همراه ما باشید

پرسپولیس ایران 1 – استقلال تهران صفر درپایان نیمه اول

دریبل دو طرفه برانکو به شفر با ترابی و نوراللهی

دیدار برگشت تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال تهران در نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به سود سرخپوشان پایان یافت. گلزنی احمد نوراللهی روی یک کار تمرین شده حریف ابی پوش را غافلگیر کرد. غافلگیری استقلال توسط داور مسابقه رقم خورد. اعلام یک پنالتی که به گل بدل نشد تا بیرانوند با حرکت دست بگوید خدا جای حق نشسته است.

دریبل دو طرفه برانکو به شفر با ترابی و نوراللهی

پیروزی نیوز - دریبل دو طرفه برانکو به شفر با ترابی و نوراللهی

 

 

 

 

 

به گزارش پیروزی، دیدار برگشت تیم‌های فوتبال پرسپولیس ایران و استقلال تهران از هفته بیست و سوم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) از ساعت 16 امروز شنبه، دهم فروردین ماه 1398 در ورزشگاه آزادی  آغاز شد.

 

ترکیب پرسپولیس:

 

علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، سروش رفیعی، مهدی ترابی، ماریو بودیمیر و علی علیپور. سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

ترکیب استقلال تهران:

 

مهدی رحمتی، آرمین سهرابیان، روزبه چشمی، پژمان منتظری، میلاد زکی‌پور، علی کریمی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، آیاندا پاتوسی، ایسما و گادوین منشا. سرمربی: شفر

 

داور: اشکان خورشیدی

کمک ها: رضا سخندان – علی میرزابیگی

کمک داوران اضافی: محمدرضا اکبریان – محمدحسین زاهدی فرد

کمک داوران ویدئویی: علیرضا فغانی – محمدرضا منصوری

داور چهارم: آرمان اسعدی

ناظر داوری: فریدون اصفهانیان.

 

 

قرمزپوشان به حکم قرعه آغازگر نیمه اول بازی بودند.

 

در دقیقه 3 بازی بود که استقلال اولین حمله روی دروازه خود را تجربه کردولی علی کریمی روی علیپور خطا و داور هم اعلام ضربه کاشته برای سرخپوشان کرد. در نهایت ارسال رفیعی از سمت چپ در یک رفت و برگشت به سود آبی پوشان اعلام آفساید شد.

 

در دقیقه 5 در حالی که گادوین منشا انگیزه خود را با خطا  روی سید جلال نشان داد! داور مسابقه اعلام ضربه کرنر از سمت چپ برای آبی پوشان کرد. ارسال پاتوسی با ضربه سر منشا همراه شد که ضربه در قواره ناکام کردن دروازه بان پرسپولیس نبود و توپ در اختیار بیرانوند قرار گرفت.

 

در دقیقه 8 شوت علی کریمی با اختلاف از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت هواداران استقلال از اینکه به دروازه پرسپولیس نزدیک می شوند خوشحال هستند.

 

در دقیقه 9 در پی برخورد رفیعی با بازیکن استقلال، داور اعلام ضربه کاشته برای آبی پوشان کرد. ارسال پاتوسی با مشت بیرانوند دور شدف هواداران پرسپولیس هم با تشویق های خود تیم را به حمله فرا می خوانند.

 

در دقیقه 11 شوت ایسما، بازیکن خارجی استقلال با اختلاف از روی دروازه سرخپوشان گذشت. استقلالی ها می خواهند به هر قیمتی که شده خود را در موقعیت حمله نشان دهند.

 

در دقیقه 13 سرخپوشان توسط نورالهی آهنگ دروازه آبی پوشان کردند که در ادامه، توپ دفع شد. به نظر می رسد در شرایطی که حواس استقلالی ها با توجه به توصیه های شفر بیشتر متوجه مهدی ترابی است برانکو وظایف خاصی را برای احمد در نظر گرفته است.

 

در دقیقه 16 زکی پور توسط سروش مهار شد که داور یک ضربه کاشته از سمت چپ برای آبی پوشان اعلام کرد. سانتر پاتوس در یک رفت و برگشت با ضربه پژمان منتظری همراه شد که توپ در اختیار بیرانوند قرار گرفت.

 

در دقیقه 17 آبی پوشان از جناح چپ صاحب کرنر شدند. ارسال پاتوسی با مشت بیرانوند به کرنر از جناح دیگر تبدیل شد. سانتر پاتوسی با ضربه سر باقری به ضربه دروازه مبدل گردید. استقلالی ها احساس می کنند از زیر فشار خارج شده اند ولی ادامه بازی برای آن ها حوادث ناخوشایندی را رقم خحواهد زد.

 

در دقیقه 21 داور اعلام ضربه کاشته از سمت راست برای سرخپوشان نمود. ارسال توپ با ضربه سر مدافع حریف به کرنر تبدیل شد.

در دقیقه22 پرسپولیس موج تازه ای از حملات را تدارک دیده است. برانکو در دو تمرین اخر روی کاشته ها از کناره ها و کرنر ها برنامه ریزی تمرینی ویژه ای داشت . در نهایت در این لحظه ارسال کرنر با ضربه زیبای سر احمد نورالهی به گل برتری پرسپولیس تبدیل شد.

در دقیقه 23 شوت پاتوسی در دستان بیرانوند جای گرفت.

 

در دقیقه 24 منشا با دست به صورت خلیل زاده کوبید.

 

یاد و خاطر هادی نوروزی و منصور پورحیدری توسط هواداران، گرامی داشته شد.

 

در دقیقه 27 حمله پرسپولیس بار دیگر دروازه استقلال را تهدید کرد. احمد نوراللهی دست بردار نیست. او در سایه حمایت همبازیان خود حملات متعددی را تدارک می بیند. حرکات ترابی هم برای حریف گیج کننده به نظر می رسید.

 

در دقیقه 30 فرشید باقری روی سید جلال در میانه زمین خطا کرد و داور اعلام ضربه کاشته نمود.

 

در دقیقه 31 نادری پس از عبور از چند بازیکن آبی پوش در هجده قدم استقلال متوقف شد اما داور اعلام ادامه بازی داد. حالا مدافعان پرسپولیس هم اهنگ دروازه استقلال را کرده اند.

 

در دقیقه 32 سروش رفیعی با ارسالی زیبا از سمت چپ، پاس خوبی را ساخته و پرداخته کرد که توپ به نورالهی نرسید و این موقعیت از دست رفت.

 

در دقیقه 36 مهدی ترابی پس از یک حرکت زیبا تونلی را از میان پاهای باقریباز می کند ولی متوقف شد . داور از دادن کارت زرد به بازیکن آبی پوش خودداری کرد.

 

در ادامه، شوت نورالهی به شدت رحمتی را به دردسر انداخت تا نشان دهد که روی شوتزنی هم مهارت خاص خود را حفظ کرده است.

 

در دقیقه 37 ارسال پاتوسی از نقطه کرنر سمت چپ، راهی به جایی نبرد.

 

در دقیقه 38 شوت محکم منشا به اختلاف از روی دروازه قرمزپوشان گذشت.

 

در دقیقه 39 سروش رفیعی متوقف شد و داور اعلام ضربه کاشته کرد. ارسال توپ در ادامه، با خطایی دیگر از سوی آبی پوشان همراه شد. ارسال دیگر سرخپوشان با مشت رحمتی دور شد استقلالی ها با فریاد های بی امان شفر روبر هستند. او کاملا هیجان زده و عصبی است و در بعضی صحنه ها بر سر خودش می زند.

 

در دقیقه 43 داور پس از هیاهوی نیمکت آبی پوشان، یک ضربه پنالتی برای استقلال اعلام کرد. داور همچنین یک کارت زرد به زکی پور و خلیل زاده نشان داد. فرشید اسماعیلی پشت توپ ایستاد و ضربه اش از روی دروازه گذشت. این پنالنی در حالی اعلام شد که بازیکن پرسپولیس ابتدا توپ را زده بودو بیرانوند بعد از ضربه با حرکت دست، خدا را به داور یاداوری می کند.

 

 

اشکان خورشیدی پس از هدر رفتن پنالتی استقلال، یک کارت به بیرانوند نشان داد.

 

این دیدار در پایان نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس خاتمه یافت.

ادامه دارد/

درباره نویسنده

ابراهيم  فتاحي

ابراهيم فتاحي مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه