همراه ما باشید

فرکی به دنباال طلسم شکنی، شفر به دنبال جبران

استقلال - پیکان؛ رونمایی از خریدهای جدید

آخرین دیدار از هفته شانزدهم لیگ برتر امروز از ساعت 15:45 در ورزشگاه قدس آغاز می‌شود و پیکان در ورزشگاه خانگی میزبان استقلال تهران است.

استقلال - پیکان؛ رونمایی از خریدهای جدید

پیروزی نیوز - استقلال - پیکان؛ رونمایی از خریدهای جدید

به گزارش پیروزی، پیکان و استقلال در حالی امروز اولین دیدار نیم‌فصل لیگ برترشان را برگزار می‌کنند که تا کنون 27 بار با هم بازی کرده‌اند. در این دیدارها پیکانی‌ها 6 بار پیروزی شده‌اند، 14 بار شکست خورده و 7 بازی را با تساوی پشت سرگذاشته‌اند. نکته جالب اینکه از آخرین پیروزی پیکان برابر استقلال 9 سال می گذرد و آبی در این مدت هرگز از حریف امروز خود شکست نخورده اند.

در دیدار امروز برای استقلال علی کریمی و طارق همام به دلیل مصدومیت حضور ندارند و الهیار صیادمنش نیز به دلیل محرومیت آبی‌ها را همراهی نمی‌کند. گادوین منشا خرید جنجالی آبی‌ها هم امروز در فهرست 20 نفره این تیم حضور ندارد. پاتوسی هم به دلیل منع قانونی نامش از لیست خارج شده است. این دیدار به نوعی رونمایی از ترکیب استقلال پس از تغییرات گسترده در پنجره زمستانی است.  استقلال از ابتدای فصل با صرف هزینه‌های گزاف بازیکنان متعددی خرید اما نیم‌فصل اول نتایج مناسبی کسب نکرد. آنها حالا با خریدهای سنگین نیم‌فصل دوم قصد دارد خود را به بالای جدول برسانند و ناکامی‌های هفته‌های اخیر را جبران کنند. 

در سوی دیگر میدان هر چند پیکانی‌ها زمستان چندان شلوغی را پشت سر نگذاشتند اماامروز با اولین حضور حسین فرکی روی نیمکت‌شان در تلاش برای شکستن طلسم نبردن‌هایشان مقابل استقلال هستند. آنها امروز جابر انصاری بازیکن جدیدشان را به دلیل پارگی رباط در اختیار ندارند و انصاری نمی‌تواند برابر تیم سابقش به میدان برود. فرکی هم بدون شک برای اثبات جایگاه خود به برد برابر آبی پوشان نیاز دارد آن هم در حالی که این تیم نیم فصل اول را با 5 شکست پشت سر گذاشت و شش هفته است که نبرده اند. پیکان حتی با تساوی در این دیدار نیز می‌تواند در جدول لیگ برتر سه پله صعود کند و از همین رو قابل پیش‌بینی است که شاهد استراتژی نسبتا تدافعی از جانب پیکانی‌ها در زمین بازی باشیم. برای استقلالی ها برد و تساوی در این دیدار تاثیری در جایگاه جدولی شان نخواهد داشت. 

انتهای پیام/

درباره نویسنده

مريم  سرخوش

مريم سرخوش مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار

ثبت دیدگاه