همراه ما باشید

مهدی شیری: تمدید قرارداد برانکو بهترین خبر برای هواداران خواهد بود/در آسیا زورمان به داوری‌ها نرسید

پرسپولیسی‌ها پرونده لیگ قهرمانان‌آسیا را بسته و حالا با تمام توان تمرکز خود را روی فتح سومین جام‌قهرمانی پیاپی در لیگ‌برتر گذاشته‌اند. بازی برابر ماشین‌سازی می‌تواند شب قهرمانی برانکو ایوانکوویچ و شاگردانش…

مهدی شیری: تمدید قرارداد برانکو بهترین خبر برای هواداران خواهد بود/در آسیا زورمان به داوری‌ها نرسید

پیروزی نیوز - مهدی شیری: تمدید قرارداد برانکو بهترین خبر برای هواداران خواهد بود/در آسیا زورمان به داوری‌ها نرسید

پرسپولیسی‌ها پرونده لیگ قهرمانان‌آسیا را بسته و حالا با تمام توان تمرکز خود را روی فتح سومین جام‌قهرمانی پیاپی در لیگ‌برتر گذاشته‌اند. بازی برابر ماشین‌سازی می‌تواند شب قهرمانی برانکو ایوانکوویچ و شاگردانش باشد.

 

لیورپول در بازی برگشت برابر بارسلونا شاهکار کرد

تیم بزرگ پرسپولیس کاری به نتایج سایر تیم‌ها ندارد

پس از ۲۰ سال می‌خواهیم تاریخ را تکرار کنیم

 

به گزارش پیروزی؛ پرونده لیگ‌ قهرمانان‌آسیا برای پرسپولیس بسته شد. ناراحتی از این اتفاق را باید به فراموشی سپرد و از فرصت‌های باقیمانده برای موفقیت و خوشحال بودن نهایت استفاده را کرد. حالا تیم اول ایران این فرصت را دارد تا در قهرمانی‌ لیگ‌برتر به شکل مساوی هت‌تریک کند. در جام‌حذفی نیز در یک‌قدمی حضور در فینال قرار دارد. اتفاقی که از سال ۱۳۷۸ و بعد از گذشت ۲۰ سال در شُرُف تکرار است. با پرداخت مطالبات برانکو ایوانکوویچ و خبر آغاز تمدید قرارداد بازیکنان، به نظر هوای آسمان پرسپولیس حسابی آفتابی است. مهدی شیری، مدافع کناری سرخپوشان پیرامون شرایط این روز های پرسپولیس با ما به گفت‌وگو نشست که ماحصل آن از نظرتان می‌گذرد.

-حضور پرسپولیس در این فصل از لیگ قهرمانان‌آسیا به پایان رسید. از این مقوله چه می‌توان گفت؟

این یک اتفاق فوتبالی بود. درست مثل همه‌جای دنیا. ثمره اش اگرچه برای ما و هواداران‌مان تلخ بود. اما نباید در این فضا ماند. زیرا فرصت‌های دیگری که برای افتخارآفرینی پیش‌رو داریم ممکن است تحت تأثیر این موضوع قرار گرفته و از دست برود.

-از وقوع اتفاق مشابهی که برای پرسپولیس رقم خورد صحبت کردی. نتایج غیرقابل پیش‌بینی این فصل لیگ‌ قهرمانان‌اروپا کم از این نتایج نداشت؟

بله، چه کسی فکر می‌کرد یوونتوس برابر آژاکس کم بیاورد؟ یا منچسترسیتی برابر تاتنهام؟ همین بازی برگشت بارسلونا و لیورپول. بعد از آن بازی رفت، کمتر کسی شکست ۴ بر صفر مسی و یارانش را پیش‌بینی کرده بود. اما خب این فوتبال است و یکی از دلائل جذاب بودنش همین پیچیدگی‌های غیرقابل پیش‌بینی که در آن نهفته است.

-یعنی عدم صعود پرسپولیس فقط بر اثر اتفاقات فوتبالی رقم خورد؟

در پرسپولیس کسی دنبال توجیه نیست. این حرف ما نیست. همه به چشم دیدند که داوری‌ها در این دوره با ما چه کرد. در بازی رفت برابر پاختاکور با گل خطا و آفساید مانع پیروزی ما شدند. در بازی رفت برابر السد در ثانیه‌های پایانی مهاجم حریف در موقعیت آفساید به ما گل زد. دست آخر هم همین بازی برگشت برابر پاختاکور که به گواه کارشناسان داوری حداقل ۲ پنالتی مسلم برای ما گرفته نشد. خب شما بگویید در چنین شرایطی دیگر باید چه می‌کردیم؟ دیگر زورمان به داوری‌ها نرسید. شما ببینید، ۶ امتیازمان را نگرفته بودند، الان به عنوان تیم اول صعود کرده بودیم.

 

-این بدشانسی در داوری‌ها تنها شامل مسابقات آسیایی نبود و در لیگ‌برتر هم موارد بسیاری دیدیم که به پرسپولیس لطمه وارد کرده است؟

شاید لازم شود در آینده همزمان با آنالیز فنی حریفان روی آنالیز داوری هم دقت بیشتری کنیم. برخورد توپ به دست در همه جا خطای هند محسوب می‌شود. اما در بین قشر زحمتکش داوران ما که عمدی هم دربرخی تصمیمات اشتباه‌شان وجود ندارد، این موضوع تعابیر متفاوتی دارد.

-حالا روحیه تیم برای ادامه فصل چگونه است؟

روحیه تیم ما با بازیکنان بزرگ و باتجربه‌ای که داریم، عالی است. کاپیتان‌های ما همگی از بزرگان فوتبال ایران هستند که تجربیات زیادی دارند. شاید چند روزی بابت حذف از آسیا ناراحت بودیم. اما خب پرونده این مسابقات برای ما بسته شده و حالا تمام تمرکزمان روی بازی برابر ماشین‌سازی است.

-شما برابر ماشین‌سازی در تهران قرار می‌گیرید. همزمان ۲ تعقیب‌کننده‌تان در مشهد و آبادان بازی خواهند داشت. این موضوع روی کیفیت کار و تفکر و تمرکز شما در جریان بازی تأثیرگذار خواهد بود؟

خدا را شکر خوشبختانه تیم ما آن قدر بزرگ است که کاری به نتایج سایر تیم‌ها ندارد. ما کار خودمان را می‌کنیم. برنامه‌های خودمان را داریم. توجهی به نتایج دیگر تیم‌ها نخواهیم داشت. مثل همیشه تمام تمرکزمان را روی بازی خودمان می‌گذاریم و با کمک اعضای تیم و تدابیر کادرفنی برای پیروزی برابر ماشین‌سازی به میدان خواهیم رفت.

 

-زمانی که سوت پایان بازی پرسپولیس برابر ماشین‌سازی به صدا دربیاید، این امکان وجود دارد که با نتایج به دست آمده در مشهد و آبادان، قهرمانی‌تان حتمی شده باشد؟

به نظرم نباید با پرداختن و فکر کردن به این موضوع، تمرکزمان را از روی اصل بازی برداریم. نباید از حالا درباره بازی که در آینده قرار است انجام شود ذهن و تمرکز بگذاریم. الان فکر و ذهن ما روی ۲ بازی باقیمانده از لیگ‌برتر قرار دارد. شرایط شاید از آسیا هم سخت‌تر باشد. ما تمام تلاش‌مان را به کار خواهیم گرفت تا جام‌قهرمانی لیگ‌ برتر را برای سومین فصل پیاپی به هواداران‌مان تقدیم کنیم. خیلی شیرین و لذت‌بخش خواهد بود حس موفقیتی که پس از تلاش و کوشش در کنار هواداران‌مان تجربه کنیم.

-مطالبات برانکو ایوانکوویچ پرداخت شد و پیشنهاد تمدید ۳ ساله از باشگاه دریافت کرده است. بازیکنان هم برای تمدید قرارداد اعلام آمادگی کرده‌اند. این می‌تواند بهترین خبر در شرایط فعلی برای هواداران باشد؟

من به شخصه خیلی از این موضوع خوشحالم. این که مربی بادانشی مثل برانکو ایوانکوویچ در رأس کادرفنی پرسپولیس ماندگار می‌شود. ایشان نیازی به تعریف من یا بازیکن دیگری ندارد. این یک خبر خوشحال‌کننده برای ما بازیکنان و هواداران پرسپولیس خواهد بود. خود من یک سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم و خوشحال و راضی در خدمت تیم بزرگ پرسپولیس و هوادارانش خواهم بود.

 

-مابین سوألات پرسپولیسی این سوأل برای من پیش آمد که بدانم رئالی هستی یا بارسایی؟ و این‌که فکر می‌کردی لیگ‌ قهرمانان ‌اروپا به این شکل به فینال برسد؟

من تا زمان حضور رونالدو در رئال این تیم را دوست داشتم. اما حالا نظری ندارم. جذابیت فوتبال در جهان به خاطر همین غیرقابل پیش‌بینی بودنش است. این که تیمی در این سطح قدر لحظه‌ها و فرصت‌ها را خوب می‌داند. به نظرم لیورپول در بازی برگشت شاهکار کرد.

-به موضوع پرسپولیس برمی‌گردم. در این چند وقت اخیر انتقادات زیادی نسبت به سمت تیم وجود داشت. با این مسایل چطور کنار آمدید تا روی کیفیت کارتان تأثیر منفی نگذارد؟

به نظر من انتقاد اگر سازنده باشد، می‌تواند تأثیر مثبت هم بگذارد. تیم ما آن‌قدر بازیکنان بزرگ و حرفه‌ای در ترکیب خود دارد که اجازه نمی‌دهند انتقادهای مخرب بتواند در روند تیم اثرگذار شوند. همه ما در پرسپولیس کنار هم و پشتیبان هم هستیم.

 

-جشن قهرمانی در ورزشگاه آزادی تهران یا ورزشگاه تختی جم جذاب‌تر است؟

خب به شکل طبیعی جایی که هواداران‌مان در کنارمان باشند، برپایی جشن قهرمانی شیرین‌تر خواهد بود. همه ما دوست داریم شادی این اتفاق را کنار هواداران‌مان قسمت کنیم.

-در آستانه رسیدن به فینال جام‌حذفی هم قرار دارید؟

به امید خدا اتفاقی را که ۲۰ سال پیش برای پرسپولیس با ستارگان آن روز فوتبال ایران و با هدایت اسطوره بزرگ تاریخ پرسپولیس رقم خورد را تکرار خواهیم کرد. اما در حال حاضر تنها تمرکزمان روی ۲ بازی باقیمانده در لیگ‌برتر قرار دارد.

 

صالح محمدرحیمی

انتهای پیام/

درباره نویسنده

مونا  پوركشاورز

مونا پوركشاورز مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه