همراه ما باشید

جام ملت های 2019 آسیا

خداحافظی سرمربی تیم ملی در نشست خبری/کیروش:الان، پایان این جا است!

سرمربی تیم ملی ایران گفت:من آینده خوبی را برای فوتبال ایران می بینم چرا که پایه های خوبی در آن بنا شده و لااقل یک زمین خوب دارند که بتواننددر آن تمرین کنند.

خداحافظی سرمربی تیم ملی در نشست خبری/کیروش:الان، پایان این جا است!

پیروزی نیوز - خداحافظی سرمربی تیم ملی در نشست خبری/کیروش:الان، پایان این جا است!

به گزارش خبرنگار اعزامی پیروزی از امارات، کارلوس کیروش پس از باخت مقابل ژاپن و حذف از مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا در نشست خبری اظهار داشت: : مهم ترین مطلب این بود که بازی بسیار رقابتی را شاهد بودیم و تعادل اداشت تا زمانی که یک اشتباه بسیار ساده یا بهتری است بگویم مظلومانه انجام دادیم.بازیکنان من فکر می کردند خطایی انجام شده و منتظر تصمیم داور بودند و از نظر احساسی پس از گل اول به هم ریختیم.در واقع یک شکست احساسی داشتیم و از آن به بعد شاهد حضور یک تیم درون زمین بودیم و آن هم زاپن بود. بهترین تیم امشب تواسنتا به پیروزی برسد و استحقاق حضور در فینال را داشتند . یک تشکر بسیار  بزرگ از بازیکنانم می کنم که بغا در نظر گرفتن تمام دشواری ها و محدودیت ها تلاش بسیار زیادی در این چند سال داشتند.

بازیکنان من فکر می کردند خطایی انجام شده و منتظر تصمیم داور بودند و از نظر احساسی پس از گل اول به هم ریختیم.در واقع یک شکست احساسی داشتیم و از آن به بعد شاهد حضور یک تیم درون زمین بودیم و آن هم زاپن بود. بهترین تیم امشب تواسنتا به پیروزی برسد و استحقاق حضور در فینال را داشتند . یک تشکر بسیار  بزرگ از بازیکنانم می کنم که بغا در نظر گرفتن تمام دشواری ها و محدودیت ها تلاش بسیار زیادی در این چند سال داشتند.

خبرنگاری گفت "که شما 9 سالدر تیم ملی بودید، دو جام جهانی، دو جام ملت ها، ما فکر می کردیم در این جام بهترین تیم ممکن راخواهیم داشت و می توانیم به قهرمانی برسیم اما هیچ یک از این اتفاق ها رخ نداد و ما باید دوباره به 4 سال بعد فکر کنیم که شاید شما هم وجود نداشته باشید، این رویایی بود که از دست ما رفت، سوال من این است، چرا چنین اتفاقی رخ داد؟" کی روش در پاسخ به او تاکید کرد:تمام نقطه نظر ها مهم است و گفته ام چه کارهایی لازم است انجام شود و فکر می کنم افراد زیادی باشند که بخواهند به حرف های من گوش دهند اما الان زمان آن نرسیده است. مهم ترین مطلب پس از بازی امروز این است که باید بگویم بسیار خوشحال هستم از این سفر و ماجراجویی که با بازیکنان ایرانی پشت سر گذاشتم.فوق العاده بودند و بی نظیر، واقعیت این است  که با توجه به زحمات استحقاق حضور در فینال را داشتند. فکر می کنم ساده ترین نوع مطرح کردن این صحبت از طریق آهنگ معروفی است که می گوید" الان پایان این جا است".

وی ادامه داد:من بسیار خوشحال هستم و افتخار می کنم چرا که من مانند خودم کار را انجام دادم. الان زمان آن رسیده که مراتب تقدیر خود را به فوتبال ایران و مردم این کشور تقدیم کنم چرا که مربی این بازیکنان و تیم در طول 8 سال بودیم. برای تک تک آنها بهترین ها را آرزو دارم. آنها کسب اعتبار کردند، توانستند نظرها را جلب کنند چرا که در زمان های مختلف عملکرد خوبی داشتند و در سراسر جهان کسب اعتبار کردند.وقتی می بینیم باشگاه ها احترامی  به بازیکنانشان می دهند به معنای آن است که آنها می توانند آزادانه تصمیم بگیرند. خیلی از افراد به خاطر جنگندگی که درون زمین دارند هواداران را عاشق خود کرده اند. برای ژاپن هم در فینال بهترین آرزو را دارم و یک بار دیگر از تیم ایران، هواداران و کادرم تشکر می کنم و مراتب تقدیر را از اعماق وجودم از بازیکنانم دارم. امیدوارم متوجه شوید که الان پایان این جا است. برای من هم مانند همان آهنگ معروف مهم ترین مطلب این است که به راه خودم رفتم. برای مردم بزرگ ایران بهترین آرزوها را دارم تاکید می کنم عملکردی که بازیکنان ایران در روسیه و برزیل داشتند، طی 6 سال گذشته آنها به خاطر مردم این کار را انجام دادند. این پیام را به بقیه جهان دادند که مردم ایران لیاقت آن را دارند که نگاه ویژه و توجه متفاوتی به آنها شود.

سرمربی تیم ملی ایران در واکنش به صحبت های خبرنگاری مبنی بر اینکه به نظر می رسد جای یک عذر خواهی در صحبت های کی روش خالی بود گفت: من در بازی امشب مانند 8 سال گذشته مسئولیت کامل را برای اتفاقاتی که درون زمین رخ داد می پذیرم ولی دوست دارم از شما بپرسم که نقش شما در این 8 سال چه بود؟ سکوت. اما من درون زمین برای شما و تیمتان درون زمین جنگیدم.

کیروش با اشاره به آینده افزود: من آینده خوبی را برای فوتبال ایران می بینم چرا که پایه های خوبی در آن بنا شده و لااقل یک زمین خوب دارند که بتواننددر آن تمرین کنند. یک مرکز تمرینی خوب، نسلی از بازیکنان که حداقل در 8 سال آینده هر کسی سرمربی شود انتخاب هایش محور همین بازیکنان خواهد بود.

بنابراین کیروش در نشست خبری اینگونه خداحافظی خود از تیم ملی را پس از 8 سال اعلام کرد. 

انتهای پیام/

درباره نویسنده

پریسا تاجیک مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه