همراه ما باشید

دست‌نشان: کم‌تجربگی اذیت‌مان کرد/ نیاز به زمان داریم

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت گفت: بازی با پیکان سنگین بود و کم‌تجربگی ما را اذیت کرد.

دست‌نشان: کم‌تجربگی اذیت‌مان کرد/ نیاز به زمان داریم

پیروزی نیوز - دست‌نشان: کم‌تجربگی اذیت‌مان کرد/ نیاز به زمان داریم

به گزارش پیروزی، نادر دست‌نشان در نشست خبری پس از تساوی 2-2 برابر پیکان با تبریک فرا رسیدن سال نو و تسلیت از دست رفتن شماری از هموطنان‌مان به دلیل وقوع سیل گفت: یک بازی سنگین بود چون آنها تیم بسیار پرمهره‌ای هستند و با برنامه بازی می‌کردند. هدفشان این بود که خط هافبک ما را خلع سلاح کنند. در نیمه اول هم با ارسال‌هایی که پشت مدافعان ما داشتند، در این کار موفق بودند.

وی ادامه داد: بازیکنان ما بازی آنها را پیش‌بینی کردند و در واقع بازیکنان پیکان را خنثی کردند و حریف هم در برنامه‌های تیمی‌شان موفق نبودند و مجبور به ارسال از کناره‌ها شدند. در نیمه اول یکی دو موقعیت خوب گلزنی داشتیم که از دست دادیم. پیکان هم در نیمه اول شرایط خوبی داشت.

دست نشان گفت: در نیمه دوم متاسفانه روی اشتباهات خودمان دو گل دریافت کردیم. در گل اول پشت محوطه جریمه‌مان خیلی خالی بود و در گل دوم هم بازیکن جوان ما سُر خورد و کاپیتان آنها صاحب توپ شد و تبدیل به گل کرد. در مجموع باید به هواداران سپیدرود رشت تبریک گفت که این بازی را که 2 بر صفر عقب افتادیم توانستیم برگردانیم آن هم در مقابل تیمی که 3-4 بازیکن امید در آن بازی می‌کردند. کم‌تجربگی یک مقدار اذیت‌مان کرد ولی خوشحالم که بچه‌ها توانستند شکست را به مساوی تبدیل کنند. پیکان در اواخر نیمه دوم هم که 10 نفره شدیم روی ضد حملات مقابل دروازه ما خطرناک ظاهر شدند که خوشبختانه دفاع و دروازه‌بان ما خوب عمل کردند. ما هم 2-3 موقعیت خوب داشتیم که می‌توانستیم تبدیل به گل کنیم. به هر حال زیبایی‌های فوتبال به همین است و با توجه به اینکه 10 نفره شدیم زورمان نرسید که به پیروزی برسیم.

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت گفت: برای اینکه بهتر شویم به زمان نیاز داریم. بچه‌ها باید در دفاع و حمله بهتر عمل کنند. در ضد حملات و ضربات ایستگاهی آسیب‌پذیر هستیم. خوشبختانه در تمریناتی که در این 2-3 هفته انجام دادیم ضربات ایستگاهی را حل کردیم ولی روی ضدحملات باید بیشتر کار کنیم. روی گردش توپ هم کار کردیم ولی باید تمرینات بیشتری داشته باشیم. بازیکنان باید به اعتماد به نفس بیشتری برسند تا بهتر کار کنند.

دست‌نشان افزود: جوانی عوارض دارد، باتجربه‌ترین بازیکن امروز‌مان  فکر می‌کنم سنش به 27 سال نرسید. یکی از عواملی که ما معمولا در نیمه‌های اول خوب بازی نمی‌کنیم می‌تواند همین باشد، ما که از قبل تعیین نمی‌کنیم بچه‌ها در نیمه اول خوب کار نکنند. این را بگذارید روی بازی‌خوانی مربیان. یک موقع بازیکنان جوان فوق‌العاده ظاهر می‌شوند و در زمان دیگری نه، ما با بچه‌ها کار می‌کنیم که بچه‌ها از دقایق ابتدایی بهتر کار کنند. طبیعتا مسائل بدنسازی را در ابتدای فصل برای همین مسائل گذاشتند. بعضی از بازیکنان‌ خودشان احساس می‌کنند که بازیکن 90 دقیقه‌ای نیستند و یک مقدار توان خودشان را نگه می‌دارند برای ادامه مسابقه، که انشالله این مسئله را حل می‌کنیم.

وی درباره قضاوت داور این بازی گفت: درباره داوری باید کارشناسان نظر بدهند. من هم اعتقاد دارم که آقای کوپال ناظمی از داوران جوان و باتجربه فوتبال ما است و قضاوت بدی نداشت ولی در مورد دادن کارت به بازیکنان ما در مقایسه با بازیکنان حریف یک مقدار شدتش بیشتر بود. در 4 صحنه می‌توانست به بازیکنان پیکان کارت بدهد، در یک صحنه خطا یک بازیکن آنها که یک کارت داشت می‌توانست کارت دوم را بگیرد و اخراج شود ولی در کل داوری خوب بود.

سرمربی سپیدرود رشت تصریح کرد:  یکی از مدافعان چپ‌ ما منصوریان است که مصدوم است و دیگری جوادی مقدم هم که خاصیت تهاجمی بیشتری دارد و همینطور میلاد قربان‌زاده؛ همه این بازیکنان خاصیت تهاجمی خوبی دارند ولی در دفاع یک مقدار ضعف دارند. علیزاده هم که به نظر من اخراجش درست بود، در این بازی کار خوبش این بود که مهدی مومنی را خنثی کرد و در کار دفاعی موفق بود ولی در کار تهاجمی موفق نبود و اگر آن اخراج بچه‌گانه را انجام نمی‌داد من هم از او راضی بودم.

دست‌نشان در پایان درباره ضعف دفاعی سپیدرود گفت: باید دفاع‌ ما سریع‌تر از این عمل کند. ما دفاع  فردی‌مان خوب است ولی در دفاع تیمی یک مقدار ضعف داریم و سعی می‌کنیم این ضعف را برطرف کنیم.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

شیوا  دورانگر

شیوا دورانگر مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه