همراه ما باشید

«عملیات فریب» در استادیوم غدیر

با گذشت چند روز از مسابقه‌ی جنجالی پرسپولیس و فولاد به تدریج ابعاد این ماجرا در حال روشن شدن است

«عملیات فریب» در استادیوم غدیر

پیروزی نیوز - «عملیات فریب» در استادیوم غدیر

به گزارش پیروزی و به نقل از آی اسپورت، با گذشت چند روز از مسابقه‌ی جنجالی پرسپولیس و فولاد به تدریج ابعاد این ماجرا در حال روشن شدن است. اظهارنظر مدیر روابط عمومی برق اهواز هم بر جذابیت ماجرا افزود: «در روز مذکور یک دقیقه هم قطعی برق نداشتیم» پس دلیل قطع برق ورزشگاه چه بود؟ آیا این خاموشی تعمدی بود؟ آیا مسئولان ورزشگاه به صورت خودجوش برق را قطع کردند؟ چرا دو ساعت مانده به بازی با عرب سرپرست پرسپولیس تماس گرفته شد تا بازی به تعویق بیفتد؟ آقای سرپرست می‌گوید من به خاطر روحیه بازیکنان موضوع را با آنها در میان نگذاشتم. ظاهرا شخص یا اشخاصی بعد از اینکه متوجه شدند سرپرست تیم موضوع را به بازیکنان انتقال نداده، جداگانه با بازیکنان تماس گرفتند تا موضوع را به آنها اطلاع بدهند: «در استادیوم بمب‌گذاری شده، جانتان را بردارید و بروید.» چه کسانی با بازیکنان تماس گرفتند؟ آیا شناسایی شماره‌ها کار سختی است؟

 

بر اساس فیلم‌هایی که از ورود اتوبوس سرخپوشان موجود است در لحظه پیاده شدن برانکو و بازیکنان، سعید فتاحی دوان دوان خودش را به اتوبوس می‌رساند و در حالی که از پیاده شدن آنها ممانعت می‌کند، بار دیگر موضوع را به کل تیم انتقال می‌دهد. بعد از دقایق طولانی که بازیکنان در میان دود اتوبوس و سر و صدای ناراحت‌کننده منتظر می‌مانند با واکنش بیرانوند که عصبی شده و وارد زمین می‌شود بقیه تیم هم اجازه پیدا می‌کنند تا روی نیمکت پیشروی کنند. این است وضعیت بازیکنان پرسپولیس در دقایق طلایی پیش از مسابقه که بازیکن باید از لحاظ ذهنی در آرامش کامل باشد. هواداران پرسپولیس هم وضعیت بهتری ندارند. آنها هم که از چند روز قبل توسط اشخاصی در شبکه‌های مجازی از ورود به استادیوم منع شده‌اند و مورد تهدید و ارعاب قرار گرفته‌اند اجازه ورود به ورزشگاه را ندارند تا سرانجام خودشان دست به کار می‌شوند و با کنار زدن موانع وارد استادیوم می‌شوند.

 

بازیکنان و هواداران میزبان اما در آرامش کامل مشغول تشویق و تمرین هستند و کوچک‌ترین مشکلی ندارند. به اعضای پرسپولیس گفته‌ می‌شود که حق ورود به رختکن را ندارند و باید همانجا وسط زمین و روی نیمکت لباس خود را تعویض کنند! رفتاری بدوی و غیر انسانی آنهم زیر نظر فدراسیونی که داعیه پنج ستاره بودن دارد. سرانجام بازیکنان پرسپولیس با بدن‌هایی سرد، افکاری مشوش و روحیه‌ای متزلزل در مسابقه حضور پیدا می‌کنند.. اما این تازه شروع ماجراست. داوری عجیب رضا کرمانشاهی و اشتباهات مرگبار او باقیمانده ثبات ذهنی و روحی سرخپوشان را به تاراج می‌برد. هر دو گل فولاد در شرایط مشکوک به ثمر می‌رسد اما داور مسابقه به بازیکنان پرسپولیس می‌گوید «به جایش آفساید بودیمیر را نگرفته، بروند حال کنند» با بازیکنان فولاد آنقدر مهربان است که با خواهش و تمنا از دادن کارت قرمز منصرفش کنند. در پایان مسابقه هم در اوج حملات پرسپولیس با وجود یک تعویض در وقت‌های تلف شده بجای آنکه سی ثانیه به ۴ دقیقه مذکور بیفزاید، سی ثانیه هم زودتر بر سوت خود می‌دمد تا پایانی باشد بر یکی از جنجالی‌ترین و ظالمانه‌ترین بازیهای تاریخ لیگ برتر.

 

اکنون اما سوال اینجاست؛ آیا بهتر نیست مراجع امنیتی این موضوع را دقیق‌تر واکاوی و بررسی کنند؟ آیا مسئله امنیت کشور، بمب‌گذاری و تهدید تروریستی شوخی است؟ آیا این مورد بسیار جدی، تبدیل به یک موضوع پیش‌پاافتاده شده تا به عنوان اهرم فشار در یک مسابقه فوتبال استفاده شود؟ آیا نباید مشخص شود چه کسانی برق ورزشگاه را قطع کردند یا چه کسانی با بازیکنان تماس گرفتند؟ آیا بیم آن نمی‌رود که این بدعت به صورت یک رویه در بیاید؟ که از این به بعد در همه شهرها به اسم «موضوع امنیتی» اتوبوس مهمان را متوقف کنند؟ به بازیکنانشان اجازه تمرین و گرم کردن ندهند، روحیه‌شان را قبل از مسابقه با تهدیدهای اینچنینی تضعیف کنند. امیدواریم ابعاد این ماجرا به سرعت روشن شود و ماجرای «رختکن تاریک» به دیگر اتفاقات لاینحل فوتبال ایران مانند رسوایی «آب‌های آلوده» نپیوندد.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

شیوا  دورانگر

شیوا دورانگر مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه