همراه ما باشید

باشگاه نمی‌خواهد بازیکنان از تنش‌ها لطمه ببینند، پیگیری‌ها انجام می‌شود

خلیلی: با مسئولان سازمان لیگ بر سر برنامه‌ جام حذفی جلسه داریم

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: باشگاه پرسپولیس به دنبال عدالت و آرامش است. نمی‌خواهیم بازیکنان هم از تنش‌ها لطمه ببینند. در رابطه با برنامه بازی‌ها، به ویژه جام حذفی هم فردا پنجشنبه با مسئولان سازمان لیگ جلسه خواهم داشت.

خلیلی: با مسئولان سازمان لیگ بر سر برنامه‌ جام حذفی جلسه داریم

پیروزی نیوز - خلیلی: با مسئولان سازمان لیگ بر سر برنامه‌ جام حذفی جلسه داریم

به گزارش پیروزی، محسن خلیلی سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس به برخی سوالات پاسخ داد.

 

* اولین بازی به عنوان مدیر تیم پرسپولیس چگونه تجربه‌ای بود؟

تجربه اول من به عنوان مدیر تیم با یکی از طولانی‌ترین بازی‌های ممکن مصادف شد ولی خدا را شکر می‌کنم که به نتیجه دلخواه رسیدیم و انتظار هواداران برای صعود تیم محقق شد. حضور دوباره در آزادی با پرسپولیس نیز، لحظه زیبا و آرامش بخشی بود. اینکه لیاقت حضور در پرسپولیس را دارم باعث افتخار است. امیدوارم بتوانم پاسخگوی اعتماد مدیر عامل باشگاه باشم و مانند گذشته لحظات قشنگی را با هواداران داشته باشیم. همچنین تلاش من این خواهد بود در حوزه اختیارات و مسوولیت‌هایی که دارم، از حق و حقوق باشگاه، تیم و هواداران دفاع کنم برای بچه‌های تیم مثل یک برادر و رابط خوبی بین تیم و باشگاه باشم.

 

* این بازی با توجه به خاصیت دیدارهای حذفی، استرس زیادی را به ویژه به هواداران منتقل کرد، بازی دشواری هم شد که هواداران را تا حدی نگران کرد؟

آقای برانکو در ارتباط با بازی توضیحات خوبی دادند. طبیعی است که صحبت در باره مسائل فنی هم در حیطه وظایف من نیست اما به صورت کلی باید گفت پرسپولیس در این بازی به هدف خودش رسیده است.

 

* چند تن از کارشناسان داوری اعتقاد داشتند خطایی که روی بودیمیر صورت گرفت، مستوجب اعلام پنالتی بود که داور آن را ندید؟

ما دوست نداریم درباره مسائل داوری صحبت کنیم. کارشناسان داوری صحنه‌ها را می‌بینند و نظر می‌دهند. اگر اعتراض هم بوده بر اساس نظرات همین کارشناسان بی‌طرف بوده است. البته لازم می‌دانم در همین جا یک بار دیگر روی موضع باشگاه در این مورد تاکید کنم که پرسپولیس هیچگاه به دنبال نفع بردن خودش با ضرر دیگر تیم‌ها از اشتباهات داوری نبوده است. این یک تفاوت و ویژگی اساسی و اصلی در نوع نگاه پرسپولیس به موضوع داوری است. شرایط آرمانی از نظر ما این است که در حق هیچ تیمی اجحاف نشود. می‌خواهیم داوران هم با تمرکز، آرامش و تخصص کار خودشان را دنبال کنند. باور من این است که اگر اشتباهی هم صورت می‌گیرد، قصد و غرضی در کار نیست. در مورد این بازی نیز همانطور که گفتید با توجه به نظر تعدادی از کارشناسان داوری می‌توانستیم صاحب یک ضربه پنالتی باشیم. خدا را شکر که بازی با پیروزی تمام شد و شرایطی پیش نیامد که هم ما، هم داوری و هم فوتبال از این ناحیه دچار لطمه بشویم و باز هم می‌گویم اعتقاد ما این است که چنین اشتباهاتی سهوی روی می‌دهد.

 

* در مورد داوری این مساله نیز وجود داشت که خطاهای بعضی بازیکنان حریف می‌توانست با برخورد جدی‌تر و بازدارنده داور روبرو شود، اما با وجود همه این موارد شاهد بودیم بازیکنان پرسپولیس از اعتراض خودداری می‌کردند، درباره این تغییر مشهود چه صحبتی دارید؟

مسلم است که وقتی اشتباهات داوری زیاد شود، حساسیت‌ها هم نزد اعضای تیم، هواداران، رسانه‌ها، منتقدان، کارشناسان و در کل همه عوامل بالا می‌رود. با تمام این اوصاف، سیاست باشگاه پرسپولیس این بوده است که به ایجاد آرامش کمک کند. قبل از این بازی در زمانی که وجود داشت، روی این مساله کار شد. در جلسات با بازیکنان و با کاپیتان به عنوان بزرگتر تیم تلاش شد بحث آرامش، به تیم انتقال داده شود و بازیکنان سعه صدر بیشتری به خرج بدهند. باشگاه از بازیکنان خواسته است که اجازه بدهند مسائلی از این دست را از طریق مراجع قانونی دنبال کنند. البته این موضوع از آن جهت نیز اهمیت دارد که بازیکنان درگیر این مسائل نشوند و لطمه نبینند. البته اطمینان داریم که همزمان فدراسیون و سازمان لیگ هم روی این مساله کار می‌کنند که مشکلات کمتر و کمتر شود.

 

* پرسپولیس با یک برنامه بسیار فشرده از بازی‌ها روبرو است که به هر حال اثر نامطلوب خود را باقی می‌گذارد. در مواردی شاید نتوان کار کرد ولی در حال حاضر در موردی مثل ادامه رقابت‌های جام حذفی هم به نظر این رویه ادامه پیدا می‌کند و شرایط برابر برای رقابت عادلانه لحاظ نشده است. در این باره چه اقدامی خواهیم داشت؟

در حال پیگیری‌های لازم هستیم، باشگاه روی این مساله حساسیت دارد. خوشبختانه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نیز همیشه اعلام کرده‌اند که با تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان، تعامل خوبی خواهند داشت. مشکل هم بیشتر متوجه این تیم‌ها خواهد بود. بعد از صحبتی که امروز با آقای عرب داشتم، تلفنی با مسوولان سازمان لیگ هم صحبت کردم و قرار است فردا پنجشنبه جلسه‌ای با آقای سعید فتاحی داشته باشم. قطعا در این ارتباط نقطه نظرات مدیریت باشگاه، کادر فنی که همان‌ها مد نظر هواداران هم قرار دارد، انتقال داده خواهد شد و به دنبال راهکار مناسبی خواهیم گشت.

انتهای پیام/ 

درباره نویسنده

شیوا  دورانگر

شیوا دورانگر مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه