همراه ما باشید

نیمه‌نهایی جام حذفی کشور

سایپا در اندیشه قهرمانی‏، داماش در رویای صعود

مرحله نیمه‌نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی کشور عصر امروز (9 بهمن) در رشت برگزار می‌شود تا تکلیف اولین فینالیست این رقابت‌ها مشخص شود.

سایپا در اندیشه قهرمانی‏، داماش در رویای صعود

پیروزی نیوز - سایپا در اندیشه قهرمانی‏، داماش در رویای صعود

به گزارش پیروزی، دیدار حساس و مهم داماش گیلان – سایپا از سری رقابت‌های مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی کشور عصر امروز در ورزشگاه سردار جنگل رشت برگزار خواهد شد. هر چند داماش گیلان تاکنون شگفتی‌ساز مسابقات جام حذفی کشور بوده اما امروز کار سختی را مقابل شاگردان دایی خواهد داشت تا تا بتواند به فینال این مسابقات راه یابد. با این وجود طرفداران و تماشاگران داماش گیلان انتظار دارند با توجه به میزبانی تیمشان در مرحله نیمه‌نهایی، این تیم بتواند از فرصت میزبانی خود سود برده و برابر حریف قدرتمندش به پیروزی برسد تا بتواند برای دومین بار فینالیست شدن مسابقات جام حذفی را تجربه کند.

گرچه داماشی‌ها برای رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی راه دشواری را طی نکردند، اما توانستند تمامی رقبای خود را شکست دهند که در این بین، پیروزی برابر تیم لیگ برتری ماشین‌سازی و آن هم در تبریز یکی از شگفتی‌های جام حذفی بود که داماش خلق کرد. البته این تیم به جز ماشین‌سازی، برابر تیم‌هایی همچون قشقایی شیراز، چوکای تالش و مقاومت تهران نیز به برتری دست یافته بود که داماشی‌ها در دیدار با تیم‌های چوکا و مقاومت تهران همچون بازی با ماشین‌سازی، مهمان بودند.

با توجه به این‌که داماشی‌ها در 4 بازی انجام داده تا رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی، در 3 بازی مهمان بودند، اما توانستند برابر رقبای خود به پیروزی برسند تا با حضور در مرحله نیمه‌نهایی شگفتی‌ساز این رقابت‌ها باشند. به طور حتم مسئولان، کادر فنی و بازیکنان داماش گیلان با تمام قدرت در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی حضور خواهند یافت تا بتوانند شگفتی دیگری خلق و با حذف تیم سایپا تهران، به دیدار نهایی جام حذفی صعود کنند.

دایی در اندیشه صعود

در سوی دیگر میدان علی دایی به همراه تیم سایپا، فقط به فکر پیروزی برابر داماش و صعود به مرحله نهایی رقابت‌های جام حذفی کشور است تا شانس قهرمانی این مسابقات را داشته باشد.با این وجود دایی به همراه تیم سایپا برابر داماش با قدرت و تمام توان خود ظاهر خواهد شد تا بتواند برابر شگفتی ساز مسابقات جام حذفی پیروز شده و با حذف این تیم، خود به فینال رقابت‌های جام حذفی کشور راه یابد. تیم فوتبال سایپا تهران برای رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی، در اولین دیدار خود در رقابت‌های جام حذفی کشور، حریف سرسختی همچون استقلال تهران را پیش رو داشت که سرانجام توانست در ضربات پنالتی بهترین تیم مسابقات تاریخ جام حذفی کشور را مغلوب و به مرحله یک چهارم راه یابد. یاران دایی در این مرحله نیز رو در روی تیم صنعت نفت آبادان قرار گرفتند. آنها سرانجام موفق شدند در این مرحله تیم صنعت نفت را شکست دهند تا به مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی کشور صعود کنند.

جام شگفتی‌ها

گرچه هم اینک تیم فوتبال سایپا تهران در رقابت‌های لیگ برتر و داماش گیلان در مسابقات لیگ دسته دوم حضور دارند، اما مسابقات جام حذفی جام شگفتی‌هاست و طرفداران داماش امیدوارند که این شگفتی در مرحله نیمه‌نهایی نیز رقم خورد تا تیم محبوبشان به فینال مسابقات راه یابد. به طور حتم دایی سرمربی باتجربه تیم فوتبال سایپا تهران نیز به این امر واقف است. وی حریف خود را دست‌کم نخواهد گرفت و با تمام توان رو در روی داماش قرار می‌گیرد تا بتواند حریف شمالی خود را مغلوب کند. با توجه به این موضوع، دیدار تیم‌های فوتبال داماش گیلان و سایپا تهران در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی جذاب و دیدنی خواهد بود. باید منتظر ماند و دید که یاران علی دایی به فینال راه می‌یابند یا داماشی‌ها باز هم شگفتنی می‌آفرینند فینالیست می‌شوند.

درباره نویسنده

مريم  سرخوش

مريم سرخوش مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار

ثبت دیدگاه