همراه ما باشید

حسن زاده: درباره اتفاقات تبریز به گزارش های رسمی استناد می کنیم/در اولین فرصت درباره این پرونده تصمیم گیری می کنیم

رئیس کمیته انضباطی گفت: کمیته انضباطی لازم دید می تواند قبل از صدور حکم نهایی، دستور موقت برای تصمیم فوری صادر کند اما این موضوع مستلزم بررسی دقیق گزارشات است.

حسن زاده: درباره اتفاقات تبریز به گزارش های رسمی استناد می کنیم/در اولین فرصت درباره این پرونده تصمیم گیری می کنیم

پیروزی نیوز - حسن زاده: درباره اتفاقات تبریز به گزارش های رسمی استناد می کنیم/در اولین فرصت درباره این پرونده تصمیم گیری می کنیم

به گزارش پیروزی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال؛ اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی ضمن تبریک به خاطر اعیاد شعبانیه و نیمه شعبان به هموطنان ایرانی گفت: در خصوص اتفاقات هفته 26 مخصوصا آنچه که در تبریز گذشت، مسلما محور اصلی این پرونده گزارش رسمی مقامات مسابقاتت خواهد بود مخصوصا در بخشی که مربوط به اتفاقات اطراف ورزشگاه و داخل ورزشگاه  است.

وی ادامه داد: اگر چه از روز گذشته تمام اخبار و اطلاعات در خصوص مسابقات تبریز را رصد و مستندات لازم  درباره اتفاقات فراهم می شود را بررسی می کنیم، لیکن محور اصلی این پرونده گزارش مقامات رسمی از جمله تیم داوری و نماینده سازمان لیگ است که بدون شک رسیدگی پرونده زمانی شروع می شود که گزارشات در اختیار ما باشد و کمیته انضباطی تخلفات را به متخلفینی که از آنها گزارش به عمل آمده ابلاغ کنیم و در یک مهلت قانونی که کمتر از 48 ساعت نخواهد بود باید منتظر پاسخ و لایحه دفاعیه آنان باشیم و بعد از آن رای را صادر کنیم.

رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: مسلما با توجه به حساسیت موضوع بنده و همکاران در کمیته انضباطی تمام تلاشمان این است که در اولین فرصت ممکن تصمیم نهایی را درباره این پرونده اتخاذ کنیم اما اینکه برخی سایتهای هواداری یا حتی پیام هایی که به ما می رسد، انتظار تصمیم زودتر از موعد قانونی دارند مقدور نیست چون مقررات انضباطی این اجازه را نمی دهد که ما قبل از موعد قانونی رای بدهیم. در آیین نامه قبلی امکان تصمیم فوری  بدون اخذ دفاعیات از مخاطب وجود داشت. البته زمان بر بودن پرونده منافاتی با این موضوع ندارد که تصمیم فوری از جمله دستور موقت اتخاذ نشود یعنی اگر کمیته انضباطی لازم دید می تواند قبل از صدور حکم نهایی، دستور موقت برای تصمیم فوری صادر کند اما این موضوع مستلزم بررسی دقیق گزارشات است

وی در ادامه افزود: کمیته انضباطی به طور جدی وظیفه اش را انجام خواهد داد. برای ما مهم اجرای قانون است. تیم یا افراد خاص یا موقعیت های جدول مسابقات تاثیری در وظیفه ما نخواهد داشت البته ناگفته نماند که برخی پیام هایی از سوی هواداران سایر تیم های رقیب به دست ما رسیده و یا برخی از سایتهای هواداری اتفاقات دیروز را حساس تر نموده اند، پسندیده نیست .علاقمندان فوتبال اجازه بدهند رکن قضایی فدراسیون کار خودش را انجام دهد و ایجاد حساسیت های مضاعف و التهاب و تنش در هفته های پایانی مسابقات به مصلحت هیچ تیمی نمی باشد. همه مطمئن باشند که اتفاقات انضباطی هفته های پایانی با دقت بیشتر بررسی می شود و در کمترین فرصت ممکن با رعایت ضوابط قانونی منتهی به صدور حکم خواهد شد.

وی در پایان گفت: لازم است از بازیکنان و عوامل دو باشگاه پدیده و نساجی مازندران و همچنین تماشاگران پرشور قائم شهری هم تشکر کنم که روز گذشته در مسابقه ای که خودم در ورزشگاه حضور داشتم در زیر باران رفتار پسندیده ای داشتند وامیدوارم سایر هواداران نیز در ورزشگاه دیگر فقط به تشویق تیم خود بپردازند و از ایجاد هرگونه تنش و التهاب خودداری کنند.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

پریسا تاجیک مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه