همراه ما باشید

صدای سوت لیگ قهرمانان امروز در تهران و اصفهان

جدال منصوریان و شاگردانش با تیم بدون شکست / سایپا از سد قعرنشین می‌گذرد

سوت آغاز بزرگترین مسابقات باشگاهی آسیا امروز با برگزاری 2 دیدار در مرحله پلی آف زده می‌شود و نمایندگان فوتبال کشورمان در تهران و اصفهان به مصاف حریفانی از هند و کویت می‌روند.

جدال منصوریان و شاگردانش با تیم بدون شکست / سایپا از سد قعرنشین می‌گذرد

پیروزی نیوز - جدال منصوریان و شاگردانش با تیم بدون شکست / سایپا از سد قعرنشین می‌گذرد

به گزارش پیروزی، آخرین بازی لیگ قهرمانان آسیا 2018 در تهران در حالی برگزار شد و پرسپولیسی‌ها به مقام نایب قهرمانی قاره کهن رسیدند و بعد از چندین سال یکی از نمایندگان کشورمان به رتبه قابل توجهی دست پیدا کند. امروز بار دیگر سوت بزرگترین مسابقات باشگاهی قاره کهن به صدا در می آید و دو تیم ایرانی اولین مرحله پلی آف را برگزار می‌کنند.

***

در اولین دیدار سایپا به مصاف پنجاپ هند می‌رود. تیمی ازهند که به مانند تیم ملی کشورش به دنبال جلب نگاه‌ها در سطح اول فوتبال آسیا با خود است. پنجاب که هفته‌هاست رنگ پیروزی را به خود ندیده سعی می‌کند با بهره گیری از کاپیتان سوری خود یعنی محمود آمنه که تجربه بازی در ایران و تیم علی دایی را دارد برابر سایپا به برتری رسیده و راهی مرحله بعد پلی آف شود. از طرف دیگر نارنجی پوشان تهرانی هم تا به اینجا تنها یک بار در تاریخ خود راهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا شده‌اند که باز هم علی دایی هدایت آنها را بر عهده داشت. مسابقاتی که در آن سایپا ایران توانست بالاتر از القوه سوریه؛ الوصل امارات و الکویت کویت قرار بگیرد و به عنوان تیم اول راهی مرحل بعد مسابقات بشود اما با شکست برابر بنیادکار قدرتمند از دور مسابقات آسیایی کنار برود. حالا این تیم به دنبال شکست طلسم چندین سال خود است. البته در این میان شاگردان دایی در صورت پیروزی برابر پنجاب به قرعه قدرتمندی به نام الریان قطر برخورد خواهند کرد و در صورت پیروزی در آن مسابقه راهی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا خواهند شد.

این بازی از ساعت 17:10 امروز 23 بهمن ماه در ورزشگاه شهر قدس  برگزار می‌شود.

***
ذوب آهن اصفهان دیگر نماینده ایران در این رقابت‌هاست. تیمی که در سال 2010 با هدایت منصور ابراهیم زاده و هم‌چنین تیم پر ستاره‌اش به فینال مسابقات آسیایی راه پیدا کرد و بعد از شکست برابر سئونگنام کره جنوبی بعد از سپاهان به عنوان دومین تیمی شناخته شد که در فرمت جدید مسابقات به مقام نایب قهرمانی می‌رسد. شاگردان علی منصوریان امروز به مصاف الکویت می‌روند، تیمی متمول از کشور کویت که نزدیک به یک سال است هیچ مسابقه‌ای را واگذار نکرده و حالا برای جدال با شاگردان منصوریان آماده است. ذوب‌آهن در صورت پیروزی برابر این تیم به مصاف الغرافه قطر خواهد رفت و در صورت پیروزی برابر یاران مهدی طارمی راهی گروه A مسابقات خواهد شد. در این صورت سبزپوشان اصفهانی با چهارمین حضور پیاپی بین تیم‌های ایرانی رکورددار می‌شود.

ذوبی‌ها امروز از ساعت 19 میزبان تیم الکویت در ورزشگاه فولادشهر خواهند بود.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

مريم  سرخوش

مريم سرخوش مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار

ثبت دیدگاه