همراه ما باشید

وقتی قلعه نویی به خاطر حرف ها و ادعا هایش مصونیت دارد ، آقای اتهام

وقتی قلعه نویی به خاطر حرف ها و ادعا هایش مصونیت دارد ، آقای اتهام

پیروزی نیوز - وقتی قلعه نویی به خاطر حرف ها و ادعا هایش مصونیت دارد ، آقای اتهام

او فقط اتهام می زند بی اساس و البته بدون پیگرد. هر کسی حرف های او را تا امروز به زبان آورده بود، به حتم برای همیشه باید بارش را از فوتبال ایران می بست. اتهامات او همیشه فراتر از یک اعتراض ساده داوری به نگرفتن یا گرفتن پنالتی و اخراج یا عدم اخراج بازیکن است.

او هم «علی» را صدا می زند! و هر روز با یک مدل اتهام، می خواهد فضا را به سود خود و تیمش تغییر دهد. هدفش هم مشخص است. او که سال گذشته در عین هزینه های میلیاردی و تبلیغات فراوان، تیمش هم در لیگ برتر و هم در جام حذفی قافیه را به پرسپولیسِ برانکو باخت، امسال خیلی زودتر دست به کار شده و نمی خواهد اجازه دهد کار به آخر فصل بکشد.

هر روز با یک بهانه واهی، به پرسپولیس و پرسپولیسی ها می تازد. او اتهام می زند و همیشه هم این موضوع برای امیر قلعه نویی هیچ تبعاتی ندارد، فقط برای این یک نفر.

کمیته اخلاق، کمیته انضباطی و فدراسیون، به راحتی سایر مربیان را محروم می کند، به سادگی یک اعتراض خیلی ساده. مربیان خارجی هم از این قاعده مستثنی نیستند، اما این روزها سپاهان هم از داوری ها سود می برد و هم از حاشیه امنی که هیچ گونه اتهامی، برای سرمربی این تیم محرومیت و احضاری در پی ندارد.

او بعد از آنکه ماه گذشته در نشست خبری رسمی، از زشت ترین واژه ها در مورد کسانی که روی سکوها به او بی احترامی می کنند استفاده کرد، صرفا به خاطر فشار رسانه ها و مردم در شبکه های اجتماعی به کمیته اخلاق احضار شد، البته بعد از آن، دیگر هیچ خبری در مورد این جلسه منتشر نشد.

این در حالی بود که یک بازیکن ملی، وقتی برابر یک ورزشگاه توهین و فحاشی، واکنش نشان داد، از سوی کمیته انضباطی با محرومیت مواجه شد با وجودی که رسما نیز بابت رفتارش عذرخواهی کرده بود.

اما مربیِ باتجربه ی به ستوه آمده از جو منفی سکوها، خودش دست به کار شده و در مورد آدم ها هم حکم داد و هم حکم را اجرا کرد.

وقتی واکنشی نسبت به شدیدترین توهین ها و ادعاها وجود نداشت، او در نشست های خبری بعدی نیز هر چه خواست گفت و هر چه او خواست، نوشته شد.

درحالیکه اگر به حرف و ادعا و البته اثبات بود، مستندات زیادی در مورد نتایج این فصل سپاهان و اشتباهاتی که همه به سود این تیم تمام شده اند، وجود دارد.

این برای اولین بار هم نیست که پسر امیر قلعه نویی در فوتبال ایران خبرساز می شود. درحالیکه اگر در هر تیم دیگری چنین اتفاقی می افتاد، قلعه نویی آن تیم و آن مربی را از اتهامات بی پایه و اساس خود بی نصیب نمی گذاشت، اما پسر او به همراه فردی بدون ارتباط با سپاهان در نشست خبری او را همراهی کردند. درحالیکه قلعه نویی از واژه «اجیر شده» خوشش می آید و در مورد برخی از افراد حاضر در نشست ادعا کرده: «باید حواس مان به کنفرانس ها هم باشد، که شاید ناهاری در آنجا داده شود و یا تراولی بدهند»!

این ادعای قلعه نویی، زمانی می تواند از جانب او پذیرفته شود که نزدیک ترین فرد به او که پسرش هست و ارتباطی هم به سپاهان ندارد، با همراهی کاملا بی ربط به تیم، در نشست ها حاضر نباشد.

این روزها دیگر چنین حرف هایی خریدار ندارد. حنای امیر قلعه نویی هم برای فوتبال دوستان رنگی ندارد. اعتراض یک بارش خوب است، دو بارش موثر، اما وقتی تکراری شود و با حرف های بیهوده، دیگر فردِ معترض زیر سوال می رود.

قلعه نویی دست از حرف ها و ادعاهای بی اساسش برنمی دارد چون برخوردی با او نمی شود. او می داند هر چه بگوید، کمیته اخلاق و کمیته انضباطی و احضارها برای دیگران است، به همین دلیل همچنان مدعی است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه