همراه ما باشید

داورزنی: ساکت و عباباف به عنوان مشاور در امارات حضور دارند/ وزارت ورزش مشکلی با شایسته ندارد

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: همه ما باید کمک کنیم که روز ۱۲ بهمن که همزمان با آغاز ایام الله دهه فجر است کام مردم با موفقیت تیم ملی شیرین شود.

داورزنی: ساکت و عباباف به عنوان مشاور در امارات حضور دارند/ وزارت ورزش مشکلی با شایسته ندارد

پیروزی نیوز - داورزنی: ساکت و عباباف به عنوان مشاور در امارات حضور دارند/ وزارت ورزش مشکلی با شایسته ندارد

به گزارش پیروزی، محمدرضا داورزنی در حاشیه نشست بررسی عملکرد ۴۰ ساله ورزش ایران در پاسخ به موضوع پرداخت پاداش به تیم ملی فوتبال و مصاحبه انتقادی کارلوس کی روش که پس از آن رخ داد گفت: هیچ مشکلی وجود نداشت. امیدواریم فردا بازی خوبی را از تیم ملی شاهد باشیم. شما هم به این مباحث ورود نکنید و اینکه به حاشیه ها بپردازیم خوب نیست. همه ما باید کمک کنیم که روز ۱۲ بهمن که همزمان با آغاز ایام الله دهه فجر است کام مردم با موفقیت تیم ملی شیرین شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در صورت قهرمانی تیم ملی باز هم پاداش پرداخت می شود گفت: قوانین در این خصوص وجود دارد و فدراسیون نیز بررسی لازم را انجام داده است. ما هم از این مسئله حمایت می کنیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که اگر تیم ملی قهرمان شود ملی پوشان از خدمت سربازی معاف می شوند یا خیر اظهار داشت: این مسئله جزو مقررات ستاد کل نیروهای مسلح است. در حال حاضر قانونی برای معافیت اعضای تیم ملی فوتبال در صورت قهرمانی در جام ملت ها وجود ندارد و قانون نیز درخصوص این رویداد پیش بینی نکرده است.

داورزنی در پاسخ به این سوال که گفته می شود وزارت ورزش مخالف تمدید قرارداد کارلوس کی روش است عنوان کرد: اساسا وزارت ورزش هیچ دخالتی در امور داخلی فدراسیون ها نمی کند و نقش نظارتی و حمایتی دارد. اینکه چه کسی مربی باشد یا نباشد مربوط به ما نیست. همچنین هر تصمیمی که فدراسیون در این باره بگیرد ما از آن حمایت می کنیم.

وی در خصوص سفر محمدرضا ساکت و عباباف مدیر کل پیشین حراست وزارت ورزش با تیم ملی فوتبال به امارات گفت: فرد بازنشسته نمی تواند رئیس یا مسئول یکی از ارکان فدراسیون باشد. ساکت هم سرپرست تیم ملی است و حتی اگر نقش مشاور را داشته باشد باز هم منعی در سفر او وجود ندارد. او و عباباف زحمت زیادی کشیده اند و در حال حاضر نیز به عنوان مشاور فعالیت دارند و منعی در این باره نیست.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان درخصوص تعیین هیئت مدیره دو باشگاه پرسپولیس و استقلال گفت: مسئولیت این کار با شخص وزیر ورزش است. همچنین وزارت ورزش اراده بر واگذاری دو باشگاه دارد.

داورزنی درباره شرایط فرجی رئیس پیشین فدراسیون کاراته برای انتخابات پیش روی این فدراسیون گفت: او درخواست بازگشت به خدمت کرده است و منتظر جواب این درخواست است. ما تا روز برگزاری مجمع انتخاباتی منتظر نامه او می مانیم و اگر این مشکل حل شود مشکلی برای ورود به انتخابات ندارد.

وی در پایان با رد این موضوع که وزارت ورزش با ادامه حضور شایسته در فدراسیون تنیس مشکل دارد گفت: اگر مشکلی وجود داشت پس چرا ما شایسته را به عنوان سرپرست انتخاب کردیم.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

پریسا تاجیک مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه