همراه ما باشید

مدرسان نروژی به بخش فوتبال پایه بانوان کمک بسزایی می کنند

ماجدی: به زودی شاهد انقلاب خوبی در بحث کلاسهای آموزشی خواهیم بود

رئیس کمیته آموزش گفت: پس از حضور نماینده AFC ، تمام مواردی که برای برگزاری دوره های آموزشی داشتیم را مطرح و نشستهای بسیار خوبی را برگزار کردیم.

ماجدی: به زودی شاهد انقلاب خوبی در بحث کلاسهای آموزشی خواهیم بود

پیروزی نیوز - ماجدی: به زودی شاهد انقلاب خوبی در بحث کلاسهای آموزشی خواهیم بود

به گزارش پیروزی و به نقل از  سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر میرشاد ماجدی، رئیس کمیته آموزش گفت: مهمترین عاملی که در سه هفته گذشته کمیته آموزش پیگیری کرده برنامه هایی بود که با حضور ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا در طول مدت حضورش در ایران و نظارت بر دوره مربیگری A فوتبال  داشتیم. وی نظارت کاملی از نحوه تدریس، فعالیت شرکت کنندگان، مصاحبه با مدرسین و مربیان حاضر در این کلاس  داشت.جلسات مختلفی را  با اعضای کمیته آموزش برگزار کرد. ما سعیمان بر این بود تا نماینده AFC را متقاعد کنیم تا کیفیت کلاسهای ما را مد نظر داشته و آن را تایید کند. چرا که با توجه به پتانسیل خوبی که در ایران وجود دارد و ضمن اینکه مدرسان بسیار خوبی داریم می توانیم یکسری از دوره ها را خود برگزار کرده و نیاز به نماینده AFC برای تدریس در دوره های آموزشی نباشیم.

وی در ادامه بیان کرد: پس از بررسی و حضور نماینده AFC، ایشان منتظر مدارکی هستند که به صورت کتبی برای ایشان بفرستیم. پس از تایید وی، مدارکمان به پنل فنی کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می شود و از این پس تا تمام کلاسهای  آسیا زیر نظر ایران برگزار می شود.به زودی شاهد انقلاب خوبی در آموزش خواهید بود.

رئیس کمیته آموزش گفت: بر همین اساس و اگر AFC تایید کند، روند برگزاری دوره های آموزشی به صورت C ایران ، B ایران، B آسیا ،A  آسیا و پرولایسنس خواهد بود. از این پس C آسیا از برنامه ما حذف خواهد شد و در واقع از این به بعد C آسیا مطابقت می کند با کلاس B ایران و مستقیما می توانند در کلاسB آسیا شرکت کنند.

وی در پایان درباره برگزاری کلاس آموزشی فوتبال پایه با حضور مدرسین نروژی گفت:  سالهاست که تفاهم نامه ای بین فدراسیون فوتبال ایران و نروژ بسته شده است. فدراسیون فوتبال نروژ مدرسین خانم را به ایران اعزام می کند و ما نیز از کل کشور نمایندگانی که توسط هیاتها معرفی شده اند را به  این دوره دعوت می کنیم تا آموزش های لازم را در زمینه فوتبال پایه ببینند. ضمن اینکه فدراسیون فوتبال وسایل کمک آموزشی  را برای ایران به هدیه می آورند تا به استانها و هیات بدهند. با نظر سنجی که صورت گرفته تاکنون همه از برگزاری این دوره راضی هستند. برای جمع بندی نهایی از دوره های آموزشی، هر سه یا چهار دوره ای که برگزار می شود یک جلسه فوق العاده یا نشست جمع بندی نهایی را میگذارند تا تمام نفراتی که هستند را مورد ارزیابی قرار داده و در واقع یک به روز رسانی علمی داشته باشند. سال گذشته در اصفهان بیش از 100 نفر در این نشست نهایی شرکت کردند و امسال هم به همین روال برگزار می شود. معتقدم این دوره ها برای بانوان بسیار خوب است . چرا که روند مناسبی از لحاظ علمی با حضور مدرسان خارجی طی خواهند کرد.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

پریسا تاجیک مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه