همراه ما باشید

فوتبال پایه ایران سرشار از استعدادهای درخشان است

نکسیا: حفظ و نگهداری بازیکنان مستعد از شناسایی آنان مهمتر است

مسئول توسعه فوتبال پایه فدراسیون می گوید تا چند سال آینده فوتبال ایران از بازیکنان با استعداد بهره مند می شود.

نکسیا: حفظ و نگهداری بازیکنان مستعد از شناسایی آنان مهمتر است

پیروزی نیوز - نکسیا: حفظ و نگهداری بازیکنان مستعد از شناسایی آنان مهمتر است

به گزارش پیروزی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، نیما نکسیا درباره اجرای طرح استعدادیابی مناطق 9 گانه کشور با هدف شناسایی کلیه استعدادها و بازیکنان برگزیده استان ها در سراسر کشور گفت: در ابتدا جا دارد از فریدون معینی و مرتضی محصص که در این زمینه زحمات زیادی کشیده اند تشکر کنم.
پس از برگزاری فستیوال زیر 12 سال به میزبانی هیات فوتبال البرز به صورت هماهنگ برگزار شد و پس از آن اولین المپیاد استعدادهای برتر فوتبال زیر 13 و 14 سال در تهران انجام دادیم و بلافاصله خروجی المپیاد را تبدیل به تیم ملی زیر 14 سال کردیم.
وی در ادامه اظهار داشت: فوتبال پایه ایران سرشار از استعدادهای درخشان است و معتقدم برای پیشرفت این موضوع و طی کردن یک راه موفقیت آمیز احتیاج به یک تیم وروک است و تصمیم گیری ها قائم به فرد نباید باشد که خوشبختانه شناسایی بازیکنان مستعد با هماهنگی کمیته جوانان، استعدادیان مناطق 9 گانه کشور نزدیک به یکسال است که درحال برگزاری است و در نهایت پس از شناسایی نزدیک به 1000 بازیکن توسط استعدادیابان، 60 بازیکن برتر انتخاب و در قالب 4 گروه 15 تیمی از روز یکشنبه 14 بهمن ماه در مرکز ملی فوتبال ایران با یکدیگر به رقابت می پردازند. بنظرم با این رویه تا چند سال آینده فوتبال ایران از بازیکنان با استعداد بهره مند می شود.
نکسیا در پایان خاطر نشان کرد: در سطح فوتبال پایه و شناسایی بازیکن مستعد به نظرم دو مورد لازم الاجرا است. اول اینکه شناسایی و جمع آوری بازیکنان است و دومین مورد که مهمتر از قسمت اول است، حفظ و نگهداری این بازیکنان که باید به صورت نظامند صورت گیرد تا در آینده برای تیم های ملی امید و بزرگسال کشورمان پشتیبان و سرمایه داشتیم. آنچه مسلم است تمامی این موارد بدون تردید نیاز به بستر سازی و برنامه ریزی منظم دارد.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

پریسا تاجیک مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه