همراه ما باشید

نسل طلایی تیم ملی نشان دهنده موفق در رده ها پایه است

معینی:نتایج نباید استراتژی و مسیر ما را دگرگون سازد

رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال گفت:نتایج نمی توانند استراتژی و مسیر ما را دگرگون کنند.

معینی:نتایج نباید استراتژی و مسیر ما را دگرگون سازد

پیروزی نیوز - معینی:نتایج نباید استراتژی و مسیر ما را دگرگون سازد

به گزارش پیروزی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، فریدون معینی با اشاره به حضور پررنگ و تاثیرگذار بازیکنانی که حاصل تیم های ملی رده های پایه بوده اند در تیم ملی بزرگسالان گفت:خوشبختانه توجه به تیم های پایه در سال های اخیر بیشتر شد.ما با یک نسل طلایی مواجه هستیم که در رده های مختلف و تیم های ملی پایه حضور موفقی داشته اند و پروسه انتقال این نسل به سطوح بالاتر تا سطح بزرگسالان به درستی طی شده است. این همان روال ایده آلی است که در فوتبال جهان و کشورهای پشرفته مثل بلژیک و هلند جریان دارد. در واقع شناسایی استعدادها به خوبی صورت گرفته ، پرورش آنها انجام شده و همین نسل به تیم های ملی نونهالان ، نوجوانان، جوانان و سپس امید راه یافته اند. حاصل حضور این نسل طلایی موقعیت فعلی فوتبال ملی ماست که در دو دوره پیاپی به جام جهانی راه یافته ایم و از نظر نیروی انسانی در شرایط بسیار خوبی قرار داریم به طوری که در هر پست تیم ملی چندین بازیکن شایسته در فوتبال کشور حضور دارند و رقابت سختی برای رسیدن به پیراهن تیم ملی شکل گرفته است.
رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال اضافه کرد:فراموش نکنیم که در گذشته ظهور نسل های طلایی فوتبال ما حاصل اتفاقات و به صورت مقطعی بود. به طور مثال در یک دوره نسل خوبی داشتیم و در یک دوره دیگر در پست های متعدد با بحران نبود بازیکن شایسته مواجه بودیم. اما حالا به خوبی می بینیم که فعالیت آکادمیک و تلاش های صورت گرفته در رده پایه موفق بوده است هرچند به نظر من فدراسیون فوتبال در این حوزه به وظیفه خودش عمل کرده اما هنوز از باشگاهها انتظار بیشتری داریم و مشارکت بیشتر باشگاهها در این بخش باعث می شود به سطح فوتبال اروپا نزدیک شویم.
معینی درباره عملکرد تیم ملی در جام ملت ها اظهار داشت:تیم ما عملکرد خوبی در این مسابقات داشت و نمی توان روی یک بازی قضاوت کرد اما به طور کلی ما از نظر تفکر و هیجانی باید در حوزه آموزش بیشتر کار کنیم. در واقع بازیکنان ما نباید اسیر هیجانات و احساسات شوند که باعث می شود اشتباهات بیشتری نسبت به حریف انجام بدهند. تیم ژاپن برتری محسوسی نسبت به ما نداشت به جز اینکه آنها با تمرکز و آرامش بیشتری بازی کردند و اشتباهات کمتری نسبت به ما داشتند. باید از همین اتفاق هم درس بگیریم اما نتایج نمی توانند استراتژی و مسیر ما را دگرگون کنند. فراموش نکنیم که کشورهایی مثل ژاپن استراتژی بلند مدت دارند و ما هم زمانی که می بینیم نتیجه مطلوبی در پرورش استعدادها داشته ایم باید به مسیر خودمان ادامه بدهیم و نتایج استراتژی یا مسیر ما را دگرگون نسازد.نباید به عقب بازگردیم و تصور کنیم همه چیز را از دست داده ایم چون این راه ادامه دارد و همچنان می توانیم به نتایج و دست آوردهای بهتری با کار و تمرکز بیشتر دست یابیم.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

پریسا تاجیک مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه