همراه ما باشید

شافعی: پرسپولیس دیگر نباید امتیاز از دست بدهد/سازمان لیگ به تیم‌های ایرانی فشار می‌آورد

شافعی: پرسپولیس دیگر نباید امتیاز از دست بدهد/سازمان لیگ به تیم‌های ایرانی فشار می‌آورد

پیروزی نیوز - شافعی: پرسپولیس دیگر نباید امتیاز از دست بدهد/سازمان لیگ به تیم‌های ایرانی فشار می‌آورد

به گزارش پیروزی، محمود شافعی در خصوص برد تیم پرسپولیس مقابل الاهلی عربستان گفت: به نظر من بازی خوبی بود و برانکو به اهدافی که داشت رسید. شاید دو هدف اصلی برانکو برای این بازی این بود که در ابتدا دروازه تیمش بسته بماند و سپس تفاضل گل خود را بالا ببرد که این اتفاق افتاد. به نظر من پرسپولیس نسبت به قبل با تدبیر و احتیاط بیشتری بازی می‌کند و این مسئله کاملاً مشهود است. البته نباید از این مسئله غافل شد که در بازی با الاهلی چند اشتباه فردی نزدیک بود کار دست پرسپولیس بدهد اما در کل خوشبختانه پرسپولیس گلی نخورد و برنده شد. از طرف دیگر به اعتقاد من پرسپولیس می‌توانست گل‌های بیشتری هم بزند اما مهاجمان بی‌دقت بودند. 

وی درباره ساختار دفاعی سرخ‌پوشان در این بازی هم اظهار داشت: ساختار دفاعی پرسپولیس خوب است اما در برخی از دقایق بین مدافعان فاصله می‌افتاد که می‌توانست مشکل‌ساز شود. در برخی از دقایق بین شجاع خلیل‌زاده و سیدجلال حسینی فاصله می‌افتاد و شاید اگر تیم‌های قدرتمند‌تری باشند از این موقعیت‌ها استفاده بهتری ببرند. از طرف دیگر در خط حمله پرسپولیس به سمت تک فوروارد شدن است که این مسئله شاید به هافبک‌ها فشار بیاورد.

این پیشکسوت پرسپولیس درباره اینکه چقدر برای این تیم شانس صعود از این مرحله را قائل هستید، ادامه داد: الان شرایط جدول به گونه‌ای است که پرسپولیس دیگر فرصت امتیاز از دست دادن را ندارد. کوچک‌ترین اشتباه شاید شانس صعود را بگیرد و بازیکنان باید مراقب باشند چرا که حتی شاید حتی تفاضل گل هم باعث شود که یک تیم حذف شود. به اعتقاد من سه بازی باقیمانده این گروه هر کدام حکم فینال را دارد و پرسپولیس باید به هر بازی به چشم یک فینال نگاه کند.

شافعی درباره اینکه فشردگی مسابقات در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس را دچار مشکل می‌کند یا نه، گفت: به نظر من سازمان لیگ به نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا فشار زیادی وارد می‌کند اما باید بدانند که موفقیت تیم‌های ایرانی در آسیا می‌تواند به رشد فوتبال ایران هم کمک کند. 

وی در پاسخ به این سؤال که از نظر شما بهترین بازیکن پرسپولیس در بازی با الاهلی عربستان کدام بازیکن است، ادامه داد: درست است که مهدی ترابی به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد اما به نظر من سیدجلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده بهترین بازیکنان زمین بودند هرچند که مهدی ترابی هم به دلیل فوتبال فانتزی که دارد عملکرد خیلی خوبی داشت و بانظر کارشناسان به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

شیوا  دورانگر

شیوا دورانگر مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه