همراه ما باشید

دست برانکو باز است، پرسپولیس 80 درصد قهرمان خواهد شد

ابراهیمی: ربیع‌خواه بازیکن مطمئنی است، بازگشت انصاری و ماهینی شرایط را بهتر می‌کند

ابراهیمی: ربیع‌خواه بازیکن مطمئنی است، بازگشت انصاری و ماهینی شرایط را بهتر می‌کند

پیروزی نیوز - ابراهیمی: ربیع‌خواه بازیکن مطمئنی است، بازگشت انصاری و ماهینی شرایط را بهتر می‌کند

ناصر ابراهیمی اعتقاد دارد که با بازگشت بازیکنان مصدوم به ترکیب پرسپولیس، تیم بار دیگر مدعی اصلی قهرمانی خواهد بود.

به گزارش پیروزی، بازی‌ها به عجیب‌ترین شکل ممکن فشرده شده و علاوه بر خستگی بازیکنان، هر لحظه احتمال آسیب دیدگی آنها افزایش پیدا می‌کند. پرسپولیسی که تازه یک سالِ سخت به لحاظ کمبود بازیکن و مصدومیت متوالی یارانش را پشت سر گذاشته، حالا باز هم باید بدون استراحت و با بدترین برنامه‌ریزی در چند جام به میدان رود.

نایب‌قهرمان دوره گذشته لیگ قهرمانان آسیا، یک بازی در آسیا انجام می‌دهد و یک بازی در لیگ ایران و هنوز به واسطه تغییرات عمده‌ای که در ترکیب تیم ایجاد شده، نتوانسته به هماهنگی لازم برسد.

شاگردان برانکو روز جمعه مقابل نساجی در قائمشهر تن به تساوی یک-یک دادند و حالا یک بازی حساس و سنگین مقابل الاسد در پیش دارند.

در خصوص عملکرد سرخپوشان گفت‌وگویی داشتیم با ناصر ابراهیمی، مربی سابق پرسپولیس.

- از دست دادن امتیاز رفته رفته پرسپولیس را از صدر جدول دور می‌کند.

تمام بازی‌ها را می‌بینم. اگر پرسپولیس در این چند سال اخیر موفق بوده، به این خاطر است که تیم خیلی هماهنگ بوده و بازیکنان چشم بسته هم در زمین همدیگر را پیدا می‌کردند ولی حالا شکل کار عوض شده است. ما حدود 25 سال پیش در پرسپولیس توپ را از دفاع بلند برای فورواردها می‌فرستادیم و آن جلو هم بازیکنان گلزنی مثل بهنام سراج، ادموند بزیک، پایان رافت و قبل‌تر از آن هم فرشاد پیوس را داشتیم و توپ را وارد دروازه حریف می‌کردند. نمی‌دانم چرا این موضوع مد نظر قرار نگرفته بود که آنها دو مدافع دارند که هدزن هستند و این توپ‌های بلند را دفع می‌کنند. دستور برانکو رو آوردن به بازی مستقیم بود و به این شکل خط هافبک از دور خارج می‌شود در حالیکه 5-6 هافبک در زمین حضور دارند. وقتی بازی به این شکل گره می‌خورد باید بازیکنان خیلی زیاد به هم پاس بدهند و مدافعان حریف را خسته کنند به این شکل می‌شود نتیجه لازم را گرفت ولی وقتی توپ را مستقیم بریزند روی دروازه و یا سانتر کنند، حریف هم می‌رود سراغ ضدحمله و می‌تواند به گل برسد.

- یعنی می‌گویید مشکل اصلی در بازی با نساجی تاکتیک اشتباه بود؟

پرسپولیس چند تا از مهره‌های اصلی سال گذشته‌اش را در اختیار ندارد، مثل انصاری، ماهینی و... جای اینها هم خوب پر نشده. البته مهدی ترابی خیلی خوب است و خوب بازی را عوض می‌کند. من خیلی بازی ربیع‌خواه را می‌پسندیدم.

- سال گذشته که خیلی‌ها از اینکه برانکو از ربیع‌خواه بازی می‌گیرد، انتقاد می‌کردند!

او کاری که مربی خواسته بود را انجام می‌داد. مربی می‌خواست اینطوری بازی کند و او هم کارش را درست انجام می‌داد. من 50 سال است مربی هستم، حالا 7-8 سال است که بیرون گودم ولی می‌دانم که ربیع‌خواه خیلی بازیکن مطمئنی است، بین شجاع و سیدجلال،‌ آن وسط را پر می‌کند. البته پرسپولیس هنوز یک طراح ندارد. مسلمان را که از دست داد، هرچند که ممکن است او در دیگر تیم‌ها هم هیچی نشود، ولی پاسور خوبی بود. البته پرسپولیس مهدی ترابی را دارد، با تیم هماهنگ شود خیلی خوب است.

- بازی با الاسد را هم در پیش داریم.

ببینید من در مورد کل فوتبال ایران می‌خواهم صحبت کنم که چقدر کار در آسیا برای همه آنها سخت شده است، نه تنها پرسپولیس. وقتی قطر قهرمان جام ملت‌ها می‌شود، یعنی ما خیلی عقب افتاده‌ایم. وقتی در پکن قهرمان آسیا شدیم، گفتم بعد از این فوتبال ایران به طبل توخالی تبدیل می‌شود. گذشت آن روزهایی که کریم باقری را آن وسط زمین داشتیم، یا علی کریمی، پنجعلی، محمدخانی، شاهرودی، مهدوی‌کیا، دایی. هر کدام‌شان کلی تماشاگر داشتند. نمی‌خواهم روحیه تیم‌ها را خراب کنم اما کل فوتبال ایران دیگر ستاره ندارد. البته ما مدافعی داریم مثل سیدجلال که هنوز هم در 37سالگی اینقدر زحمت می‌کشد. البته از همین بازیکن هم کیروش در تیم ملی استفاده نکرد، شجاع خلیل‌زاده هم خوب کار می‌کند، فقط باید از اعتراضش به داور کم کند تا بتواند بازیکن کاملی باشد.

- کار گروه پرسپولیس سخت و پیچیده به نظر می‌رسد. ما با پاختاکور مساوی کردیم و السد به الاهلی باخت.

کار سخت است، پاختاکور با این مساوی خودش را مدعی نشان داد.

- حالا با همین وضعیت چقدر به قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر امید دارید؟

من می‌گویم حدودا 80 درصد تیم قهرمان است، آن 20 درصد هم دست برانکو است که تیمش را به هماهنگی برساند. عالیشاه گاهی خیلی خوب کار می‌کند، الان دیگر دست برانکو از نظر مهره باز است، انصاری هم برگردد آن وسط را پر میکند. بازگشت ماهینی هم به نفع تیم است. مسئله اصلی این است که بازیکنان با هم هماهنگ نیستند. بازی مستقیم در شأن پرسپولیس نیست. نگاه می‌کردید علیپور توپ‌های را معمولا گل می‌کند که سانتر از کناره‌هاست. حالا امیدوارم که باز هم پرسپولیس قهرمان شود. در آستانه سال جدید هم هستیم، می‌خواهم سال نو را به همه هواداران و همکاران‌تان در روزنامه پیروزی هم تبریک بگویم.

 

مرضیه دارابی

انتهای پیام/

درباره نویسنده

مرضيه  دارابي

مرضيه دارابي مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه