بعد از آن هم تیم خودم اردو دارد و نمی توانم به امارات برویم. ما هم مثل مردم انتظار قهرمانی تیم ملی را داریم و آرزوی مان است. اگر هم این تیم ملی قهرمان شود، قهرمانی اش برای تیم ملی ایران است. کارلوس کی روش قهرمان نمی شود، تیم ملی ایران قهرمان می شود و در تاریخ قهرمانی ایران را در جام ملت های ۲۰۱۹ را ثبت می کنند. اسم مربی یا بازیکن خاصی ثبت نمی شود. درست است که این افراد هم زحمت می کشند، اما در تاریخ نوشته می شود که تیم ملی ایران قهرمان شد. تیم ملی هم برای مردم عزیز است و همه دوست دارند نتیجه بگیرند، اما شما هم این وسط برای خودتان دنبال خبر داغ هستید، اما اینجا چیزی کاسب نیستید و بروید خدا روزی تان را جای دیگری بدهد!

درباره نویسنده

پریسا تاجیک مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه