همراه ما باشید

پرسپولیسی که با شکست ماشین‌سازی قهرمان شد

پرسپولیس تا قبل از این دو بار در بازی‌های آخر فصل با پیروزی برابر ماشین سازی توانسته به مقام قهرمانی برسد و حالا امروز هواداران این تیم منتظرند تا با یک برد…

پرسپولیسی که با شکست ماشین‌سازی قهرمان شد

پیروزی نیوز - پرسپولیسی که با شکست ماشین‌سازی قهرمان شد

پرسپولیس تا قبل از این دو بار در بازی‌های آخر فصل با پیروزی برابر ماشین سازی توانسته به مقام قهرمانی برسد و حالا امروز هواداران این تیم منتظرند تا با یک برد خانگی در قهرمانی هت تریک کنند. به گزارش پیروزی، امیرعابدینی در سال ۱۳۷۴ قصد داشت پرسپولیس جدیدی را که قرار بود بدون علی پروین به حیاتش ادامه بدهد را بسازد و او یورگن گده آلمانی و تعدادی از ستاره‌های جوان و مستعد ایران را به خدمت گرفت، اما پرسپولیس گده حتی با وجود تمام توصیه‌های فنی و جدی عابدینی خوب نتیجه نگرفت. باخت سه بر یک در دربی برای سکو‌هایی که هر دقیقه بازی علی پروین را تشویق می‌کردند قابل تحمل نبود و عابدینی که همزمان رئیس فدراسیون فوتبال هم بود، استانکو پابلوکوویچ را که در تیم ملی و بازی‌های آسیایی کاملا ناکام بود به جای گده روی نیمکت نشاند.

استانکو در روز‌هایی هدایت پرسپولیس را به عهده گرفت که بهمن با خاکپور، استیلی، خدادادعزیزی، علی اصغرمدیرروستا و مربیگری فیروز کریمی با ۱۳ امتیاز اختلاف آماده قهرمانی بود. اما مرد کروات با استفاده از جوان‌ها و تغییر روش و با برد‌های اقتصادی در نهایت پرسپولیس را یک هفته مانده به پایان رقابت‌ها به مقام قهرمانی رساند. در آن سال پرسپولیس در بازی برابر ماشین سازی به یک برد نیاز داشت و این برد را روی یک توپ برگشتی و ضربه چکشی و محکم محمود شافعی به دست آورد. آن تیمی که در ابتدای شرایط مناسبی نداشت، در پایان فصل لقب محبوب‌ترین تیم را پیدا کرد. نکته جالب اینجا است که پرسپولیس امروز هم یک هفته مانده به پایان لیگ با ماشین سازی بازی دارد و با یک برد این شانس را دارد تا قهرمان شود.

***

پرسپولیس در فروردین ۹۶ هم با برتری ۲ بر صفر در دیدار مقابل ماشین‌سازی در فاصله سه هفته به پایان مسابقات شانزدهمین دوره لیگ برتر قهرمانی خود را قطعی کرد. سرخپوشان تهرانی با این قهرمانی به اولین باشگاه فوتبال ایران تبدیل شدند که توانستند در تمامی ادوار لیگ به ۱۰ عنوان قهرمانی دست یابند.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

مونا  پوركشاورز

مونا پوركشاورز مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه