همراه ما باشید

داد مربیان از قضاوت‌های هفته بیست و نهم / برانکو: همیشه بهترین‌ها برنده نمی‌شوند

نشست خبری مربیان لیگ برتری در پایان دیدارهای هفته بیست و نهم برگزار شد. به گزارش پیروزی، هفته ماقبل آخر لیگ برتر در حالی برگزار شد که همه منتظر معرفی تیم قهرمانی…

داد مربیان از قضاوت‌های هفته بیست و نهم / برانکو: همیشه بهترین‌ها برنده نمی‌شوند

پیروزی نیوز - داد مربیان از قضاوت‌های هفته بیست و نهم / برانکو: همیشه بهترین‌ها برنده نمی‌شوند

نشست خبری مربیان لیگ برتری در پایان دیدارهای هفته بیست و نهم برگزار شد. به گزارش پیروزی، هفته ماقبل آخر لیگ برتر در حالی برگزار شد که همه منتظر معرفی تیم قهرمانی و دیگر تیم سقوط کننده به لیگ دسته اول بودند. اما جذابیت‌های لیگ به قوت خود باقی ماند تا هفته آخر در ۲۶ اردیبهشت را به حساس‌ترین هفته لیگ برتر تبدیل کند. در پایان این دیدارها مربیان لیگ در نشست خبری پس از بازی شرکت کردند و درباره شرایط برگزاری دیدار تیم‌هایش حرف زدند. بخشی از صحبت‌هایشان را در ادامه بخوانید.

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیسبعد از بازی با ماشین سازی:

*قهرمانی لیگ با آخرین سوت داور در آخرین بازی مشخص می‌شود. این را قبلاً گفته بودم.

*از فرصت‌ها استفاده نکردیم تا قهرمانی قطعی بشود.

* هیچ ایرادی نمی‌توانم از بازیکنانم بگیریم و به آن‌ها به خاطر تلاش‌شان و اراده‌شان تبریک می‌گویم.

*در بازی تسلط داشتیم. حریف یک ضربه داشت و گل شد و ما بارها شوت به سمت دروازه حریف زدیم. ۱۱ موقعیت گل داشتیم. اما این فوتبال است و همیشه بهترین‌ها برنده نمی‌شوند.

* برنامه ما خیلی فشرده و سخت بود. با یک برد در بازی‌های قبلی شاید قهرمانی ما را قطعی می‌کرد.

*موقعیت‌های زیادی را از دست می‌دهیم و این مشکل ما است.

 رضا مهاجری، سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی تبریز بعد از بازی با پرسپولیس:

*جا دارد به بازیکنانم خسته نباشید بگویم. تلاش زیادی انجام دادند و بازی را تا دقیقه ۸۳ خوب کنترل کردند.

*در صحنه گل قبل از بازیکن ما، بازیکن پرسپولیس خطا کرد. من به تیم داوری تبریک می‌گویم چون کم اشتباه کردند.

*پرسپولیس موقعیت گل داشت و می‌توانست بازی را مساوی کند و یا حتی ببرد. ما خوش شانس هم بودیم. باید نیمکت ما را بعد از بازی می‌دیدید.

*می‌دانستیم دفاع پرسپولیس بالا بازی می‌کند. امیدوارم هفته پایانی هم مقابل پدیده یک بازی خوب انجام بدهیم و از اعتبار خودمان دفاع کنیم.

امیر قلعه‌نویی، سرمربی سپاهان پس از دیدار با پدیده شهرخودرو:

*باید به فوتبال ایران بابت داشتن پدیده تبریک بگویم. باید با اختلاف ۳-۴ گل از این تیم می‌باختیم. در این فصل، هیچ تیمی به اندازه پدیده شهرخودرو به ما فشار نیاورد.

* آرزوی قلبی‌ام این است که پدیده سهمیه آسیایی را بگیرد.

* امروز پیام نیازمند، به اندازه یک فصل زحمات ما را حفظ کرد. به نظرم روی صحنه پنالتی، تصمیم فغانی اشتباه بود. شاید شما چون مشهدی هستید، در مقابل این جمله موضع بگیرید.

*از نظر ما بازی با استقلال خوزستان فینال است و نباید دست کم‌ بگیریم. راجع به بقیه مسائل باید به خدا توکل کنیم. همه تیم‌ها مطمئنم مردانه بازی خواهندکرد و تارتار هم از این قاعده مستثنی نیست.

یحیی گل‌محمدی، سرمربی پدیده بعد از دیدار با سپاهان:

*به نوبه خودم از تک‌تک اصحاب رسانه که در این یک سال کنار ما بودند، تشکر می‌کنم. سال خوبی را در کنار شما داشتم و از این بابت خوشحالم. از هواداران نیز تشکر می‌کنم، زیرا جز خوبی، حمایت و انرژی، از این عزیزان من ندیدم. همچنین از همه مسئولانی که از پدیده شهرخودرو حمایت کردند، تشکر می‌کنم.

* در خصوص بازی باید بگویم بدون توجه به نام حریف، تمام تلاش خود را کردیم. می‌شد بازی را ببریم، اگر از موقعیت‌ها استفاده می‌کردیم. ستاره زمین پیام نیازمند بود و سوپرستاره‌های امروز، بازیکنانم بودند که برای کسب افتخار مشهد، جانانه بازی کردند.

* ۲۹ بازی کردیم و برای هدف بزرگی جنگیدیم. یک بازی خیلی مهم و حیاتی برای ما باقی مانده و هنوز کار ما تمام نشده‌است‌، هنوز به هدف نرسیده‌ایم و در بازی آتی تنها چیزی که برای ما مهم خواهد بود، تلاش برای کسب سهمیه است.

* ماشین‌سازی تیم سرسختی است که توانسته در تهران، پرسپولیس را متوقف کند. امیدوارم در این چند روز ریکاوری خوبی انجام دهیم تا در تبریز نتیجه خوبی بگیریم.

افشین قطبی، سرمربی فولاد خوزستان پس از دیدار با ذوب‌آهن :

*از مهمان نوازی اصفهانی ها تشکر می‌کنم. کیفیت این زمین هشت سال پیش اینجا بودم، خیلی بهتر شده است.

*نتیجه سه بریک عادلانه نبود. ما باید از این تجربه ها یاد بگیریم و تیم مان را بهتر کنیم.

*وقتی یک تصمیمی که واقعا صددرصد پنالتی است و گرفته نمی‌شود و یک دقیقه بعد وارد دروازه خودتان می‌شود برای بازیکنان تیم سخت است.

*در اصفهان اگر یک یا دو هیچ عقب بیافتیم کار سخت می‌شود.

*از بازیکنان تیم تشکر می‌کنم در این ۹۴ دقیقه خیلی تلاش کردند. از خوزستانی ها تشکر می‌کنم آمدند و ما را حمایت کردند.

سیدمحمد علوی، سرمربی استقلال خوزستان بعد از دیدار با سایپا:

*بازی را خوب شروع نکردیم و روی ۲ اشتباه فردی ۲ گل خوردیم هر چند در ادامه روی بازی مسلط شدیم.

*تعدادی از بازیکنان ما اولین حضور خود را در لیگ برتر تجربه می‌کردند و تعدادی از لیگ ۲ به تیم آمدند. بضاعت تیم ما همین است که چهار نفر را به دلیل بی انضباطی کنار گذاشتیم.

*باید ببینیم هفته آینده مقابل سپاهان چه می‌شود. امیدوارم مسئولان تیم‌داری کنند ما هم تلاش می‌کنیم سال آینده تیم را به لیگ برتر برگردانیم. جوانان خوبی داریم، افتخار می کنم ۹۰ درصد تیم ما بومی است.

*امروز بازی خوبی انجام دادیم، اما توپ هایمان توی گل نرفت، روی ضربات آخر هم بی‌دقت بودیم که منجر به باختمان شد.

شیخ رباط: مربی تیم نفت مسجدسلیمان بعد از دیدار با پیکان: 

* این بار دوم است که در دقیقه ۸۹ گل می‌خوردیم و او به دلیل اینکه نمی‌توانست صحبت کند و فشارش بالا و پایین شد بچه‌ها او را به بیمارستان فرستادند.

*ما امروز یک بازی داشتیم مقابل پیکان با اینکه ما به سه امتیاز این بازی احتیاج داشتیم از اول به صورت هجومی بازی کردیم و سیستم ۴-۳-۳ بازی کردیم و تا قبل از خوردن گل ما حمله می‌کردیم که یک توپ به دلیل دفع ناقص دروازه‌بان وارد دروازه ما شد و ما از سه امتیاز جا ماندیم.

حسین فرکی، سرمربی پیکان بعد از دیدار با نفت مسجد سلیمان: 

* این بازی، دیدار ماقبل آخر ما بود و در شرایط حساسی برگزار شد.

*قبل از این بازی خیلی‌ها اظهارنظر می‌کردند و منتظر بودند ببینند نتیجه بازی چه می‌شود و خیلی‌ها منتظر بودند ببینند پیکان با چه شکل و شمایلی مقابل حریفش قرار می‌گیرد. این نتیجه باعث شد ما موقعیت بهتری در جدول پیدا کنیم و امروز تیم برتر میدان بودیم.

*در مقابل تیمی که در شرایط بحرانی قرار داشت و بازی بسته ای در دستور کار داشت ما باید خیلی تلاش می‌کردیم در نهایت علی‌رغم تمام تلاش‌ جمعی من با توجه به شناختی که از تیمم داشتم در نهایت با همه تلاشی که کردیم در زمانی به گل رسیدیم که توانستیم در دقایقی پایانی در یک بازی سخت به پیروزی برسیم.

بیژن طاهری، مربی استقلال بعد از بازی با صنعت نفت آبادان:

* فرهاد مجیدی به دلیل اخراج در دیدار امشب نمی‌توانست در نشست خبری حضور پیدا کند.

*در مورد این بازی صحبت کردن بی معنا است چون همه دیدند که بازی در اختیار ما بود. ما خودمان مشکل گلزنی داریم ولی وقتی یک گل سالم می‌زنیم گل را مردود اعلام می‌کنند.

*من اول فیلم را دیدم و سپس به کنفرانس خبری آمدم، من از خودم صحبت نمی‌کنم، پای قائدی داخل زمین بود ولی داور وقتی دید توپ داخل گل رفته گفت اوت شده است!

مجید جلالی، سرمربی تیم فوتبال نساجی پس از دیدار با سپیدرود:

*ما در فشردترین روز لیگ به رشت آمدیم و این دیدار سخت و پر فشار بود.

*این مسابقه برای سپیدرود مرگ و زندگی بود و به بچه ها گفتم که بازی شان و منزلت است و شما نسبت به فوتبال تعهد دارید و باید از صداقت و پاکی دفاع کنید.

*فکر می‌کنم چیزی که همه از نساجی توقع داشتند همین بود که با اصالت بازی کند.

جورج لیکنز، سرمربی تراکتورسازی بعد از دیدار با پارس‌جنوبی: 

*آن صحنه اصلاً پنالتی نبود و داور به اشتباه اعلام پنالتی کرد، چون اکبر ایمانی قصد داشت از خودش دفاع کند و توپ به شدت به سمت وی آمد.

*در بازی برابر نساجی و چند بازی دیگر برای ما پنالتی نگرفتند. قانون فیفا می‌گوید وقتی توپ با چنین شدتی به سمت بازیکن بیاید نباید پنالتی اعلام کنند.

*درمورد تعویض حاج‌صفی باید بگویم که برای وی مشکل گوارشی پیش آمد و قادر به انجام ادامه بازی نبود.بین دو نیمه هم تلاش کردیم تا حال وی بهتر شود، اما اینگونه نشد.

*برای اتفاقاتی که افتاد ناراحت هستم، اما نمی‌خواهم زیاد صحبت کنم.

درباره نویسنده

مونا  پوركشاورز

مونا پوركشاورز مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه