همراه ما باشید

عرب: تلفن به بیرانوند اعصاب تیم را به هم ریخت/سازمان لیگ برابر پدیده هم همین کار را با ما کرد

پرسپولیس در بازی هفته دوم لیگ برتر برابر فولادخوزستان شکست خورد اما این بازی و انجام آن حواشی داشت که هنوز ادامه دارد.

عرب: تلفن به بیرانوند اعصاب تیم را به هم ریخت/سازمان لیگ برابر پدیده هم همین کار را با ما کرد

پیروزی نیوز - عرب: تلفن به بیرانوند اعصاب تیم را به هم ریخت/سازمان لیگ برابر پدیده هم همین کار را با ما کرد

به گزارش پیروزی و به نقل از ورزش سه، بازی پرسپولیس و فولاد در حالی به اتمام رسید که هنوز جنجال ها و حواشی مربوط به آن ادامه دارد. ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که شب گذشته نیز در برنامه نود با سعید فتاحی درباره مشکلات مربوط به برگزاری این بازی هم بحث و چالش داشت در مصاحبه مفصلی  که با "روزنامه گل" نیز درباره این مسابقه صحبت کرده است. مدیرعامل پرسپولیس درباره اولین باخت این تیم در این دوره از رقابت های لیگ برتر گفت:« فوتبال برد و باخت دارد و اینکه یک تیم همیشه برنده باشد غیرطبیعی است. بازیکنان و کادرفنی عملکرد خوبی داشتند و به آنها خسته نباشید می‌گویم. این را در نظر داشته باشید بازیکنان جدیدی به ساختار باشگاه اضافه شده اند و زمان می‌برد تا تیم به انسجام برسد. به نظر من دیدار مقابل فولاد روز ما نبود و این اتفاق افتاد. خوشحالم که هواداران تا پایان بازی از ما حمایت کردند و همواره در روزهای سخت کنار ما بودند.»


سرپرست مدیرعاملی پرسپولیس در ادامه درباره اتفاقات این بازی افزود:« درباره اتفاقات قبل بازی باید بگویم در واقع باشگاه ها مجری برنامه های سازمان لیگ هستند. طی سال های اخیر همواره ما با سازمان لیگ در هماهنگی بودیم به طوری که خیلی وقت ها بدون ملی پوشان مان تنها به خاطر این که برنامه های سازمان لیگ دچار خلل نشود، بازی کردیم. قرار بازی با فولاد روز یکشنبه ساعت 5 بعدازظهر بود. طبق برنامه ای که از قبل اعلام کرده بودند اما بعد گفتند به خاطر مشکلات نور ساعت سه بعدازظهر بازی انجام شود. ما هم شنبه به اهواز رفتیم و خودمان را برای بازی آماده کردیم.»


ایرج عرب در پاسخ به این سوال که آیا تغییر در زمان بازی خلق الساعه رخ داده یا نه گفت:«  اینگونه نبود که پس از رسیدن به اهواز به ما اعلام کنند بازی روز دوشنبه برگزار می‌شود. پس از آنکه تمام هماهنگی ها برای بازی در روز یکشنبه ساعت 3 بعدازظهر اعلام شد، به ما گفتند بیایید بازی را دوشنبه برگزار کنید که ما هم قبول نکردیم. مگر می‌شود سه روز قبل از بازی بعدی مان بازی انجام داد که عملا این سه روز هم یک روز آن ریکاوری است. کادرفنی برای بازی روز یکشنبه از لحاظ روحی و روانی خودش و بازیکنان را آماده کرده بود. اگر این کار را می‌کردیم حتی فرصت ریکاوری هم نداشتیم. این وظیفه سازمان لیگ است که روی برنامه هایش پافشاری کند همان طور که ما تابع سازمان لیگ هستیم آنها هم باید برنامه های شان را دقیق اجرا کنند. تغییر ناگهانی روی عملکرد تیم اثر منفی می‌گذاشت. مربی ما آقای برانکو برنامه ریزی کرده بود تا پس از این بازی تا روز دیدار بعدی مقابل استقلال خوزستان کارها و برنامه هایش را چطور پیش ببرد. ما براساس برنامه پیش بینی کرده و نتایج مان را دنبال می‌کنیم. این خیلی بد است که یکشبه برنامه های لیگ را برهم بریزند. هم بازیکن برای زندگی اش برنامه ریزی کرده و هم کادرفنی! ما به دلیل اینکه تغییرات نابهنگام را قبول نداریم مخالفت کردیم. چرا ما باید 24 ساعت بیشتر در اهواز می‌ماندیم و چه کسی پاسخگوی تبعات بعدی آن بود؟» او در این رابطه که آیا بازی در روز 22 بهمن امکان پذیر بود یا نه هم افزود:«باشگاه پرسپولیس و ما نه امنیتی هستیم و نه در این طور مسائل دخالت می‌کنیم و صرفا تابع برنامه ریزی های سازمان لیگ هستیم. طبق برنامه ای که بازی ما روز یکشنبه بود کارهای مان را پیش بردیم. مسائل امنیتی و در نظر گرفتن دیگر موارد به سازمان لیگ و نوع برنامه ریزی اش مربوط می‌شود نه ما! این تغییر را به صلاح خودمان و تیم نمی دانستیم. اینکه شب مسابقه بخواهند روز بازی را تغییر دهند نه حرفه ای است و نه اخلاقی! این کار سازمان لیگ و کمیته مسابقات کاری کاملا آماتوری بود. »


قطع برق عمدی بود یا نه؟
عرب درباره درخواست تعویق بازی و تعمدی یا غیر عمدی بودن قطع برق ورزشگاه غدیر گفت:« من به بحث عمدی یا غیرعمدی بودن این مساله کاری ندارم. بحث من این است که جلوگیری از برگزاری یک مسابقه که از یک هفته قبل هماهنگی‌های آن صورت پذیرفته باید آخرین رفتار  می‌آقایان باشد. کمیته انضباطی و دیگر کمیته‌ها می‌توانند اگر تخلفی انجام شده با آن برخورد کنند و بگذارند این مسایل بعد از بازی صورت پذیرد نه مثل بازی با پدیده که هنوز بازی تمام نشده بود و قبل از بازی آقای فتاحی مصاحبه کند و بگوید پرسپولیس جریمه می‌شود یا اینکه نمی‌خواستیم این بازی برگزار شود. به قول معروف «گنه کرد در بلخ آهنگری... به شوشتر زدن گردن مسگری.» یک ارگان دیگر اشتباه کرده است آن‌وقت قبل و حین بازی برای ما حاشیه درست می‌کنند. اجازه می‌دادند بازی تمام شود و آن وقت دنبال مقصر می‌گشتند.»

 

او افزود:«  متاسفانه سازمان لیگ درخصوص بازی با پدیده چنین رفتاری با  ما داشت. حرف من با سازمان لیگ این است که کمیته مسابقات وقتی برنامه‌ریزی می‌کند باید با قدرت پای برنامه‌هایش بایستد. اگر قرار بر این باشد که هر بازی اینگونه با ما رفتار شود، در ادامه فصل نزدیک به 50 درصد بازی‌های ما خارج از خانه است و استان‌ها مسوول برگزاری بازی‌ها هستند. این نمی‌شود که سازمان لیگ و کمیته مسابقات تحت تاثیر آنها قرار بگیرند. کمیته مسابقات وقتی برنامه‌ریزی می‌کند قطعا همه شرایط را بررسی کرده و هماهنگی‌های آن را انجام داده است. از آقایان می‌پرسم؟ سازمان لیگ هفته قبل از بازی مجوزهای لازم را گرفته یا نگرفته است؟ اگر گرفته که باید بازی برگزار شود و اگر نگرفته است پس چرا برنامه مسابقات را اعلام کرده‌اند؟ واقعا یک نفر در کمیته مسابقات بگوید علت تغییر یکشبه بازی که ما البته مقابل آن ایستادیم چه بود؟ مگر پرسپولیس یک تیم عادی است که بتوانند به راحتی برنامه‌اش را تغییر دهند. هواداران برای دیدن بازی زمان می‌گذارند و به ورزشگاه می‌آیند. این کار آقایان قطعا تبعات خودش را دارد. »


مدیرعامل پرسپولیس در ادامه همچنین افزود:« ما باید با آرامش و به دوراز حاشیه هدف‌مان را دنبال کنیم. دلیلی نمی‌بینم که پاسخگوی مسایلی که وجود خارجی ندارد، باشم. فقط این را بگویم که در مسایل مالی هیچ کمکی از سوی وزارت ورزش به باشگاه نمی‌شود. ما توانسته‌ایم در این مدت کوتاه مدیریت هزینه را در دخل و خرج‌مان داشته باشیم. وزارت ورزش نقش مالکیت و بزرگ تری را دارد که به خوبی هم این نقش را ایفا کرده است. اگر می‌بینید که باشگاه پرسپولیس مشکلات کمتری را پیش رو دارد به خاطر مدیریت کردن هزینه‌های باشگاه و همچنین دوری از حاشیه است.»


او درباره اینکه  دلیل سعید فتاحی برای عقب انداختن بازی به روز دوشنبه چه بود افزود:«  جلسه هماهنگی با حضور حاضرین و نماینده شورای تامین برگزار شد و همه زیر برگه این جلسه را امضا کرده بودند که دو ساعت بعد سعید فتاحی گفت روز بازی را تغییر دهید. ما این مسئله را قبول نکردیم و حتی نگذاشتیم این درخواست غیرحرفه ای به کادرفنی و بازیکنان انتقال پیدا کند. یکی از اصول مدیریتی این است که نگذارید سختی ها به بازیکنان و کادرفنی انتقال پیدا کند و یا تحمیل شود. این فشارها را از شب بازی تحمل کردیم تا خدای ناکرده تمرکز تیم برهم نخورد که البته متاسفانه اتفاقاتی که در ورزشگاه رخ داد نگذاشت پرسپولیس با تمرکز کافی به میدان برود. »


چه کسی به بیرانوند زنگ زد
سرپرست مدیرعاملی پرسپولیس درباره اینکه گفته می شود به کسی به علیرضا بیرانوند زنگ زده و گفته است بازی برگزار نمی شود هم گفت:« دقیقا نمی دانیم اما هنوز به ورزشگاه نرسیده بودیم که به بیرانوند زنگ زده بودند و گفته بودند که بازی برگزار نمی شود. همین مساله باعث شده بود او و بقیه بازیکنان زمانی که به تونل ورزشگاه رسیدند ناراحت و عصبی باشند.»
عرب در پایان در پاسخ به کسانی که در این ماه ها از حمایت سطح بالا از پرسپولیس صحبت می شد افزود:« اگر می‌بینید که باشگاه پرسپولیس مشکلات کمتری را پیش رو دارد به خاطر مدیریت کردن هزینه های باشگاه و همچنین دوری از حاشیه است.»

انتهای پیام/

درباره نویسنده

شیوا  دورانگر

شیوا دورانگر مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه