همراه ما باشید

نگاهی به لغزش های پرسپولیس مقابل تیم های دسته پایین تر که پایان تلخی داشت / غفلت ممنوع

نگاهی به لغزش های پرسپولیس مقابل تیم های دسته پایین تر که پایان تلخی داشت / غفلت ممنوع

پیروزی نیوز - نگاهی به لغزش های پرسپولیس مقابل تیم های دسته پایین تر که پایان تلخی داشت / غفلت ممنوع

پرسپولیس در جام حذفی تهران و کشور سال‌ها سابقه ناکامی در بازی‌های ویژه را داشته است که این اتفاق موجب از دست رفتن شانس موفقیت در این بازی‌ها شده است .

بله غفلت ممنوع است. درست است پرسپولیس باید با تیم شهرداری ماهشهر بازی کند اما در حداقل ۱۲سال گذشته بارها و بارها رخ‌داده است که یک تیم کوچک از فوتبال ایران جلوی پرسپولیس ایستاده است و باعث رنجش تیم شده است اما تنها ۱۲ سال گذشته نیست. پرسپولیس در جام حذفی تهران و کشور سال‌ها سابقه ناکامی در بازی‌های ویژه را داشته است که این اتفاق موجب از دست رفتن شانس موفقیت در این بازی‌ها شده است. بازی با تیم‌های دسته‌های پایین‌تر در مسابقات جام حذفی گاهی برای پرسپولیس سخت شده است و اتفاقاً ما هم مسابقات ازاین‌دست را باهم مرور کرده‌ایم .

خیبر خرم‌آباد و تلخکامی سال ۶۵(بین ۴۰ تا هم نبودند)

در سال ۶۵ و در مسابقات فوتبال جام حذفی کشور برابر تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد با نتیجه یک‌بر صفر باختیم. باختی تاریخی که از مرداد ۶۵ تا امروز و بعد از گذشت ۳۳سال هنوز در ذهن فوتبال ایران است .

در آن سال مسابقات لیگ نداشتیم تا بفهمیم درجه ارزشی تیم خیبر در ایران چه بوده است اما اگر بخواهیم منطق مدار باشیم باید بگوییم حداقل ۲۰ تیم در تهران و۲۰ تیم در شهرستان‌ها از خیبر مهم‌تر و موفق‌تر بودند .اسامی را ببینید:

۱-پرسپولیس ۲ استقلال ۳- اکباتان ۴- هما ۵- شاهین ۶- دارایی ۷- بوتان  ۸- پاس ۹-راه‌آهن ۱۰-بانک ملی ۱۱-آرارات  ۱۲- برق تهران ۱۳- کیان تهران ۱۴-گسترش تهران ۱۵- پتروشیمی ۱۶- دریانوردان  ۱۷-تهرانجوان ۱۸-نفت تهران ۱۹- نیروی زمینی ۲۰- عقاب ۲۱-وحدت ۲۲-پیام  ۲۳-مهر و…. همه متعلق به تهران

۱ -سپاهان ۲- ذوب‌آهن ۳- ابومسلم ۴- پیام مشهد ۵- پاس بوشهر  ۶- برق شیراز ۷- ملوان انزلی  ۸- تام اصفهان  ۹-سپیدرود رشت ۱۰- ماشین‌سازی تبریز  ۱۱- تراکتورسازی تبریز  ۱۲-کمپیدروی تبریز   ۱۳-پلی اکریل اصفهان  ۱۴-سازمان گوشت اصفهان  ۱۵-نساجی قائمشهر ۱۶-شهرداری ساری و…

حالا فکر کنید پرسپولیس به مصاف چنین تیمی برود و به این تیم هم ببازد. خیبر خرم‌آباد بعد از برد برابر تیم فوتبال پرسپولیس جان تازه‌ای گرفت و موفق شد تا فینال مسابقات فوتبال جام حذفی بالا رفته اما در فینال با شکست برابر تیم فوتبال ملوان انزلی از دور رقابت ها حذف شد .

تیمی به اسم ۱۷ شهریور و یک‌قدم تا تلخکامی (قهرمان بودیم و رقیب در رده ۳۰)

تیم فوتبال پرسپولیس تهران در جام حذفی سال ۶۶ تهران با همه قدرت خود نزدیک بود در نیمه‌نهایی به تیمی بیازد که در دسته دوم تیمی متوسط بود .

پرسپولیس که در دسته اول تهران در سال ۶۶ اول شده بود و در ۱۷بازی خود ۱۳برد و۲مساوی(برابر استقلال و اکباتان ) و۲ باخت (برابر دارایی و شاهین) داشت به مصاف تیم ۱۷شهریور تیم دوازدهم دسته دوم رفته و تنها در ضربات پنالتی مقابل این تیم بازنده شد، پرسپولیس تیم اول تهران بود و تیم ۱۷شهریور در جمع تیم‌های دسته اول و دسته دوم تهران درمجموع روی رده ۳۰ قرار داشت.درخشش وحید قلیچ در این بازی و در ضربات پنالتی  یکی از دلایلی بود که توانستیم تیم فوتبال ۱۷شهریور را حذف کرده و به فینال رسیده و در فینال  تیم فوتبال هما را بردیم.

تیم ۲۲ در جدول به نام نوژن و یک‌قدم تا حذف پرسپولیس(ضعف مقابل تیم ۳۸ در کشور)

۱-در ۱۵سال قبل اولین بار این اتفاق برابر تیم فوتبال نوژن ساری رخ داد و پرسپولیس که تیم‌های بزرگی را در مسابقات شکست داده بود در نیمه‌نهایی به مصاف تیم ساروی رفت و به‌سختی و بعد از تساوی ۲بر ۲ با این تیم در ضربات پنالتی برنده شد.

پرسپولیس در حالی نوژن را با نتیجه ۶-۷ مجموع شکست داد که نوژن در این سال تیم یازدهم دسته اول لیگ ۲ گروهی بوده و درمجموع ۲۴ تیم نوژن رتبه یازدهم را در این سال به دست آورده و پرسپولیس تا حذف از مسابقات تنها یک‌قدم فاصله داشت.

۴برد ۸مساوی و۱۰باخت و۱۲ گل زده و۲۲ گل خورده و۲۰ امتیاز در ۲۲بازی این تیم را تیم بیست و دوم در جمع ۲۴ تیم معرفی کرد .

گل گهر سیرجان و نفس‌هایی در شماره (سیرجانی که تیم ۲۸ بود)

گل گهر سیرجان تیم شماره ۲۸ فوتبال کشور بود. امروز را نگاه نکنید که گل گهر لیگ برتری شده است… گل گهر سیرجان در حالی به مصاف تیم فوتبال پرسپولیس در سال ۹۳ و در دسته اول رفت که این تیم درمجموع آن سال بین ۲۶ تیم حاضر در این مسابقات دوازدهم بوده و درمجموع لیگ برتر و لیگ دسته اول، تیم گل گهر تیم ۲۸ مسابقات بود. این ۲ تیم برابر هم ۲بر ۲ کرده اما پرسپولیس تنها در ضربات پنالتی بود که موفق شد تیم فوتبال گل گهر را با شکست روبرو کرده و به مرحله بعدی مسابقات برود .

قشقایی در خانه‌اش و ما در گوشه رینگ ( باخت برابر تیم رتبه ۶۸ در فوتبال ایران)

قشقایی از تیم‌های دسته دوم مسابقات فوتبال لیگ بود که در سال ۹۶ در بین ۳۶ تیم حاضر در مسابقات فوتبال لیگ دسته دوم عنوان ۲۴ را به دست آورد. با در نظر گرفتن این‌که ۱۶ تیم لیگ برتری و۱۸ تیم لیگ دسته اولی هم داریم، رتبه تیم قشقایی در مسابقات این سال از فوتبال جام حذفی رتبه ۶۸ بود. یعنی قهرمان لیگ ایران در جام حذفی فوتبال ایران برابر تیم ۶۸ کشور بازنده شد… البته این بار هم این اتفاق در مسابقات فوتبال جام حذفی رخ داد .

داماش و فینال باجان سخت‌ها (برتری برابر تیم فوتبال ۳۷)

تیم فوتبال پرسپولیس سال گذشته برابر تیم داماش گیلان از تیم‌های بالانشین دسته دوم کشور بازی کرده و در فینال حوصله سر برد و طولانی جام حذفی یک‌ بر صفر داماش را برده و قهرمان شد .

در ادوار گذشته پرسپولیس در سال ۸۹-۸۸ برد و قهرمانی برابر تیم فوتبال دسته اولی گسترش فولاد را تجربه کرده بود اما این تیم درمجموع ۲بازی رفت‌ و برگشت باختی فاصله‌دار از پرسپولیس داشت اما نتیجه پرسپولیس در فینال جام حذفی سال گذشته بسیار شکننده بود و اگر خدای‌ناکرده پرسپولیس برابر تیم داماش در فینال برنده نمی‌شد ناکامی برایش برابر تیم فوتبال شماره ۳۷ کشور رخ‌داده بود .

بازی با شهرداری ماهشهر (بازی با تیم ۴۷ مسابقات فوتبال کشور)

تیم شهرداری ماهشهر نسبت به ابتدای فصل حضور در مسابقات فوتبال لیگ دسته دوم اوضاع بهتری دارد اما درمجموع جدول ۲ گروهی لیگ دسته دوم در رده سیزدهم قرار داشته و به احتساب ۱۶ تیم لیگ برتری و۱۸ تیم دسته اولی در رده ۴۷ تیم‌های حاضر در فوتبال ایران است(بر اساس معیار تعریفی ما تیم فوتبال چوکای تالش هم که در رده دوم لیگ دسته دوم است رتبه‌اش در فوتبال ایران ۳۵ است)

به‌هرحال با در نظر گرفتن نتایج بازی‌های پرسپولیس با تیم‌های کوچک دیروز که نزدیک بود ناکامی در این بازی‌ها نصیب ما شود تیم فوتبال شهرداری ماهشهر یک تیم خطرناک تعریف می‌شود .

مهدی حدادپور

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه