همراه ما باشید

جمع‌آوری امضای دوباره برای برگزاری انتخابات/ مجمع کشتی بار دیگر پا به توپ شد!

مجمعی که می‌توانست خودش تعیین‌کننده مسیر انتخابات باشد، حالا منتظر است ببیند چه اتفاقی در ادامه کار رخ خواهد داد. به گزارش پیروزی، آنها چندی پیش جلسه عجیبی را ترتیب دادند و…

پیروزی نیوز - جمع‌آوری امضای دوباره برای برگزاری انتخابات/ مجمع کشتی بار دیگر پا به توپ شد!

مجمعی که می‌توانست خودش تعیین‌کننده مسیر انتخابات باشد، حالا منتظر است ببیند چه اتفاقی در ادامه کار رخ خواهد داد.

به گزارش پیروزی، آنها چندی پیش جلسه عجیبی را ترتیب دادند و از وزارت ورزش خواستند که سرپرست جدیدی را برای فدراسیون انتخاب کند، درحالیکه خودشان می‌توانستند در صورتی که حتی نظرشان تغییر حمید بنی‌تمیم و حضور یک سرپرست بی‌طرف در رأس فدراسیون کشتی است، این کار را انجام دهند درست مثل دوره گذشته که روی بنی‌تمیم به اجماع رسیده و او را به وزیر ورزش معرفی کردند تا حکم سرپرستی برایش صادر شود اما آنها  اختیار را از خود گرفتند و به وزارتخانه واگذار کردند و وزارت ورزش هم چند روز بعد، بهروز نعمتی عضو سابق هیئت‌رئیسه فدراسیون کشتی را به عنوان سرپرست انتخاب کرد.

حالا از گوشه‌وکنار به گوش می‌رسد که هیئت‌های کشتی در حال جمع‌آوری امضای دوباره برای ارسال نامه تازه‌ای به وزیر ورزش هستند.

چیزی که در نامه قبلی سمینار هیئت‌ها خیلی روی آن زوم نشده، مدت زمانی بود که آنها برای برگزاری انتخابات در نظر گرفته و از وزارت ورزش خواستند که ظرف مدت ۴۵ روز مجمع انتخاباتی را تشکیل دهد. حالا روسای هیئت‌ها بار دیگر در حال تنظیم نامه‌ای هستند که طی آن از وزارتخانه موکدا بخواهند که انتخابات کشتی را ظرف همان ۴۵ روزی که قبلا اعلام شده بود، برگزار کند.

با توجه به تشکیل جلسه قبلی هیئت‌ها که روز هشتم اردیبهشت ماه بود، زمان ۴۵ روزه ۲۲ خرداد ماه به اتمام خواهد رسید. روسای هیئت‌ها درحالی به دنبال جمع کردن امضا هستند که اقدامات سرپرست جدید فراتر از مسئولیت ۴۵ روزه به نظر می‌رسد و این امکان وجود دارد که برگزاری انتخابات به بعد از جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان موکول شود.

 

 

* تلاش برای تغییر روسای هیئت‌ها

این روزها برخی از روسای هیئت‌ها نگرانند. اینطور که گفته می‌شود تلاش‌هایی در کار است که چیدمان مجمع به نفع کاندیدایی خاص تغییر کند. البته این خبر نه تازگی دارد و نه عجیب است. تلاش برای تغییر ترکیب مجمع اتفاقی است که در انتخابات رشته‌های مختلف شاهدش هستیم. اخباری هم وجود دارد که به مدیرکل‌های استان‌ها فشار آورده شده که رئیس هیئت‌شان را تغییر دهند.

هرچند این کار قانونی به نظر نمی‌رسد و روسا باید طی انتخابات و در مجمع انتخاب شوند، اما اداره کل ورزش استان‌ها می‌توانند سرپرست برای هیئت‌شان انتخاب کنند و به این شکل می‌توان آنهایی که رای‌شان مشخصا به یک کاندیدای خاص است را از میدان به در کرد چراکه سرپرست حق رای در مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی را نخواهد داشت.

در مدت اخیر انتخابات چندین هیئتی که با سرپرست اداره می‌شدند به انجام رسید و حالا تنها سه هیئت استانی هستند که هنوز انتخابات‌شان برگزار نشده و فعلا حق رای در مجمع کشتی را ندارند.

باید دید درنهایت این تلاش برای تغییر روسای هیئت‌ها به چه اتفاقی ختم خواهد شد و این موضوع چقدر می‌تواند در بازی انتخاباتی فدراسیون کشتی تاثیرگذار باشد.

 

 

* بنی‌تمیم، تغییرات در حوزه فنی؛ نعمتی، تغییراتِ مدیریتی

موضوع دیگری که این روزها در محافل کشتی و در بین اعضای این خانواده در موردش زیاد صحبت می‌شود، عزل و نصب‌هایی است که در فدراسیون صورت می‌گیرد.

سرپرست فدراسیون کشتی از زمانی که این مسئولیت را پذیرفته، علاوه بر اینکه با اعضای شورای فنی آزاد و فرنگی – شورایی که بعد از خادم عملا از دور خارج شده بود و در تصمیم‌گیری‌ها به بازی گرفته نمی‌شد- سرمربیان تیم‌های ملی کلیه رده‌های سنی، روسای کمیته‌های فدراسیون و البته رئیس هیئت کشتی تهران جلسه داشته، ‌مسئول روابط عمومی فدراسیون و رئیس کمیته داوران را عزل و نفرات تازه‌ای را در این دو بخش به کار گرفته است.

هرچند سرپرست قبلی هم تغییرات زیادی در کشتی ایجاد کرد اما تغییرات دو سرپرست تفاوت‌های عمده‌ای با هم دارند. حمید بنی‌تمیم غلامرضا محمدی را جایگزین رسول خادمی کرد که استعفا داده بود، امیر توکلیان را به جای غلامرضا محمدی سرمربی نوجوانان کرد و مسئولیت تیم ملی جوانان را به جای تقی اکبرنژاد به محمد طلایی سپرد. در بخش فرنگی هم محمد بنا را به کشتی بازگرداند.

بنی‌تمیم همچنین علیرضا رضایی را با حفظ سِمت در تیم ملی امید، به عنوان نایب‌رئیس فدراسیون انتخاب کرد، درحالیکه قبلا خودش این مسئولیت را برعهده داشت.

اما سرپرست جدید تغییراتش در بخش اجرایی و مدیریتی کشتی بوده و شنیده می‌شود بعد از عسگری و امامی، تغییرات جدید در انتظار نایب‌رئیس بانوان و دبیر فدراسیون است.

همچنان می‌خواهیم به آینده امیدوار بمانیم و اینکه انتخابات در مسیری صحیح رو به جلو خواهد رفت چراکه معتقدیم هر که بیاید و هر که برود در نهایت این کشتی است که اهمیت دارد و همه گوش‌شکسته‌ها باید در جهت آرامش و ثبات این ورزش المپیکی گام بردارند.

 

انتهای پیام/

درباره نویسنده

مونا  پوركشاورز

مونا پوركشاورز مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه