همراه ما باشید

آدم‌های هیچ کاره در سپاهان، سمت‌های باورنکردنی گرفته‌اند

طالبی: کوچکترین اتفاقات در سپاهان به بیرون درز می‌کند

مدافع اسبق سپاهان مسائل حاشیه‌ای در فوتبال اصفهان را از مهم‌ترین عوامل تزلزل تیم‌های این شهر می‌داند.

طالبی: کوچکترین اتفاقات در سپاهان به بیرون درز می‌کند

پیروزی نیوز - طالبی: کوچکترین اتفاقات در سپاهان به بیرون درز می‌کند

به گزارش پیروزی،‌ فرشید طالبی در بخشی از صحبت‌هایش با فارس با اشاره به شرایط عجیب سپاهان در فصل جاری درباره این که آیا پرداختن به مسئله حاشیه‌ای باعث شده استرس به تیم منتقل شود، گفت: ذوب‌آهن و سپاهان زمانی ابرقدرت‌های فوتبال ما بودند اما حالا دچار تزلزل شده‌اند. من حدود یک دهه در فوتبال اصفهان بودم و هر سال برای قهرمانی می‌جنگیدیم. در این شرایط هیچ وقت حتی بزرگترین اتفاقات هم به بیرون درز پیدا نمی‌کرد اما حالا، نه امسال بلکه چند سال است که بحث‌های حاشیه‌ای به بیرون راه پیدا می‌کنند و این بحث‌ها حتی از سمت مدیران باشگاه‌ها هم دیده می‌شود. سپاهان و ذوب‌آهن همیشه طوری رقابت می‌کردند که نه داور می‌توانست حریفشان بشود، نه شرایط مهمانی و نه مسائل دیگر. به نظرم مسائل حاشیه‌ای در شرایطی که پیش آمده به شدت دخیل هستند. حاشیه روی همه اعضای تیم و باشگاه و حتی هواداران فشار ایجاد می‌کند. باید قبول کنیم اتفاقات درون باشگاهی هم می‌افتد که باعث شده این دو تیم  هنوز تیم‌های چند سال پیش نباشند و این مسئله باید کالبدشکافی شود. 

طالبی عنوان کرد: شفر بعد از دربی تیمش را در شرایطی قرار داد تا الهلالی که حتی خوشبین‌ترین هوادار استقلال هم فکرش را نمی‌کرد شکست بدهد. تیم اگر در شرایط خوب باشد هنر مربی را نشان می‌دهد. یک جاهایی تفکرات بزرگ و مربیان بزرگ هستند که می‌توانند تیم را بازنگری کنند و سریع‌تر برگردانند، این اتفاق برای استقلال افتاد و شک نکنید این تیم با این روحیه، با یک باور قوی‌تر در لیگ بازی می‌کند. اینطور نیست که بگوییم تیم خوب، بازیکن خوب دارد و می‌برد و قهرمان می‌شود. به نظرم سپاهان نتوانست مدیریت کند و خودش را از نظر تیمی ریکاوری کند. باید بگردیم و ببینیم که چه شرایطی ایجاد شده که نمی‌تواند خودش را برگرداند. عواملی وجود دارد و نمی‌توانیم فقط به مربی نگاه کنیم. هر چیزی می‌تواند باشد. سپاهان با سپاهان پنج سال پیش از هر لحاظی تفاوت دارد و آن سپاهان نیست، این تیم از الان لطمه نمی‌خورد، بلکه از پنج سال پیش که شاکله و انسجام باشگاه به هم خورد لطمه می‌خورد، از زمانی که هر کسی برای خودش حرف می‌زد یا بازیکن جابجا می‌کرد. 

وی تاکید کرد: تیمی که به راحتی اسطوره خودش یعنی محرم نویدکیا بیرون می‌‌کند دچار این اتفاقات می‌شود. محرم نویدکیا ریشه سپاهان بود، او باید بعد از فوتبالش در کنار تیم قرار می‌گرفت، نویدکیا جزو دلسوزترین آدم‌هایی است که برای سپاهان قدم برمی‌داشت. ذوب‌آهن و سپاهان وقتی از سبک باشگاهی خارج شدند، اتفاقات زیادی برایشان افتاد. زمانی در این دو باشگاه اگر سری هم بریده می‌شد کسی نمی‌فهمید، اما حالا کوچک‌ترین اتفاقات به بیرون رسوخ پیدا می‌کند. متأسفانه وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم آدم‌هایی در این باشگاه‌ها حضور دارند که قبلا هیچ کاره بودند اما حالا سمت‌هایی گرفته‌اند که شما باور نمی‌کنید. باشگاه از صلابت خودش خارج شده است. محرم نویدکیا باید کنار تیم باشد به عنوان کمکی که می‌تواند با بازیکنان ارتباط برقرار کند. او رگ خواب بازیکنان دستش است و می‌تواند انسجام را ایجاد کند. ما نباید دنبال یک باخت باشیم، به دنبال این باشیم که چرا سپاهان بعد از ابرقدرتی روز به روزتنزل پیدا می‌کند. باشگاه باید یک اتاق فکر خوب از انسان‌هایی داشته باشد که می‌توانند بهترین کارایی را داشته باشند. 

انتهای پیام/

درباره نویسنده

مريم  سرخوش

مريم سرخوش مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار

ثبت دیدگاه