همراه ما باشید

هفته هجدهم لیگ برتر؛

پرسپولیس2 - استقلال خوزستان0/بازگشت پرسپولیس به صدر با شکست استقلال

تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار مقابل استقلال خوزستان به پیروزی رسید تا موقتاً به صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر بازگردد.

پرسپولیس2 - استقلال خوزستان0/بازگشت پرسپولیس به صدر با شکست استقلال

پیروزی نیوز - پرسپولیس2 - استقلال خوزستان0/بازگشت پرسپولیس به صدر با شکست استقلال

به گزارش پیروزی، دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال خوزستان در چارچوب هفته هجدهم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور از ساعت 16 امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه آزادی آغاز شد.این دیدار با برتری 2 بر صفر پرسپولیس خاتمه یافت. سیدجلال حسینی در دقیقه 62 و علی علیپور در دقیقه 88 گل‌های پرسپولیس را وارد دروازه استقلال خوزستان کردند.

 

 

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، شایان مصلح، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، مهدی ترابی (80 - مهدی شریفی)، بشار رسن (68 - سیامک نعمتی)، امید عالیشاه (61 - سروش رفیعی)، علی علیپور و ماریو بودیمیر.

ترکیب استقلال خوزستان:

فرزین گروسیان، سیدساسان شیرمردی، محمد شریفی، ایوب کلانتری، وحید نامداری، وحید حمدی‌نژاد، میثم کریمی، وحید خشتان (73 - مجتبی رمضانی)، امیرحسین باقرپور (84 - رضا درویشی)، مصطفی کیانی و میثم شاه‌مکوندزاده.

 

داور: موعود بنیادی‌فر

اخطار:

مصطفی کیانی (دقیقه 33) وحید نامداری (دقیقه ۶۸) از استقلال خوزستان

شجاع خلیل‌زاده (دقیقه ۵۳) از پرسپولیس 

اخراج:

مصطفی کیانی(35) از استقلال خوزستان

 

دقایق حساس

نیمه اول
دقیقه 4: بشار رسن روی ضربه ایستگاهی ارسالی به سمت دروازه استقلال خوزستان داشت که ضربه سر علی علیپور از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 11: پاس بلندی پشت مدافعان استقلال خوزستان در محوطه جریمه به علی علیپور رسید که ضربه ناگهانی این بازیکن به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 14: در شلوغی محوطه جریمه استقلال خوزستان مهدی ترابی توانست شوتی به سمت دروازه این تیم بزند که البته ضربه او نیز راهی به دروازه نداشت.

دقیقه 23: ضربه کمال کامیابی‌نیا به سمت دروازه استقلال خوزستان را فرزین گروسیان برگشت داد. توپ برگشتی به علی علیپور رسید و در مواجهه با گروسیان به زمین افتاد که پرسپولیسی‌ها معتقد به خطای پنالتی بودند، اما موعود بنیادی‌فر دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه 27: شوت سنگینی از سوی میثم کریمی به سمت دروازه پرسپولیس نواخته شد که توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه 33: مصطفی کیانی از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 35: علی علیپور پشت محوطه جریمه از مدافع استقلال خوزستان عبور کرد و در آستانه تک به تک شدن با دروازه‌بان این تیم بود که مصطفی کیانی او را متوقف کرد. بنیادی‌فر نیز با دادن کارت زرد دوم این بازیکن را از زمین اخراج کرد.

دقیقه 36: بشار رسن ضربه ایستگاهی را در موقعیتی مناسب به سمت دروازه استقلال خوزستان زد که ضربه او به دیوار دفاعی برخورد کرد و توپ برگشتی نیز توسط ترابی شلیک شد که راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 1+45: ارسال روی دروازه استقلال خوزستان در دهانه دروازه به مهدی ترابی رسید که پیش از او، فرزین گروسیان موفق شد توپ را از آن خود کند.

نیمه دوم
دقیقه 53: اشتباه شجاع خلیل‌زاده در قلب دفاع پرسپولیس باعث شد توپ به امیرحسین باقرپور مهاجم تیم استقلال خوزستان برسد. این بازیکن پس از عبور از سد شجاع در موقعیت تک به تک با علیرضا بیرانوند قرار گرفت، اما ضربه‌اش پس از کنار گذاشتن سنگربان سرخپوشان به بیرون رفت. در این صحنه بازیکنان پرسپولیس به شدت نسبت به قضاوت بنیادی‌فر اعتراض داشتند و معتقد بودند مهاجم استقلال خوزستان روی خلیل‌زاده مرتکب خطا شده است.

دقیقه 53: شجاع خلیل‌زاده به دلیل اعتراض به داور اولین کارت زرد پرسپولیسی‌ها را از موعود بنیادی‌فر گرفت.

دقیقه 62: ارسال کرنر روی دروازه استقلال خوزستان، با ضربه سر سیدجلال حسینی به تور دروازه آبی‌پوشان خوزستان چسبید.

دقیقه 68: وحید نامداری از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 75: بودیمیر در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد که با توجه به موقعیتی که داشت، توپ را به سروش رفیعی سپرد تا این بازیکن هم با پاس در عرض کامیابی‌نیا را در موقعیت شوتزنی قرار بدهد. هرچند ضربه کامیابی‌نیا از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 88: ضدحمله سریع برای پرسپولیس با پاس سیامک نعمتی به علی علیپور رسید که این بازیکن توانست برای دومین بار دروازه استقلال خوزستان را باز کند.

 پرسپولیس با برتری در این دیدار 37 امتیازی شد تا با یک بازی بیشتر و عبور از سپاهان 35 امتیازی موقتاً به صدر جدول بازگردد. پرسپولیس که هفته گذشته به فولاد خوزستان باخته بود، این هفته با تحمیل شکست به دیگر تیم خوزستانی لیگ برتر،‌ باخت هفته قبل را جبران کرد.

انتهای پیام/

 

درباره نویسنده

شیوا  دورانگر

شیوا دورانگر مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه