همراه ما باشید

پیروانی: کیروش قهرمان برهم زدن اوقات خوش فوتبال ایران است/ هیچ کشوری پیدا نمی‌شود پول کلان بدهد و توهین هم بشنود

کاپیتان اسبق تیم ملی گفت: نمی‌دانم کی‌روش به رغم این همه نارضایتی در همه این سال‌ها و این همه متشنج کردن فضای فوتبال ملی چرا نمی‌رود.

پیروانی: کیروش قهرمان برهم زدن اوقات خوش فوتبال ایران است/ هیچ کشوری پیدا نمی‌شود پول کلان بدهد و توهین هم بشنود

پیروزی نیوز - پیروانی: کیروش قهرمان برهم زدن اوقات خوش فوتبال ایران است/ هیچ کشوری پیدا نمی‌شود پول کلان بدهد و توهین هم بشنود

به گزارش پیروزی ، افشین پیروانی با اشاره به مصاحبه اخیر کی‌روش اظهار داشت: به نظر می‌رسد  آقای کی روش می‌خواهد با این  جنجال‌سازی‌ها، اتهامات واهی و  فرافکنی‌ها قصد دارد با فرار به جلو روی نوع  بازی  مقابل عراق و برخی انتقادها سرپوش گذاشته و همچنین در شرایطی که ایران قرعه خوبی  تا نیمه نهایی دارد و رقبایی چون کره‌جنوبی، ژاپن و استرالیا هم دور از انتظار ظاهر شده‌اند به جای تمرکز روی قهرمانی با حاشیه‌سازی، بهانه‌های واهی و طرح مخالفان فرضی، قهرمان نشدن احتمالی را توجیه کند. او نمی‌خواهد ببیند که مربیان قبلی یک دهم امکانات کنونی و حمایت‌ها را نداشته‌اند. کی‌روش هدفمندانه خلاف این حقایق را مطرح می‌کند و این موجب تاسف بسیار است.زمانی که با کی روش  همکار بودم بعد از بردها در اردوهای تیم لقب جالبی به او داده بودند و می‌گفتند کی‌روش قهرمان بر هم زدن اوقات خوش فوتبال ایران است، لقبی که فقط  برازنده اوست.

پیروانی تصریح کرد : بسیار ناراحت کننده است که کی‌روش راجع به سفره نان مردم ایران حرف می‌زند و غیرمستقیم به ایرانی‌ها توهین می‌کند. این صحبت‌ها از جانب کسی که حدود 8 سال دستمزد  کلانی از ایرانی‌ها گرفته قشنگ نیست. این حرف او  توهین مستقیم به مردم ایران است و مطمئن باشد ایرانیان که عزت، حرمت و افتخارات پرشماری دارند پاسخ این بی‌احترامی بزرگ و زننده او را خواهند داد. او باید بداند یک ایرانی حتی اگر مشکل مالی و اقتصادی داشته باشد  اجازه نمی‌دهد کسی  حرمتش را زیر پا بگذارد.  متاسفانه  کسی که به لطف بودجه بیت المال به یکی از گرانترین مربیان ملی فوتبال جهان مبدل شده  حرف‌های سخیف و تندی درباره ایرانی‌ها  زده است. کی‌روش بهتر است برود تاریخ مبارزات ایرانیان برای حفظ عزت و اقتدار خود را بخواند و بار آخرش باشد درباره زندگی و مسایل اقتصادی مردم ایران حرف بزند، او انگار نمی‌داند همین مردم هستند که خرج قراردادش را می‌دهند.

سرمربی و کاپیتان سابق پرسپولیس درباره سفر بیزینس کلاس پرسپولیسی‌ها به ژاپن گفت : آقای کی‌روش! برای اولین و آخرین بار هشدار می‌دهم وقتی اسم پرسپولیس و ملت ایران  را می‌آوری حواست را جمع کن. پرسپولیس تیمی با ریشه و مردمی است که به عنوان پرطرفدارترین تیم آسیا خیلی پرطرفدارتر از تیم‌های کشور های او  است. او خوب می‌داند  پرسپولیس چگونه  با یک ملی پوش و در شرایطی که محروم از جذب بازیکن بود و چندین ستاره‌اش از تیم رفته بودند  برای قهرمان شدن در آسیا به ژاپن سفر می کرد و به باور بنده  بیزینس کلاس که سهل است لیاقت داشت کادرفنی و بازیکنانش حتی با جت شخصی به ژاپن بروند. بنده  شاهد بوده‌ام تیم ملی در زمان مربیگری کی روش برای معمولی‌ترین بازی‌ها هم با چارتر سفر کرده  خود نشان دهنده آن است که قهرمانی‌ها و اقتدار پرسپولیس تا چه حد پاک و بدون حمایتی خاص بوده و کی روش و امثال او  که برای این اتهام‌های واهی دلیل موجهی ندارند مجبورند چیزهای عجیبی همچون  بلیط فرست کلاس را برای فرافکنی حرف بزنند اما بدانند هرگز نمی‌توانند ذره‌ای از ارزش زحمات و افتخار آفرینی‌های بازیکنان پرسپولیس  را کم کنند. 

پیروانی خاطرنشان کرد:   به جرأت هم می‌گویم هیچ یک از مربیان سال‌های گذشته تیم ملی چه خارجی و چه داخلی یک دهم  امکانات کی روش و تیمش  را در اختیار نداشتند و تا این حد از حمایت‌ها برخوردار نبوده‌اند  اما دیدیم که  آنها  این همه جنجال آفرینی نداشتند و حرمت ها را به رغم کمبودها حفظ می‌کردند. 

کاپیتان اسبق تیم ملی  در ادامه افزود: متاسفانه کی‌روش  به خودش اجازه می‌دهد علیه همه مسئولان ارشد ورزش کشور حرف بزند. او به جای آنکه بگوید: «آقای داورزنی معاون وزیر قبل از بازی  به خاطر شاد کردن دل مردم و قدرشناسی از ملی پوشان و روحیه دادن به آنها  با حضور در اردو  به تیم پاداش دلاری داد و من از ایشان و وزیر محترم ورزش و جوانان به خاطر حمایت‌های‌شان ممنونم» می‌آید و ناامید از تمدید قرارداد و برای توجیه برخی اتفاقات و  قهرمان نشدن احتمالی مقابل دوربین رسانه‌های خارجی و داخلی به  مردم عزیز ایران و  شخص وزیر و خیلی‌های  دیگر  توهین کرده و اتهاماتی بی‌پایه و اساس را به تیم پرسپولیس نسبت می‌دهد تا موفقیت‌های آن را کم ارزش کند.کی روش  خوب می‌داند وزارت ورزش بیشترین حمایت را همیشه  از تیم کی‌روش داشته  و به همین خاطر می‌گویم سرمربی پرتغالی تیم ملی هم بی‌معرفت است و هم نمک نشناس! او روزی به مسببان و عوامل آوردنش به ایران توهین کرد و بار دیگر  هم به مسئولان ورزش کشور و متاسفانه  کار را به جایی رسانده که به نوعی پا در زندگی خصوصی و عزت و حرمت ایرانیان گذاشته و باید بداند که یک ایرانی زیر بار مشکلات نه  خم می‌شود و نه می‌شکند و نمی‌گذارد هم کسی حرمتش  را بشکند. 

پیروانی در ادامه گفت: همه می‌دانید بنده  پس از جدایی از تیم ملی تا به امروز سکوت محض اختیار کردم تا حاشیه‌ای ایجاد نشود، خیلی‌ها هم بخاطر آرامش تیم ملی خلاف عقیده و میل شان  سکوت کردند  اما خود این مربی استاد حاشیه‌سازی علیه تیم ملی است. او دارد این فرصت طلایی برای قهرمانی که ماحصل 8 سال هزینه کلان و  و فرصت دادن به ایشان و همچنین دور از شرایط آرمانی بودن تیم‌های مدعی فوتبال  آسیا  است را با خودزنی می‌سوزاند و امروز به جرأت می‌گویم هیج فردی نتوانسته به اندازه خودش به بخت قهرمانی تیم لطمه بزند. او تمرکز و آرامش را از تیم گرفته و به همه توهین می‌‌کند و باید بداند صبر ما ایرانی‌ها هم اندازه‌ای دارد و اگر هم مسئولان ارشد  ورزش کشور، پیشکسوتان و بسیاری از اصحاب رسانه در قبال حرمت شکنی‌هایش صبوری کرده‌اند به‌خاطر منافع ملی و مصلحت تیم ملی  بوده. حال خطاب به خودش هم می‌گویم که هرگز یک ایرانی را دست کم نگیرد وباید بداند نجابت و صبوری ایرانی‌ها هم حدی دارد. 

پیروانی تاکید کرد: نمی‌دانم او به رغم این همه نارضایتی در همه این سالها و این همه متشنج کردن فضای فوتبال ملی چرا نمی‌رود، شاید هیچ تیم یا کشوری پیدا نمی‌شود که حاضر باشد پول کلان به مربی پروازی بپردازد و توهین هم بشنود. 

 پیروانی در  پایان گفت: آرزوی قلبی‌ام این است که تیم ملی ایران قهرمان جام ملت‌ها شود. حیف است این نسل و این  بازیکنان لایق و شایسته‌ای که داریم قربانی این حاشیه‌سازی‌ها و این جنجال‌های خود ساخته مربی تیم‌شان  شوند. برای ملی پوشان بهترین روزهای ممکن را در این جام در پیش رو داریم و آنها خود خوب می‌دانند که قلب همه بازیکنان اسبق تیم ملی و هشتاد میلیون ایرانی برای سربلندی بازیکنان با غیرت تیم ملی‌شان می‌تپد.

 

انتهای پیام/ 

درباره نویسنده

پریسا تاجیک مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه