همراه ما باشید

داوود فنایی ؛از حماسه سازی در دربی تا کشف دروازه بان های نخبه

داوود فنایی ؛از حماسه سازی در دربی تا کشف دروازه بان های نخبه

پیروزی نیوز - داوود فنایی ؛از حماسه سازی در دربی تا کشف دروازه بان های نخبه

داوود فنایی دروازه بان سال های دور پرسپولیس متولد 30 بهمن 1354 در تهران است. وی فوتبال را از تیم ملی بانک ملی شروع کرد و سپس به بهمن پیوست و در سال 76 از تیم پلی اکریل به پرسپولیس پیوست. فنایی 7 سال در پرسپولیس بود و در کنار احمدرضا عابدزاده سال های درخشانی را در این تیم پشت سرگذاشت. به تیم ملی فوتبال دعوت شد و در جام ملت های 2000 لبنان حاضر بود. فنایی در 8 دربی برای پرسپولیس بازی کرد که مهم ترین آن  دیداری بود که پرسپولیس 9 نفره به استقلال نباخت.

فنایی در روزی که پرسپولیس مقابل استقلال از دقیقه 30 مسابقه با اخراج 2 یار خود یعنی حلالی و محمدخانی 9 نفره شد بود یک تنه از دروازه پرسپولیس حفاظت کرد و به همراه سایر بازیکنان اجازه نداد تا دروازه اش باز شود و روزی خاطره انگیز را برای هواداران رقم زد. فنایی دروازه بانی مطمئن برای پرسپولیس بود و جزو ستاره های دوران خودش محسوب می شد. اما این گلر شایسته خیلی زود از فوتبال خداحافظی کرد و به جرگه مربیان پیوست.

فنایی که سابقه مربیگری در تیم ملی نوجوانان و جوانان به عنوان مربی دروازه بان ها را در کارنامه دارد، در تیم های باشگاهی مختلفی از جمله سایپا، ذوب آهن و پیکان را در کارنامه دارد. فنایی هم اکنون به عنوان دستیار گل محمدی مشغول آموزش به گلرهای تیم پدیده است. او در طی سال های گذشته با کشف و پرورش دروازه بان های نخبه توانسته بازیکنان مطرحی چون محمدرضا اخباری  و رشید مظاهری را به فوتبال کشور معرفی کند و تحویل تیم ملی دهد. یکی از آرزوهای فنایی مربیگری در تیم محبوبش یعنی پرسپولیس است. برای ستاره بی حاشیه و محبوب سال های دور پرسپولیس و  مربی موفق این روزهای کشور در زادروزش آرزوی موفقیت داریم.

 

افتخارات فنایی در دوران باشگاهی

قهرمانی با پرسپولیس در لیگ آزادگان  1377

قهرمانی با پرسپولیس در جام حذفی  1377

سومی آسیا با پرسپولیس   1999،2000

شیوا دورانگر 

انتهای پیام

 

درباره نویسنده

سميه  قديري

سميه قديري مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه