همراه ما باشید

جام ملت های 2019 آسیا

کیروش: مقابل ژاپن باید ثابت کنیم که ایرانی هستیم

سرمربی تیم ملی ایران گفت:

کیروش: مقابل ژاپن باید ثابت کنیم که ایرانی هستیم

پیروزی نیوز - کیروش: مقابل ژاپن باید ثابت کنیم که ایرانی هستیم

به گزارش خبرنگار اعزامی پیروزی از امارات، کارلوس کیروش با حضور در نشست خبری پیش از بازی مقابل ژاپن در نیمه نهایی جام ملت ها اظهار داشت: مطمئنا این بازی برای ما بازی مهمی است و خوشحال هستیم که اینجا هستیم.مقابل تیم ژاپن با بازیکنان خوبش به میدان می رویم. نیازی نیست که من درباره تیم ژاپن و عملکردش حرف بزنم فقط خوشحالم که در نیمه نهایی آسیا هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چه برنامه ای برای تقابل با فوتبال دفاعی ژاپن دارد؟ گفت: من ترکیب یا سبک و فوتبال دفاعی در تیم ژاپن نمی بینم. ما فردا مقابل با پرستیژترین تیم آسیا بازی می کنیم که بازیکنان فوق العاده ای دارند. من افتخار داشتم 2 سال در ژاپن کار کنم.

سرمربی تیم ملی با شوخی و به زبان ژاپنی خطاب به خبرنگاران این کشور گفت شما بیدار شوید چون چشمانتان خسته است! در این لحظه خبرنگاران ژاپنی همگی خندیدند.

کیروش ادامه صحبت های خود را اینگونه بیان کرد:2 سال در باشگاه ناگویا کار کردم و از نزدیک برنامه های این باشگاه ها را برای توسعه فوتبال دیدم. از نظر کیفیت هم نیازی نیست که در مورد فوتبال این کشور صحبت کنیم چون همه چیز مشخص است. آنها 4 بار فاتح آسیا شدند و بارها به جام جهانی رفته اند. درست است که قطر میزبان جام جهانی 2022 است ولی بی دلیل نیست خیلی از کشورها از ژاپن دعوت کرده اند با آنها بازی کنند چون آنها واقعا روی اصول کار می کنند. امروز که قبل از بازی نیمه نهایی در آسیا هستیم از فرصت استفاده می کنم و از خبرنگاران ژاپنی می خواهم که پیام تشکر من را به مسئولان باشگاه ناگویا برسانند که 3 سال به من فرصت دادند در این کشور کار کنم.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: یک مثال می زنم، در سال 98 که در ناگویا بودم فدراسیون ژاپن 9 بازیکن من را برای تیم ملی گرفت و اجازه نداد با این نفرات کار کنم. چند ماه این بازیکنان از من گرفته شد ولی به عنوان یک مربی خارجی باید به برنامه های فدراسیون ژاپن احترام می گذاشتم. این مثال خوبی برای فوتبال ایران است. این تیم در 4 سال اخیر تیمی قدرتمند بوده ولی خواسته و آرزوی من این است که تیم ملی ایران در بازی فردا برنده بازی با ژاپن باشد.

وی درباره کلین شیت های ایران و در پاسخ به این پرسش که فکر می کنید ایران را به موفقیت رسانده اید؟ تاکید کرد: وقتی شما سیستماتیک فرصت داشته باشید و ساختار خوبی ایجاد کنید به فوتبال کمک می کند. متاسفانه اکثر تیم های ملی نتیجه گرا هستند ولی خوشبختانه در ایران شناخت خوبی پیدا کردم و به موفقیت خوبی رسیدیم. الان در دنیا نسل مربیان در تیم های ملی رو به انقراض است چون فقط سه روز فرصت دارند که تیمشان را آماده کنند و فقط باید شعبده بازی کنند.

در ادامه کی روش صدایی هم از دهانش خارج کرد که از مترجم خود خواست آن صدا را هم به حاضران در نشست منتقل کند!

 

کیروش درباره اینکه آیا سوپرایزی برای بازی فردا خواهد داشت؟ گفت: مطمئنا ژاپن تیم بسیار خوبی دارد و حرکات در عمق خوبی دارند ولی ماهویت خودمان را نباید از دست بدهیم و باید مقابل تیم خوب ژاپن بازی دارمی ولی ما هم سلاح های خودمان را داریم و باید ثابت کنیم که ایران هستیم.

درباره نویسنده

پریسا تاجیک مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه