همراه ما باشید

هفته سی و دوم لیگ یک

نبرد داغ در کرج / کار صدرنشین در شیراز سخت است

در  هفته سی و دوم لیگ یک، از ساعت 17 امروز 7 دیدار در شهرهای مختلف کشورمان برگزار می‌شود. 

نبرد داغ در کرج / کار صدرنشین در شیراز سخت است

پیروزی نیوز - نبرد داغ در کرج / کار صدرنشین در شیراز سخت است

به گزارش پیروزی، سه هفته به پایان رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور موسوم به لیگ آزادگان باقی مانده و به غیر از چند تیم میانه جدولی، سایر تیم‌ها دغدغه صعود به لیگ برتر و رسیدن به سطح اول فوتبال را دارند یا برای سقوط نکردن به دسته پایین‌تر در تکاپو هستند.

جدال سخت در بوشهر بدون کاپیتان و سرمربی

در یکی از حساس‌ترین بازی‌های این هفته، شاهین بوشهر میزبان ملوان بندرانزلی خواهد بود. شاگردان ویسی با یک امتیاز کمتر و یک بازی بیشتر نسبت به گل گهر صدرنشین در رده دوم قرار دارند و پشت سر خود تیم‌های گل ریحان البرز و آلومینیوم اراک ۴۵ امتیازی را می‌بینند که منتظر لغزش این تیم برای تصاحب جایگاه آن‌ها در جدول هستند. ملوان نیز با پیروزی در بازی هفته پیش برابر آلومینیوم اراک، با شرایط خوبی پا به این بازی می‌گذارد. انزلی چی‌ها در این بازی پژمان نوری کاپیتان سابق خود را نه در زمین بلکه برای نخستین بار روی نیمکت این تیم خواهند دید. محمد احمدزاده سرمربی ملوان در پی اعتراضات شدید به داوری در جریان بازی با آلومینیوم از نیمکت این تیم اخراج شد و به دلیل محرومیت، مقابل شاهین شهرداری بوشهر نمی‌تواند روی نیمکت ملوان بنشیند. 

جنگ صدرنشین 

گل گهر سیرجان که تا اینجای کار نتایج خوبی را کسب کرده برای حفظ صدرنشینی و قطعی کردن صعودش به لیگ برتر باید چند گام باقی مانده را محکم بردارد، به کسب نتیجه دیدار امروز نیاز دارد. در آن سو فجر سپاسی که در این فصل عملکرد خوبی داشته و با ۲۷ امتیاز در رده هفتم جدول جای دارد نه از شانسی برای صعود به لیگ برتر و نه بیمی از سقوط به دسته پایین‌تر دارد. برخلاف گل گهر که به دلیل حفظ جایگاه خود در صدر جدول با استرس خاصی به مصاف حریفان می‌رود با خیالی آسوده‌تر در این بازی حاضر خواهد شد.

دوئل مدعیان 

تقابل تیم‌های سرخپوشان پاکدشت و گل ریحان البرز که در کورس قهرمانی قرار دارند، بدون شک حساس‌ترین بازی این هفته با توجه به جایگاه تیم‌ها در جدول است. مهدی پاشازاده سرمربی سرخپوشان برای پنجمین بار در این بازی روی نیمکت این تیم خواهد نشست باید در سه بازی باقی مانده درصدد جبران امتیازات از دست رفته باشد تا با لغزش‌های احتمالی چهار تیم بالای جدولی، راه رسیدن به صدر جدول و صعود به لیگ برتر را هموار کند. گل ریحان البرز نیز با ۲ امتیاز برتری نسبت به سرخپوشان در رده سوم جای گرفته است. جایگاه ۲ تیم در جدول به گونه‌ای است که باخت در این بازی برای هر کدام از ۲ تیم می‌تواند به بهای عقب افتادن از کورس قهرمانی و از دست رفتن فرصت رسیدن به سطح اول فوتبال کشور باشد.

خطر سقوط 

بادران تهران که در مصاف با گل گهر، این تیم را متوقف کرده بود اکنون با ۳۷ امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارد و از آن دسته تیم‌هایی است که نگرانی بابت صعود نکردن به لیگ برتر یا سقوط به دسته پایین‌تر ندارد، اما تیم شهرداری ماهشهر با سرمربیگری عزیز فریسات و با ۱۰ امتیاز اختلاف نسبت به بادران و ایستادن در قعر جدول، بیشتر ازسایر تیم‌ها خطر سقوط را احساس می‌کند و برای جدا شدن از قعر جدول به سه امتیاز این دیدار خانگی نیاز اساسی دارد.

فرار از تساوی

هر چند خونه به خونه با تساوی در بازی برابر نود ارومیه یک پله صعود کرد و با ۲۵ امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار گرفت، اما شاگردان میثاقیان می‌دانند که این تیم تا قعر جدول تنها سه امتیاز فاصله دارد و باید در سه بازی باقی مانده نوار تساوی‌های متوالی خود را پاره کنند و به پیروزی برسند. بازی این تیم برابر قشقایی میانه جدولی در استادیوم هفت تیر بابل و به قضاوت رضا مهدوی برگزار خواهد شد.

برد، تنها راه نجات شاگردان بیاتلو

نود ارومیه از دیگر تیم‌های قعرنشین است که با ۲۸ امتیاز در رده دوازدهم قرار دارد و در پنج بازی آخر فقط پنج امتیاز کسب کرده است، مس رفسنجان نیز با ۳۳ امتیاز در رده دهم جای گرفته است. دیدار بین این ۲ تیم در ورزشگاه تختی ارومیه برگزار می‌شود و یاسر همرنگ قضاوت این بازی را بر عهده دارد.

راه فرار از قعر جدول

تیم شهرداری تبریز با کسب ۲۵ امتیاز در رده چهاردهم قرار گرفته است. شاگردان حیدر جعفری در پنج بازی گذشته خود تنها ۲  امتیاز به دست آورده اند و در کنار تیم‌های کارون اروند خرمشهر، شهرداری ماهشهر و خونه به خونه بابل یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های سقوط به دسته دوم به شمار می‌روند. شهرداری تبریز در بازی هفته گذشته میزبان شهرداری ماهشهر بود و در پایان با نتیجه ۳-۳ برابر این تیم متوقف شد. در طرف دیگر مس کرمان با ۳۳ امتیاز در رده دهم جدول ایستاده است و شانسی برای رسیدن به رتبه‌های بالای جدول ندارد. تبریزی‌ها در بازی‌های خارج از خانه اصلا آمار خوبی ندارند و فقط یکبار برابر مس رفسنجان پیروز شدند. شهرداری تبریز برای فرار از جمع تیم‌های ته جدولی باید مس کرمان را در ورزشگاه باهنر کرمان شکست دهد.

تیم‌های کارون اروند و آلومینیوم اراک این هفته استراحت خواهند داشت و در دیدار‌های هفته بعد، به ترتیب به مصاف قشقایی و بادران خواهند رفت.

 

برنامه این دیدارها و اسامی داوران به شرح زیر است:

* گل ریحان البرز – سرخپوشان پاکدشت

رضا عادل – علی اکبر عظیم پور – اسماعیل احمدی – علی اصغر افروزه

* مس کرمان – شهرداری تبریز

سعید لهراسبی – حسن انتظاری – علی ممبینی – مهدی نجار

* خونه به خونه مازندران – قشقایی شیراز

رضا مهدوی – امیررضا آشور ماهانی – محمدصالح عرب آبادی – محمدباقر پورباقر

* نود ارومیه – مس رفسنجان

یاسر همرنگ – حسین سلیمانی – علیرضا طاهرخانی – ابوالفضل دوستی

* فجر سپاسی شیراز – گل گهر سیرجان

علی بای – داریوش صابر مطلق – پوریا زحمتی – کیوان علی محمدی

* شاهین شهرداری بوشهر – ملوان بندرانزلی

محمدحسین ترابیان – رحیم حاجیلو – امین غدیری – رضا کریمی

* شهرداری ماهشهر – بادران تهران

رضا کرمانشاهی – محسن بابایی – محمدسینا رعنایی – عبدالحسین باستان

انتهای پیام/

درباره نویسنده

مريم  سرخوش

مريم سرخوش مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار

ثبت دیدگاه