همراه ما باشید

هجوم خارجی‌ها به رکورد پرسپولیس؛علیپور در رقابت با سه مهاجم خارجی

در حالی که هنوز ۱۳ هفته به پایان لیگ هجدهم فوتبال ایران باقی مانده است، ۴ بازیکن نامزد اصلی عنوان آقای گلی هستند که علیپور تنها ایرانی این مربع آقای گلی است.

هجوم خارجی‌ها به رکورد پرسپولیس؛علیپور در رقابت با سه مهاجم خارجی

پیروزی نیوز - هجوم خارجی‌ها به رکورد پرسپولیس؛علیپور در رقابت با سه مهاجم خارجی

به گزارش پیروزی و به نقل از ایسنا، قطار لیگ برتر فوتبال ایران در حالی پنج‌شنبه وارد ایستگاه هجدهم خود خواهد شد که تاکنون ۴ بازیکن خود را کاندیدای اصلی آقای گلی لیگ هجدهم معرفی کرده‌اند. استنلی کی‌روش که دومین سال حضور خود در فوتبال ایران را سپری می‌کند با ۱۰ گل آقای گل فعلی لیگ برتر است و به خوبی نشان داده راه دروازه تیم‌ها ایرانی را چه با پا و چه با سر بلد است.

 

مهاجم صدرنشین، هفته گذشته هم دروازه سپیدرود را باز کرد تا فاصله خود را با رقیبانش به دو گل برساند. این مهاجم برزیلی از ۱۰ گل خود، دو گل را از روی ضربات پنالتی وارد دروازه حریفان کرده است. لوسیانو پریرا فولادی‌ها با ۳ پنالتی از ۷ گل خود، توانسته کار ساده‌تری نسبت به بقیه برای اضافه شدن به جمع آقای گل‌های لیگ برتر انجام دهد.

 

به غیر از این دو برزیلی، مهاجم ایرلندی تراکتورسازی دیگر خارجی مربع آقای گلی لیگ هجدهم است. استوکس که کم‌تر از سایر بازیکنان برای تیمش به میدان رفته، توانسته ۸ بار گلزنی کند که تنها یک بار آن از روی نقطه پنالتی بوده است. مهاجم تراکتورسازی یک بازی در ابتدای فصل و بازی‌های آخر نیم‌فصل نخست به دلیل مشکلات خانوادگی موفق نشد برای تیمش به میدان رود.

 

علی علیپور با هشت گل زده تنها گلزن ایرانی بالانشینان جدول آقای گلی لیگ برتر است. آقای گل لیگ هفدهم این بار برای تکرار موفقیت فصل پیش سه خارجی را رقیب خود می‌بیند و با رفتن زوج نیم‌فصل اول خود یعنی گادوین منشا حالا کار سخت‌تری برای تکرار عنوان آقای گلی دارد. هم‌چنین علیپور نماینده پرسپولیس برای حفظ رکورد این باشگاه است زیرا سرخ‌های پایتخت تنها تیمی هستند که ۳ دوره متوالی لیگ برتر توانسته‌اند آقای گل لیگ را در تیم خود داشته باشد. مهدی طارمی در لیگ‌های پانزدهم و شانزدهم و علی علیپور در لیگ هفدهم به این مهم دست یافته‌اند.

 

هم‌چنین پرسپولیس با معرفی ۱۰ آقای گل از سال ۱۳۴۹ رکورددار است و پس از این تیم، استقلال با ۶ و ملوان با ۴ بازیکن در رده‌های بعدی هستند. هم‌چنین کشور عراق هم با ۳ بازیکن بعد از ایران بیش‌ترین نماینده را در آقای گل‌های بالاترین سطح فوتبال ایران از سال ۱۳۴۹ داشته است. غلامرضا عنایتی و غلامحسین مظلومی با سه آقای گلی در لیگ ایران رکورددار هستند و بعد از آن‌ها هم بازیکنانی چون کریم انصاری‌فرد، مهدی طارمی، فرشاد پیوس، عزیز سپندار و حسین کلانی با دو آقای گلی در رده‌های بعدی قرار دارند.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

شیوا  دورانگر

شیوا دورانگر مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه