همراه ما باشید

بشار، همان بازیکنی که انتظارش را می کشیدیم نیروی محرک مثلث افسونگر

بشار، همان بازیکنی که انتظارش را می کشیدیم نیروی محرک مثلث افسونگر

پیروزی نیوز - بشار، همان بازیکنی که انتظارش را می کشیدیم نیروی محرک مثلث افسونگر

نسل بیداری در پرسپولیس نسلی بود که از سال ۹۴ در پرسپولیس استارت خورد و حتی مردانی چون سید جلال حسینی و حسین ماهینی که قبل از آن در تیم پرسپولیس بودند درواقع از همین دوران بود که بازگشتشان به پرسپولیس به این تیم قدرت و قوت مضاعف داد .

یک نسل طلایی

اگر بخواهیم مردان این نسل را باهم مرور کنیم نام بیش از ۲ بازیکن را در فهرست اصلی خواهیم دید …بیرانوند و رادوشوویچ درون دروازه، سید جلال، شجاع خلیل زاده، کنعانی زادگان، لوکا ماریچ، محمد انصاری، صادق محرمی، رامین رضاییان، ربیع خواه، محمد نادری، عالیشاه، نوراللهی، کامیابی نیا، مسلمان، فرشاد احمدزاده، سیامک نعمتی، مهدی طارمی، وحید امیری، علیپور، طارمی، ماهینی، سروش رفیعی، منشا، مهدی ترابی، بشار رسن، مهدی شیری و..

روزگار تازه

اما در پرسپولیس امروز رفته‌رفته شمایل تیم برانکو و فرم بازی او در حال تغییر و تکوین است… در بهترین حالت از تیم ۴ سال گذشته ترکیب بیرانوند، سید جلال، شجاع، انصاری، رامین رضاییان، ماهینی، نوراللهی،کمال کامیابی نیا، مسلمان، عالیشاه، وحید امیری، مهدی طارمی و علی علیپور را می‌شد بهترین و آرمانی‌ترین ترکیب این تیم دانست اما رفته‌رفته با کنار رفتن و یا افت نفراتی چون طارمی، مسلمان، رامین رضاییان، ماهینی و محرمی و…فضای تیم دستخوش تحولات بسیار شد بااین‌حال در تاکتیک امروزی تیم پرسپولیس نفراتی در حال درخشش هستند و یا گروه‌های خوب درون تیمی در حال رشد هستند که می‌توانند یک پرسپولیس کاملاً تازه به هواداران فوتبال تقدیم دارند .

 

امروز در پرسپولیس تهاجمی تازه شکل‌گرفته مربع ویرانگر علیپور، مهدی ترابی، بشار رسن و وحید امیری تشکیل‌دهنده یک مربع مخوف و باورنکردنی است…مجموعه کاملی که نمود رفتاری آن در زمان ثبت ۲ گل تیم فوتبال پرسپولیس آشکار و عیان بود .

۲۳ ساله برترین

پرسپولیس پشت سر مثلث آتش ایرانی خود با ترابی، علیپور و امیری، بازیکنی غیرقابل‌مهار به نام بشار رسن را دارد که در روز تولد ۲۳ سالگی خود از بهترین‌های بازی و شاید بتوان گفت در کنار علیپور و یا حتی بالاتر از او بهترین بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس در این بازی بود .

پرسپولیس در بازی روز دوم دی‌ماه سال ۹۸ نمره قبولی گرفت. بازی با تیمی از دسته دوم که تنها هدفش خودنمایی در یک بازی کاملاً انتحاری بود حتی از بازی برابر تیم‌های خوب دسته اولی و متوسط‌های لیگ برتری سخت‌تر هم بود .این تیم‌ها خودنمایی و صعود خواسته و برای آبروی فوتبالی با باخت کم گل ارزشی قائل نیستند ضمن این‌که شهرداری ماهشهر در ۴بازی واپسین خود عملکردی شایسته از خود به‌جای گذاشته است.

پرسپولیس حالا در روزهای خوب خود یک بازیکن بزرگ را در حد یک هافبک طراح کلاسیک، یک سنتر هافبک باشخصیت و یک پلی میکر شایسته دارد، چیزی که پرسپولیس مدت‌ها بود از وجودش بی‌بهره بود. البته پرسپولیس نقش یک بازیساز شایسته را می‌تواند در قامت احمد نوراللهی هم داشته باشد اما شک نکنید که ابتدا با تفکیک توان این ۲ مرد و سپس ترکیب توان آن‌ها به مرزهایی تازه از شایستگی خواهد رسید .چه‌بسا در این ترکیب پرسپولیس بعد از سال‌های بسیار استفاده هم‌زمان از ۲ هافبک تدافعی را فراموش کرده ‌کار را روی رفتاری تازه از فنی بگذارد تازه در این مربع خوش‌الحان تیمی مردانی چون سیامک نعمتی و مهم‌تر از آن فرشاد احمدزاده هم می‌توانند بسیار تأثیرگذار باشند

امروز….یعنی تنها همین امروز پرسپولیس با رادوشوویچ، سید جلال، شجاع، انصاری، شیری، نوراللهی، بشار رسن،نعمتی، امیری، ترابی، علیپور بهترین ترکیب تیمی خود را دارد و البته چه‌بسا که در روزهای دیگری این ترکیب شکل دیگری پیدا کند اما تردیدی وجود ندارد که بشار رسن در کنار مثلثی که از آن یادکردیم، همراه نوراللهی …بهترین مردان و دارندگان ثابت‌ترین جایگاه‌های تیمی را در اختیار دارد .

مرد فردا

بشار رسن مرد امروز و فردای پرسپولیس است … می‌دانیم شرایط پرسپولیس و تمام تیم‌های فوتبال لیگ ایران برای داشتن خارجی‌ها سخت شده است اما بودن این جوان رعنا و دوست‌داشتنی عراق به حفظ و تداوم قدرت تیم پرسپولیس کمک بسیار می‌کند ….این مرد را برای این مثلث افسونگر و این تیم بزرگ و دوست‌داشتنی حفظ کنیم…

مهدی وفامنش

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه