همراه ما باشید

رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال:تیم های ملی باید هدف و فلسفه یکسانی داشته باشند

رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال از اجرای برنامه های نوین در حوزه فوتبال پایه با تکیه بر تقویت برنامه های گذشته این کمیته و در راستای آماده سازی تیم های ملی فوتبال ایران در رده های سنی مختلف خبر داد.

رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال:تیم های ملی باید هدف و فلسفه یکسانی داشته باشند

پیروزی نیوز - رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال:تیم های ملی باید هدف و فلسفه یکسانی داشته باشند

به گزارش پیروزی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اکبر محمدی رئیس کمیته جوانان این فدراسیون ابتدا پیش از تشریح برنامه های آتی این کمیته با قدردانی از زحمات و تلاش های صادقانه فریدون معینی اظهار داشت:جا دارد تشکر ویژه ای از آقای معینی در ابتدای عرایض خودم داشته باشم. بنده خودم را مدیون ایشان می دانم و باید بگویم در کنار ایشان تجارب بسیاری کسب کردم. همچنین در ادامه فعالیت کمیته نیز از دانش آقای معینی استفاده خواهیم کرد و قطعا به راه ایشان ادامه می دهیم.
رئیس کمیته جوانان در ادامه گفت:ما به دنبال ساختار جدیدی هستیم که در آن از تمامی ظرفیت های فوتبال پایه به بهترین شکل برای تقویت و انسجام تیم های ملی استفاده شود. در واقع این ساختار متشکل از مربیان گذشته تیم های ملی ، روسای هیات ها ، مدرسین باتجربه و اساتید دانشگاه خواهد بود که در کنار هم می توانند اتفاقات بزرگی را رقم بزنند.
اکبر محمدی اضافه کرد:یکی از اهداف اصلی این کمیته توسعه فعالیت ها به صورت هدفمند در چند حوزه مختلف خواهد بود. نظارت همه جانبه و مستمر بر فعالیت تیم های ملی ، سازمان دهی مناسب تیم های ملی ، استعدادیابی صحیح منطبق با آخرین متدهای روز جهان همچنین پژوهش هدفمند در راستای دستیابی به اهداف مورد نظر. در این مسیر از تمامی ظرفیت ها خصوصا چهره های موجهی که تجربه فعالیت در رده های پایه و خصوصا تیم های ملی را داشته اند استفاده خواهیم کرد. همچنین مدرسین نخبه ای که همچنان در ارتباط با کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار دارند یا برخی افراد از ارگان هایی مثل آموزش و پرورش می توانند به ما کمک کنند. 
رئیس کمیته جوانان فدراسیون در خصوص طرح استعدادیابی مناطق 9 گانه کشور گفت:این طرح ازجمله فعالیت های بسیار مفید و تاثیرگذاری بود که به سرانجام رسید و بازیکنان کشف شده هم به تیم های ملی راه یافتند. حالا و در راه آغاز دوباره این طرح به دنبال اجرا و استمرار آن البته با برخی اصلاحات هستیم که طبیعتا موجب بهبود کار می شود. از جمله اینکه به منظور دیده شدن تمامی استعدادهای مورد نظر در مناطق مختلف باید به دنبال افزایش تعداد مراکز و مناطق باشیم. در یک کارگروه نقاط ضعف و معایب طرح مشخص شده و آسیب شناسی های لازم صورت می گیرد تا با آگاهی کامل به دنبال ادامه کار باشیم. سرکشی و نظارت مستمر همچنین آموزش و استعدادیبای صحیح و استاندارد ازجمله شاخصه هایی است که موجب می شود این کار نتایج بهتری به همراه داشته باشد.در واقع استعدادیابی باید به توجه به گستردگی و تنوع اقلیمی کشور با پراکندگی مناسب اجرا شود. این مراکز باید به شکل ماهانه و مداوم مورد سرکشی قرار گیرند و گزارش های دریافتی مورد بازبینی و بررسی دقیق قرار گیرد.
محمدی به شرایط تیم های ملی فوتبال پایه اشاره کرده و گفت:هدف نهایی فوتبال پایه باید حضور مداوم در مسابقات جام جهانی باشد. در واقع تمامی تلاش ها در هر رده سنی با این هدف صورت می گیرد که تیم های ملی قدرتمند در همان رده به مسابقات جهانی راه یابند و در آنجا به نتیجه دلخواه خودمان برسیم. در غیر اینصورت تمامی زحمات به هدر رفته است. یکی از نکات تغییر رده های سنی تیم های ملی و افزایش تیم ها به تعداد 10 تیم است که قطعا باید صورت گیرد. بعضی از این تیم ها باید به شکل پشتیبان بازیکنان را برای تیم های بعدی آماده کنند. همچنین تیم های ما باید در ارتباط با یکدیگر باشند و مثل زنجیر به هم وصل باشند. باید فلسفه و هدف یکسانی داشته باشند ، اینطور نباشد که وقتی بازیکن از رده نوجوانان به جوانان رسید با سبک و فلسفه تازه ای مواجه شود. در واقع باید شکل آموزش و فعالیت خودمان را به صورت یکسان پیش ببریم تا هارمونی و هماهنگی لازم بین تیم های ملی ایجاد شود. 
رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال در پایان گفت:هدف همه ما موفقیت و درخشش تیم های ملی فوتبال است که با همکاری و تعامل همه جانبه تحقق خواهد یافت و در این مسیر امیدواریم تعامل و همکاری لازم ایجاد شود تا شاهد موفقیت فوتبال پایه در رده های گوناگون و انتقال مناسب نسل ها به سطوح بالاتر و پرورش استعدادهای درخشان در فوتبال کشور به منظور توسعه و پیشرفت فوتبال ملی و باشگاهی باشیم.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

پریسا تاجیک مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه