همراه ما باشید

الاهلی می‌خواهد مقابل نایب قهرمان آسیا بایستد

رضایی: عالیشاه با یک عذرخواهی این حاشیه را جمع کند تا تیم وارد حاشیه نشود

مدافع سابق پرسپولیس معتقد است در دو بازی گذشته سرخپوشان تهرانی در لیگ قهرمانان آسیا داوری به ضرر برانکو و شاگردانش بود.

رضایی: عالیشاه با یک عذرخواهی این حاشیه را جمع کند تا تیم وارد حاشیه نشود

پیروزی نیوز - رضایی: عالیشاه با یک عذرخواهی این حاشیه را جمع کند تا تیم وارد حاشیه نشود

به گزارش پیروزی و به نقل از ایلنا، رحمان رضایی مدافع سابق پرسپولیس معتقد است در دو بازی گذشته سرخپوشان تهرانی در لیگ قهرمانان آسیا داوری به ضرر برانکو و شاگردانش بود و امتیازات مهمی را مقابل پاختاکور و السد از دست دادند اما حکایت بازی با الهلال باید برای آنها متفاوت باشد و تمام تلاش خودشان را بکنند تا با پیروزی در این دیدار حساس و سرنوشت ساز 3 امتیاز را بگیرند و به جدول برگردند و شانس صعودشان از این گروه را افزایش بدهند.

 

* پرسپولیس سال جدید را با برد دربی شروع کرد. در مورد این دیدار صحبت می‌کنید؟

فکر می‌کنم دربی همیشه فارغ از بازی های دیگر است چون این دو تیم رقیب هستند و مهم نیست کجای جدول هستند و هر اتفاقی ممکن است بیفتد. در این دربی فاصله استقلال و پرسپولیس در جدول کم شده بود و استقلال روند خوبی را داشت و پرسپولیس هم سه بازی قبل از دربی را خوب بازی کرده بود و امتیازات را خوب جمع کرد و روند خوبش را ادامه داد.استقلال دقایق اول خوب کار کرد ولی پرسپولیس بود که به گل رسید و استقلال با پنالتی که از دست داد شرایط را برای خودش سخت کرد و استقلال هم در نیمه دوم بازی را انجام داد که پرسپولیس دوست داشت و سانترهایی که می‌کردند بر وفق مراد پرسپولیس بود و پرسپولیس بازی را خوب مدیریت کرد و نتیجه دلخواهش را گرفت و خوشبختانه سه امتیاز را گرفت و بعد از آن هم پرسپولیس با پیکان بازی کرد که پیش بینی می‌شد برنده شود چون پیکان زورش را از دست داده و پرسپولیس به خوبی بازی را مدیریت کرد و گل هم زد و 3 امتیاز را بگیرد. الان شرایط جدول برای 4 تیم بالا سخت است به خصوص برای پرسپولیس که هر چند 4-5 امتیاز از بقیه جلوتر است اما شرایط سخت است و پرسپولیس نباید هیچ اشتباهی در بازی های باقیمانده بکند چون بازی های بسیار سختی در پیش دارد و بازی های رقیبان به نسبت راحت تر است. به نظرم برانکو می‌تواند خیلی هوشمندانه این چند تا بازی را مدیریت بکند و قهرمان شود.

 

* اوضاع پرسپولیس را در آسیا چطور می‌بینید؟

پرسپولیس در آسیا شرایط آنچنان خوبی در گروهش ندارد و در دو بازی قبل برای پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا خیلی ناعادلانه قضاوت شد و امتیازات زیادی را از دست داده و به ناحق دو تا گل آفساید را داوران علیه پرسپولیس قبول کردند و پرسپولیس از دو بازی فقط یک امتیاز دارد. فکر می‌کنم الان پرسپولیس تمرکز زیادی روی بازی های لیگ برتر دارد و از طرفی هم هواداران انتظار دارند با توجه به درخششی که سال قبل در آسیا داشته امسال هم در این مسابقات خوب نتیجه بگیرد و پرسپولیس با توجه به نیمکت خوبی که دارد با مدیریت کردن بازیکنان جام باشگاهها را از دست ندهد. امیدوارم مقابل الاهلی در آسیا نتیجه بگیرد هر چند که کار خیلی سختی است اما پرسپولیس همیشه نشان داده که تیم روزهای  بزرگ است و می‌تواند در شرایط سخت نتایج خوبی بگیرد.

 

* چه تصوری از بازی با الاهلی در امارات دارید و نتیجه این بازی چه تاثیری در سرنوشت پرسپولیس برای صعود از این گروه دارد؟

بازی خیلی سختی است و دیدید که بازی های پرسپولیس هم خیلی فشرده است چون دربی که بازی سنگینی بود را انجام دادند و بلافاصله با پیکان بازی کردند و الان هم در امارات باید به مصاف الاهلی بروند یعنی کمتر از دو هفته سه بازی سنگین انجام می‌دهند. پرسپولیس الان به لحاظ روحی و بدنی در آمادگی کامل است و باید ریکاوری خوبی داشته باشند و حاشیه اطراف تیم نباشد و تمرکز بچه‌ها بالا باشد و مربی می‌تواند آرامش را به تیم منتقل کند و بازیکنان و طرفداران و جراید حاشیه را از تیم دور کنند و همه این عوامل می‌تواند دست به دست هم بدهد تا در بازی با الاهلی نتیجه خوبی بگیرند.

 

* چه شناختی از الاهلی عربستان دارید؟

الاهلی با توجه به ثروتی که دارد و سرمایه گذاری که می‌کنند و بازیکنانی که به خدمت می‌گیرند همه جزو تیم های خوب آسیا هستند. فکر می‌کنم امسال تیمی که از ایران در آسیا خوب نتیجه گرفته ذوب‌آهن است هر چند که در لیگ ایران خوب نتیجه نگرفته اما پرسپولیس و استقلال شرایط چندان خوبی در آسیا نداشتند. فکر می‌کنم الاهلی حریف قدری برای پرسپولیس است و می‌خواهند جلوی نایب قهرمان آسیا بایستند و نتیجه خوبی بگیرند و مطمئنا کار را برای پرسپولیس سخت خواهند کرد.

 

* امید عالیشاه یه سری حواشی به وجود آورد و برانکو او را از تیم کنار گذاشت. این اتفاقات را در آستانه بازی حساس با الاهلی چطور تحلیل می‌کنید؟

امید در تراکتورسازی بازیکن خودمان بود و با توجه به شناختی که از او دارم به لحاظ شخصیتی زیاد در حاشیه نیست و شرایط از دستش در رفته است. بالاخره امید انتظار دارد همیشه بازی کند ولی بازیکنی نیست که بخواهد شرایط تیم را با حواشی به هم بزند و مطمئنا هدفش هم این نیست.امیدوارم امید با اقتدار برگردد و در ترکیب تیم قرار بگیرد و برانکو هم با مدیریتی که کرده و تدابیری که داشته خیلی بازیکنان شرایط شان خیلی حادتر از این بوده و آنها را مدیریت کرده است. امید هم نمی‌خواهد شرایط تیم را به هم بزند و جو تیم را خراب کند و امیدوارم امید در تمرینات خودش را نشان بدهد و به ترکیب ثابت تیم برگردد و تیم دچار حاشیه نشود.

 

*‌ به عنوان مربی سابق عالیشاه و یکی از پیشکسوتان پرسپولیس چه توصیه‌ای برای امید دارید؟

نه تنها امید بلکه هر بازیکنی در چنین شرایطی باید آرامش خودش را حفظ کند و حرفه‌ای عمل کند و تمرکزش را روی تمرین بگذارد وبا خوب تمرین کردن  مربی را مجاب کند که باید بازی کند و فکر می‌کنم ایجار حاشیه برای تیم اصلا کار خوبی نیست. امیدوارم امید خیلی سریع این حاشیه را جمع بکند و فکر میکنم با یک عذرخواهی می‌تواند این حاشیه را برطرف کند و امیدوارم این کار را بکند چون خودش هم دوست دارد تیمش نتیجه بگیرد و بعید می‌دانم امید بازیکنی باشد که بخواهد حاشیه سازی کند و شرایط تیم را به هم بزند.

 

* گفتید که عالیشاه با یک عذرخواهی می‌تواند ماجرا را تمام کند اما امید در مصاحبه‌ای اعلام کرده که پایان فصل حرف‌های من شنیدنی است. فکر نمی‌کنید عالیشاه در راهی قدم برمی دارد که قبلا محسن مسلمان این راه را رفته و پایان آن نابودی است؟

من واقعا نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که چنین حاشیه‌ای به وجود آمده است ولی بعید می‌دانم امید بخواهد در این شرایط تیم را دچار مشکل بکند. این که می‌گوید آخر فصل حرف و حدیث دارم من فکر می‌کنم هر چه هست باید کنار بگذارد و بیشتر از همه به فکر موفقیت تیم باشد تا تیم بتواند با اقتدار و تمرکز بالا بازی های آینده را انجام بدهد و بدون حاشیه کارش را دنبال کند و در لیگ برتر و آسیا موفق شود.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

شیوا  دورانگر

شیوا دورانگر مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه