همراه ما باشید

باخت نابه‌جا در دبی و بازی‌های حساس در تهران و تبریز

امید؛ بهترین تدبیر در راه هت‌تریک و رسیدن به جام حذفی

امید؛ بهترین تدبیر در راه هت‌تریک و رسیدن به جام حذفی

پیروزی نیوز - امید؛ بهترین تدبیر در راه هت‌تریک و رسیدن به جام حذفی

بعد از چند هفته‌ای که پرسپولیس در لیگ برتر و لیگ قهرمانان خوب عمل کرده بود، انتظار شکست مقابل الاهلی در بازی برگشت نمی‌رفت.

به گزارش پیروزی، همین تیم چندی قبل در دبی الاهلی را با دو گل شکست داده بود و جدا از سه امتیازی که بعد از تساوی با پاختاکور (با اشتباه محرز داوری) و شکست ناعادلانه یک بر صفر مقابل السد (در ثانیه‌های پایانی بازی) به دست آورد، جایگاهش را در جدول گروه D بهبود بخشیده بود.

شاگردان برانکو سال 98 را خیلی خوب شروع کرده بودند،‌ از شکست استقلال در دربی 10 فروردین گرفته تا کسب امتیازات حساسی که جایگاه این تیم را در صدر تثبیت کرده بود، از همین رو این امیدواری وجود داشت که پرسپولیس در چهارمین دیدار گروهی‌اش در فصل جدید لیگ قهرمانان بتواند بار دیگر از سد الاهلی بگذرد اما با وجودی که قدرت پرسپولیس از هر لحاظ بر حریف چربش داد اما خط حمله سرخپوشان نتوانست هجوم جاندار و نتیجه‌بخشی در محوطه جریمه الاهلی داشته باشد و موقعیت‌هایی که هر کدام آنها می‌شد به گل و یا صحنه خطرناک تبدیل شود، به راحتی هدر می‌رفت.

نه برانکو مربی‌ای است که بهانه بیاورد و نه چیزی از انگیزه‌های او و تیمش برای کسب بهترین نتایج کم شده است، اما مربی کروات بعد از بازی اشاره‌ای به فشردگی بازی‌ها و خستگی بازیکنانش داشت.

سرخپوشان هم به این نکته اشاره کردند، آنها به صورت میانگین هر 4 روز یک‌بار باید به زمین بروند، در این میان در دیدارهایی که تیم، میهمان است، پرواز و رفت‌وآمد هم باید جزو خستگی‌های تیم لحاظ شود.

دیدار با الاهلی هم گرچه یک بازی رفت داشت و یک دیدار برگشت که یکی را باید پرسپولیسی‌ها میزبان بودند، اما به دلیل اختلافات سیاسی بین ایران و دستگاه حاکم سعودی و رای ناعادلانه‌ای که AFC در خصوص مناقشه صادر کرده و حکم به انجام بازی‌های دو طرف در زمین ثالث داده، باعث شده پرسپولیس در هر مسابقه‌ای با حریفان سعودی حکم میهمان را داشته باشد و از امتیاز میزبانی بی‌بهره باشد.

در چنین شرایطی سرخپوشان مقابل الاهلی زور گلزنی نداشتند، روز، روزِ پرسپولیسی‌ها نبود و موقعیتی خلق نشد که سرخپوشان برنده از زمین خارج شوند، تنها شجاع خلیل‌زاده بود که باز هم از قلب دفاع، گلی را وارد دروازه حریف سعودی کرد که بازی با حداقل اختلاف به ضرر پرسپولیس تمام شود.

طبیعی است که با این نتیجه و با توجه به شکست و تساوی دور رفت مقابل السد و پاختاکور، حالا شانس صعود قرمزها به مرحله حذفی لیگ قهرمانان کم شده باشد، اما حقیقت این است که آنها همچنان بدون شانس نیستند. البته همانطور که برانکو گفته حالا این تیم باید هر دو بازی‌اش را ببرد تا شانس صعود داشته باشد، هرچند که این کار سخت اما ممکن به نظر می‌رسد.

پرسپولیس در خانه السد، با گل ثانیه‌های پایانی شکست یک بر صفر را تجربه کرد و بازی برگشت در تهران است،‌ در ورزشگاهی که مثل دوره گذشته لیگ قهرمانان آسیا می‌تواند برای تیم قطری به جهنم تبدیل شود. پاختاکور هم گرچه تیم بسیار محکم و خوبی نشان داده که برای نتیجه گرفتن به لیگ قهرمانان آمده، اما اگر اشتباه محرز داوری نبود، می‌توانست بازنده جدال با قرمزها در تهران باشد و در نتیجه هرچند جدال با هر دو تیم سخت به نظر می‌رسد اما کسب دو برد از این دو مسابقه، برای سرخپوشان دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.

علاوه بر این باید آرامش تیمی را حفظ کرد. پرسپولیس برای هت‌تریک قهرمانی، با حداقل فاصله بین دو بازی، روز جمعه (6 اردیبهشت) در تهران مقابل سپاهانی قرار می‌گیرد که او هم مدعی قهرمانی است.

بعد از این بازی حساس، پرسپولیس ماراتن 90 دقیقه‌ای دیگری را روز چهارشنبه هفته آینده
(11 اردیبهشت) در تبریز پیش رو دارد، مقابل تیمی که از ابتدای فصل حریف تیم برانکو در مسیر قهرمانی شناخته می‌شد. ماشین‌سازی و پارس جم نیز دو حریف پایانی پرسپولیس در لیگ هجدهم هستند که این 4 بازی تکلیف لیگ امسال را مشخص خواهد کرد.

پرسپولیس اکنون با 5 امتیاز اختلاف نسبت به سپاهان، استقلال و 6 امتیاز فاصله با تراکتورسازی صدرنشین لیگ برتر است، براین‌اساس این شاگردان پروفسور هستند که سرنوشت قهرمان این فصل را مشخص خواهند کرد. آنها اگر دو حریف رودرروی‌شان را شکست دهند، مسیر قهرمانی‌شان کاملا هموار خواهد شد.

در چنین وضعیتی اگر بخواهیم روی این شکست نابه‌جا و بدموقع زوم کنیم، بازی‌های بعدی را هم از دست خواهیم داد. نباید هیچ چیزی تمرکز تیم را برهم بزند، آنهم در شرایطی که اخیرا مشکلات مالی باشگاه به اندازه‌ای رسیده که طلب‌های معوقه برانکو و بازیکنان کار را به نامه‌نگاری و اعتراض هم کشانده است.

حالا تنها چیزی که می‌تواند آرامش تیم را حفظ کند، امید به روزهای پیش روست. امیدواری به هت‌تریک قهرمانی و در ادامه‌ی آن نیز جدال نیمه‌نهایی با سپاهان در جام حذفی، پرسپولیس جام قهرمانی حذفی را در ویترین افتخاراتش با برانکو کم دارد و پروفسور هیچ‌وقت اجازه نداده و نخواهد داد که شاگردانش از این مسیر خارج شوند.

 

مرضیه دارابی

انتهای پیام/

درباره نویسنده

مرضيه  دارابي

مرضيه دارابي مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه