همراه ما باشید

بازیکنان به برانکو پیوستند؛ باشگاه به تعهداتش عمل کند

خشکسالی در ترسالی

خشکسالی در ترسالی

پیروزی نیوز - خشکسالی در ترسالی

چند روزی است که داستان طلب برانکو از باشگاه تبدیل به سوژه اصلی فوتبال ایران تبدیل شده است. مربی که توانست حاشیه امنی برای مدیران در طول 4 سال حضورش در ایران ایجاد کند و بارها سنگر کم کاری مدیران عامل باشگاه شد. مردی که کمتر دیده شده است نسبت به دریافت مطالباتش اعتراض کند و حتی در دوره ای که موجودی باشگاه به اندازه کافی نبود اعلام کرد پرداخت طلب بازیکنان در اولویت قرار گیرد چرا که آنها باید تمرکز لازم را داشته باشند. اما به ایستگاه پایانی لیگ برتر نزدیک می شویم و عدد 2 رقم طلب برانکو روز به روز اضافه تر می شود. موفق ترین سرمربی پرسپولیس در لیگ برتر تا اینجای لیگ با توجه به مبلغ و آپشن های قرارداد و همچنین پاداش لیگ قهرمانان عددی حدود به 800 هزار دلار طلبکار است. ولی یک سوال آیا پرسپولیس در فصل جاری ورودی و آورده مالی نداشته است؟ به نظر می رسد با توجه به عدد و ارقام پاداش لیگ قهرمانان، دریافتی از اسپانسر و...

نمی بایست مشکلات مالی به این حد برسد که برانکو هم نسبت به آن معترض شود.

بازیکنان هم به صف معترضان پیوستند

بعد از تمرین دیروز بازیکنان پست متحد و متن واحدی را منتشر کردند و نسبت به دریافتی های کم خود اعتراض نمودند. اعتراضی که هفته گذشته با مصاحبه شجاع خلیل زاده آغاز شد و عنوان کرد هنوز رقم قرارداد ما در حدود 50 درصد است در حالی که چند هفته به پایان لیگ باقی مانده است و حداقل می بایست بیشتر از 70 درصد از قرارداد و پاداش‌مان را گرفته باشیم. اعتراض روز گذشته گسترده تر شد و با توجه به اخباری که مسلما بازیکنان می شنوند انتظار دارند با فشار سنگینی که در  چند جبهه فوتبال تحمل می کنند لااقل دغدغه مالی نداشته باشند ولی متاسفانه اینگونه نشده است.

سال آسان مدیرعامل

پاداش لیگ قهرمانان حدود یک میلیون و 700 هزار دلار بود. (این مبلغ با احتساب حدود 300 هزار دلاری است که AFC بابت مراسم فینال در تهران کسر کرده است)

از دی ماه سال قبل حدود 5 میلیارد و نیم از اسپانسر دریافتی داشته اند. ضمن اینکه حدود 2 و نیم میلیارد هم یک موسسه مالی به پرسپولیس پرداخت کرده است یعنی از ابتدای زمستان تا امروز مبلغی حدود 22 میلیارد تومان راهی باشگاه شده است.

ضمن اینکه طبق جدول فیفا با توجه به حضور ایران و بازیکنان پرسپولیس در جام جهانی روسیه مبلغ 670 هزار دلار به این باشگاه می رسد و به محض اینکه حساب ارزی اعلام شود پول به حساب پرسپولیس واریز خواهد شد.

با یک حساب ساده حدود 2 میلیون و 400 هزار دلار میراثی است که از گذشته به مدیران فعلی تیم رسیده است. مبلغی که مطمئنا در تیم رقیب بسیار کمتر بوده است. ولی چرا عده ای از بازیکنان همچنان به دنبال رساندن سهم دریافتی شان به 50 درصد است. چندان مشخص نیست. متاسفانه در گذشته برخی مدیران به تعهدات فصل گذشته چندان حساس نبودند و بزرگ ترین اختلاف با بازیکنان تیم شان بابت این بود که آنها برخی دریافتی ها را تسویه حساب فصل گذشته حساب می کردند و مدیران آن را جزو تعهدات فصل جاری. گویا قرار بوده است که مدیری از آسمان بیاید و به تعهدات فصل های گذشته عمل کند. متاسفانه برخی مدیران موقع دریافت حکم این مسایل را چندان جدی نمی گیرند در حالی که به خوبی باید بدانند آنها وارثان مدیران گذشته هستند.

همیشه پاک بودن دلیل خوب بودن نیست

هیچ گاه نمی توان گفت چون فلان مدیر پاک دست است پس هیچ اشتباه و خطای مدیریتی ندارد ولی بارها به عینه دیده شده است سالم ترین مدیر هم نتوانسته دو دو تا را به چهار تا تبدیل کند.

برانکو خط قرمز هواداران

هواداران نمی توانند قبول کنند مربی که توانسته نقش مهمی در شکوفایی تیم و افتخارات اخیر پرسپولیس داشته این روزها دغدغه مالی داشته باشد و حرف از دریافت مطالبات بزند. آنها می دانند برانکو، کیروش نیست که قهر کند و برای مدیران حاشیه درست کند اما انتظار هم دارد همانگونه که در تنگناهای 2 فصل گذشته قید سایر پیشنهادات خارجی را زد و در پرسپولیس ماند، قدردان باشیم و نگذاریم لااقل در بحث مالی آب در دلش تکان بخورد. همانطور که مربی تیم رقیب با وجود نتایج نه چندان مطلوب طلب چندانی از باشگاه خود ندارد.                     

به هر حال صحبت ها در مورد برخی مشکلات زیاد است و فعلا وقت همدلی و آرامش بازیکنان و کادر فنی است و نباید با وجود فشارهای سنگین رقابت های لیگ داخلی و آسیا، تمرکز بازیکنان از بین برود. روزهای حساسی پیش رو داریم و معیار و محک خوبی برای قضاوت در مورد سایر کسانی است که می توانند قدم مثبتی برای هت تریک قهرمانی و صعود به مراحل بالاتر لیگ قهرمانان باشد.                                                 مهدي وفامنش                              

درباره نویسنده

سميه  قديري

سميه قديري مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه