همراه ما باشید

برانکو هیچ‌وقت منافع تیم را فدای شخص نمی‌کند

حلالی: در هت‌تریک قهرمانی پرسپولیس شک نکنید

شرایط تیم خیلی خوب است، فقط مسائل مالی می‌تواند پرسپولیس را اذیت کند

حلالی: در هت‌تریک قهرمانی پرسپولیس شک نکنید

پیروزی نیوز - حلالی: در هت‌تریک قهرمانی پرسپولیس شک نکنید

اسماعیل حلالی همچنان پروفسور را برگ برنده سرخپوشان می‌داند، برگ برنده‌ای که هیچ‌وقت منافع تیم را فدای اشخاص نخواهد کرد.

به گزارش پیروزی، پرسپولیس فردا (چهارشنبه) در قالب هفته بیست و ششم لیگ برتر در اصفهان به مصاف ذوب‌آهن خواهد رفت. این در شرایطی است که اوضاع سرخپوشان با شکست سایپا در جدول خوب به نظر می‌رسد، اما هنوز راه زیادی تا قهرمانی مانده است، این پایان فصلی است که شروعش با محرومیت از پنجره نقل و انتقالاتی بود.

هنوز کار تیم برانکو تمام نشده اما لیگ تیم‌های پایه تمام شده است، لیگی که در محرومیت سپری شد. محرومیتی که هرچند با اشتباه مدیریتی و فردی تیم بزرگسالان رخ داد اما به تمام تیم‌های باشگاه سرایت کرد و آنها حتی بیشتر از تیم برانکو از این محل آسیب دیدند.

با این وجود نتایج قابل قبول و گاها قابل افتخار بود. امیدها که چندین بازیکن‌شان را به اجبار در اختیار تیم بزرگسالان قرار دادند، به شدت از کمبود بازیکن رنج می‌بردند اما درنهایت کار این تیم با پنجمی تمام شد. گفت‌وگوی روزنامه پیروزی با اسماعیل حلالی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس و سرمربی تیم امید باشگاه در این خصوص و در مورد وضعیت این روزهای تیم برانکو را می‌خوانید:

- استارت‌تان برای لیگ بعدی را زده‌اید؟

نه هنوز، زمین تمرین نداریم و احتمالا تا 25 اردیبهشت بار دیگر ورزشگاه اسماعیلی در اختیارمان قرار می‌گیرد و از همان زمان تمرینات هم شروع می‌شود. فعلا نامه‌نگاری‌های لازم با شهرداری انجام می‌شود که این زمین را بگیرند. ما دوست داشتیم در درفشی‌فرد تمرین کنیم اما نشد.

- فکر می‌کنم با توجه به محرومیت از پنجره نقل و انتقالاتی، قرار گرفتن در رده پنجم جدول برای امیدها خوب بود.

بله با شرایطی که داشتیم از این نتیجه راضی بودیم. ما کلا 12-13 نفر بودیم و شرایط سختی بود. با توجه به وضعیتی که تیم بزرگسالان داشت 6-7 بازیکن‌مان را هم به بزرگسالان دادیم. 4 تیم در صدر جدول برای قهرمانی می‌جنگیدند و ما هم پنجم شدیم، این خوب بود.

- لیست فصل آینده‌تان را به باشگاه اعلام کرده‌اید؟

7-8 نفر که داشتیم، علی زارع، محمد حسینی، سینا مهدوی، علی زارع‌‌نژاد، مهدی عبدی و عماد علیپور که در اختیار تیم بزرگسالان قرار گرفته بودند هم به جمع ما برمی‌گردند. با 3-4 بازیکن امید تیم‌های دیگر هم صحبت کرده‌ایم.

- البته علیپور رباط پاره کرده بود.

بله، دوره نقاهتش را سپری می‌کند و هنوز پا به توپ نشده، فکر می‌کنم تا خرداد که لیگ امیدها شروع می‌شود مشکلی نداشته باشد.

- پرسپولیس مشکلات زیادی داشت، به مصائب تیم بزرگسالان باشگاه در آن مقطع که زیاد پرداخته شد اما در مورد تیم‌های پایه خیلی از روزهای سخت انعکاسی در رسانه‌ها نداشت.

واقعا سخت‌ترین سال برای من بود، مربیگری که هیچ، در دوره بازی کردنم هم اینقدر تحت فشار نبودیم. باید بودید و می‌دیدید که در بعضی بازی‌ها واقعا بازیکن برای تعویض کردن نداشتیم.

- مشابه شرایطی که برای تیم بزرگسالان وجود داشت.

نه، آنها بالاخره نیمکت را پر می‌کردند و بازیکنان ما هم در اختیارشان بودند، از برخی مجبور به استفاده شدند و از برخی هم اصلا استفاده‌ای نشد، اما به هرحال نفراتی داشتند که روی نیمکت بنشینند اما ما در برخی بازی‌ها اصلا یار ذخیره نداشتیم. این برای من واقعا سخت‌ترین سال فوتبالی‌ام بود اما خداراشکر خوب تمام کردیم. خوب است که از این وضعیت خوب درس بگیریم و از تجارب گذشته بهره‌برداری کنیم.

- به امروز برگردیم که شرایط پرسپولیس خیلی خوب به نظر می‌رسد. قبول دارید؟

بله، واقعا شرایط امروزِ تیم بزرگسالان‌مان خیلی خوب است. الاهلی را خوب بردیم و برگشتیم به مسابقات. این بازی انگیزه زیادی به تیم داد و بعد هم مقابل سایپا گرچه در ابتدای بازی با آن گل غافلگیر شدیم اما تیم آنقدر خوب و باتجربه شده که بتواند به بازی برگردد. البته برانکو در این مسابقه به دو سه مهره اصلی تیمش استراحت داده بود چون بازی‌های مهمی در پیش است، خداراشکر که پرسپولیس توانست نتیجه لازم را بگیرد. به نظر من تیم شرایطش خیلی خوب است و تنها چیزی که می‌تواند پرسپولیس را اذیت کند مسائل مالی است. امیدوارم مسئولان باشگاه به هر طریقی که شده مشکل را حل کنند.

- پرسپولیس دو سال است که قهرمان ایران می‌شود، طبیعتا نباید اینقدر با مشکلات مالی مواجه باشد.

بله همینطور است، از نظر من به لحاظ فنی هیچ مشکلی وجد ندارد و انسجام تیم فوق‌العاده است، اما در کنار اینها پول هم لازم است. یک بحث دیگر هم حفظ همین انسجام است، همه باید حواس‌شان باشد که به دست خودمان حاشیه درست نکنیم.

- چقدر به هت‌تریک قهرمانی خوشبین هستید؟

خیلی، پرسپولیس صددرصد قهرمان می‌شود، شک نکنید.

- یعنی با این  اطمینان؟

بله، تا همین حد.

- لیگ قهرمانان چطور، آنجا وضعیت چطور است؟

به مرحله دوم که صعود خواهیم کرد. بعد هم قرعه اهمیت دارد و باید دید چه حریفانی را پیش رو داریم. سال قبل که من فکر می‌کنم یکی از سخت‌ترین سال‌های باشگاه پرسپولیس بود و من از نزدیک در باشگاه بودم و دیدم چه مسائلی وجود دارد، هم به لحاظ مالی مشکل بود و هم نفراتی، اما آن نتایج به دست آمد، حالا باز هم قهرمان خواهیم شد. با وجود مشکلات عدیده‌ای که بود، اتحاد نتیجه داد و بهترین نتایج را گرفتیم.

- چند سال است که مربیگری می‌کنید، در سال سختی که کنار باشگاه پرسپولیس بودید و هدایت تیم بزرگسالان را برانکو برعهده داشت، چه درسی گرفتید؟

خیلی چیزها از برانکو یاد گرفتم اما مهم‌ترین چیزی که وجود داشت نظم و انسجام تیمی بود که برانکو خیلی به آن اهمیت می‌داد. او هیچ‌وقت تیم را فدای شخص نمی‌کند و برایش همیشه مجموعه تیمی مهم‌تر از هر چیزی است.

- البته در مقاطع زیادی خیلی از پیشکسوتان نسبت به تصمیمات انضباطی برانکو علیه یک بازیکن واکنش نشان می‌دادند.

شما از من یک مصاحبه پیدا نمی‌کنید که در این مورد صحبت کرده باشم. برخی متاسفانه منافع خودشان را در نظر می‌گیرند، اما برای من همیشه منافع پرسپولیس مهم‌تر است.

 

مرضیه دارابی

انتهای پیام/

درباره نویسنده

مرضيه  دارابي

مرضيه دارابي مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه